Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-11-2014, 09:54:24 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Šah igre online - sahigre.com  (Posjeta: 1883 puta)
idac
Pješak
*

Chesspect: +3

« na: 08-12-2011, 19:28:52 »
+2

Pozdrav svim šahistima.

Evo ako smijem (upućeno moderatorima) predstavio bi jedan hrvatski site sa šah igrama koji je stavljen online tek jučer Smiley

Šah igre: http://www.sahigre.com/

Nove šah igre ćemo dodavat svako malo a moram napomenuti da smo si i dat ćemo si i dalje truda da stavljamo na ovaj site samo dobre šah igre.

Također izvodjio bih jednu igru u kojoj ne igrate klasićno protiv kompjutera već protiv ljudi diljem svijeta: http://www.sahigre.com/multiplayer-sah-igra/
« Zadnja izmjena: 08-12-2011, 20:06:46 od idac » Evidentirano
borsz
*

Chesspect: +990

« Odgovor #1 na: 09-12-2011, 00:29:31 »
+3

KlasiĆno  biggrin

Jesam li ostario ili mi se tek čini da je sve više pametnih koji nemaju pojma o šahu a pokušavaju na njemu na bilo koji način profitirati?  help

Dakle, za nekoga su to "šahigre" Wink kako to jadno zvuči!

Bez duše!

To će pokopati šah, a djelomično ga je već pokopalo.  Hang

Vrijeme je za penziju valjda ... Undecided
« Zadnja izmjena: 09-12-2011, 00:37:16 od borsz » Evidentirano
Zeleni
*

Chesspect: +1381

« Odgovor #2 na: 09-12-2011, 00:33:41 »
+5

Dečko je napravil klasićnu pogr(j)ešku pravopisa, ali nam je izvodjio jednu igru.
Evidentirano

always look on the bright side of life
borsz
*

Chesspect: +990

« Odgovor #3 na: 09-12-2011, 00:44:48 »
+4

ćekam da smisliju kamena sa šahovskog ramena, onda ču se igrat šnjima  Crazy

boli me zub a ovo mi je došlo kao ljek, sad ćem cjelu noć igrat šahigre i kljukat se voltarenima da mi bude ljepo. Igrat ćem šahovsku micalicu. To mi je najljepšije!

Wacko3
« Zadnja izmjena: 09-12-2011, 00:53:55 od borsz » Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +16174

« Odgovor #4 na: 09-12-2011, 17:27:28 »
+4

Hahahahaaaa !!  Grin

Dobro e sad ošta se dobro jelte nasmijašmo i nadasve proveselišmo, pojdimo malo zaigrati šahigru-dvije sa ljudima diljem svijeta!  Grin
Evidentirano

"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim" .... S.Tarrasch

"Istina je zemlja koja nema staze" .... Jisshu Krishnamurti

"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana."
Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #5 na: 09-12-2011, 17:50:14 »
+3

Ok, bio sam tamo i istini za volju stranica izgleda grafički prilično dobro (i tu nažalost otprilike završava njen "čar"), radi se o ŠAHOVSKIM VARIIJANTAMA, pa čak ni to nije najsretnije izabran opis jer se zapravo radi o kolekciji klasičnog šaha (uz poneku "šahovsku slagalicu" i "konjićev skok") pa je taj čudnovat neologizam "šahigre" poprilično nespretno izabran; "Šahovske inačice" - i to u slučaju da se ponudi dodaju npr. fischer šah, atomic, šah za 4 igrača itd itd također može proći, ali "šahigre" stvarno zvuči kao da je ta igra evo upravo sada pala s marsa - idac, no hard feelings, ali mislim da vam je ime rubrike najslabija karika (između nekoliko slabih, prije svega mislim na ograničenost ponude, ali i onu dobru, tj.već spomenuti pohvalni dizajn) u čitavoj ideji. Općenito, onako kako je za sada stvar koncipirana, autori bi se trebali bazirati na najmlađoj populaciji, kojoj bi stvar mogla najviše imponirati.

Osim toga, slažem se s borszom, ovaj forum nije tek puko mjesto za reklamiranje drugih sajtova u vezi s šahom, ideja je da ovdje i doprinosimo svojim prilozima i idejama i tako aktivno pokažemo da smo tu prije svega zbog ljubavi prema šahu, a ne tek šahovskom reklamiranju.

Eh, da, da ne zaboravim - GO više nije GO već - CRNO BIJELA ŠAH IGRA !?!?!?!?  unknown Sad Shocked
Japanci bi se smijali do suza, da ovo saznaju... Wacko2
« Zadnja izmjena: 09-12-2011, 18:00:43 od Gulliver » Evidentirano

"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim" .... S.Tarrasch

"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana."
Osho
Ghor
Lovac
*

Chesspect: +611

« Odgovor #6 na: 09-12-2011, 19:57:03 »
+4

...
Eh, da, da ne zaboravim - GO više nije GO već - CRNO BIJELA ŠAH IGRA !?!?!?!?
...

Spomenuta "crno bijela šah igra", odnosno "Black White Chess" kako ju zovu na još nekim multi game serverima nije GO, nego Reversi.

@idac
Ne znam koja je motivacija iza ovog projekta. Nadam se da se samo radi o nekakvom trening poligonu za webmastere početnike?  Smiley
Kritike su kao što vidiš oštre, ali zasluženo, jer je pristup neozbiljan, no to ionako nije glavna zapreka uspjehu.  Pored sve sile postojećih manje ili više specijaliziranih stranica/servera za šah ( i ostale igre), trebalo bi ponuditi nešto radikalno drugačije i bolje da bi se stvorila nekakva korisnička baza.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #7 na: 09-12-2011, 20:30:23 »
+2

Isprika, ipak se radi o reversiju, priznajem nisam se dovoljno "udubio" u stvar (premda reversi ima više nego malo sličnosti s goom, štoviše bazira se na njemu pa je neke vrste pojednostavljena inačica), kako bilo da bilo prijevod "crno bijela šah igra" zvuči pomalo priglupo i na engleskom i na hrvatskom, jer više manje sva njegova sličnost sa šahom završava na ćinjenici da se radi o igri na ploči!  Huh?
Evidentirano

Osho
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +10294

« Odgovor #8 na: 10-12-2011, 12:01:34 »
+5

O jeziku, rode, da ti pojem,
O jeziku milom tvom i mojem!

Rodu o jeziku ~ Petar Preradović
----------

Ovo sa šah igre mi je najjače. Toliko da sam ga već preuzeo u svoj vokabular, naravno, s ironijskim odmakom. Pismenost im nije jača strana no to je općeniti nacionalni problem (osobito kod mlađih generacija, ako smijem primijetiti) i tema za druge rasprave.

Osobni favorit kod nastanka neologizama u hrvatskom jeziku mi je čigrasto velepamtilo (a.k.a. tvrdi disk, hard disk) autor kojeg je notorni jezični purist Bulcsú László.

U slučaju šah igre radi se o prevedenici tj. doslovnom prijevodu s engleskog izraza chess games. Takvih primjera u hrvatskom jeziku ima cijeli niz. Primjerice, izraz glasnogovornik je doslovni prijevod engleskog loudspeaker itd.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2014 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!