Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-09-2017, 02:15:48 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Rejting-tražilica?  (Posjeta: 9103 puta)
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11576

« Odgovor #30 na: 20-02-2013, 11:36:19 »
+3

Stranica izgleda ko neki blog.

To je stoga što se za izradu koristi platforma namijenjena za izradu blogova.

Možda netko zna kakvu ulogu ima Lapal d.o.o.?
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

Chesspect: +303

« Odgovor #31 na: 20-02-2013, 11:44:47 »
+3

Što se tiče Lovca na damu to i ne može biti  drugačije jer je vlasnik vrlo aktivan na našem portalu. Alaj je nekad dobro bilo, jelo se i pilo te sam s njim prošle godine u Koprivnici zaglibio...

Čovjeku koji vodi lovac na damu  hi
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19483

« Odgovor #32 na: 20-02-2013, 12:15:04 »
+4

O ukusima se ne raspravlja, mislio sam na vanjski dojam, stari dizajn mi je ljepši za oko, moguće da sam godinama naviko na to. Struka kaže da je zastarjela i da je ručno rađena što prihvaćam.

U početku nisam bio jasan no ovo gore mi nije važno. Mislio sam na socijalnu komponentu. Naši profesionalci žive teško i bez stalnih su prihoda. U principu mislim da su oni isključivi krivci. U našem siromašnom društvu čovjek ne može raditi što voli ili želi jer od toga se ne može živjeti. Ipak postoji mogućnost da to radite ako vam je obitelj bogata i ostavila dosta novaca za ostatak života (Vuković je strusio cijelu babovinu da radi što voli...)

Šahista ima dosta dobrih informatičara koji su bez posla, pa bi bio red da se njih prvo ponudi... Maže se guska nešahistima i parazitima-sucima koji imaju dobar posao i primanja koji usput krše autorska prava i uzimaju bez pitanja tuđe stvari i to naplaćuju od . saveza...

Ne mogu da vjerujem (iako je to u Hrvatskoj standard), da netko tko nije glasao kako je "trbalo" iliti ima drukčije mišljenje može biti udaljen i šikaniran (usput radilo se o  tajnom glasovanju!).

Obitelj Medić je jednostavno nezaobilazna u hrvatskom šahu, veliki dio svog života ugradili su za razvoj našeg šaha. Mirjana je naša prva velemajstorica - institucija i tu ne treba trošiti riječi. Miljenko, je čovjek iz sjene koji je toliko napravio na šahovskoj informatizaciji Hrvatske da je to nemjerljivo. S njim smo (ima ih još u sjeni: Milan Franić iz Siska, Slaven Jurić iz Splita...) sustizali ili držali korak sa svijetom. Usput ostvario je prve direktne prijenose šahovskih turnira (uživo), što je danas standard... U njihovom domu svi su bili rado viđeni gosti, dobro su se mastili i dobijali informatičku potporu...

Evidentirano
Obad
Skakač
*

Chesspect: +85

« Odgovor #33 na: 20-02-2013, 14:34:22 »
+4

Inače zašto mi se ne sviđa nova stranica. Evo kao laik dat ću laičko objašnjenje i usporedbu.

Sjetite se televizijskog programa tamo negdje 90. Dva programa no na njima kvalitetan program i svi gledaju telku.
Sjetite se interneta na početku- jednostavan minimalistički izgled stranice, najvažnije informacije, samo važne mogućnosti
U to vrijeme oba medija u rastu.

Dolaze promjene na bolje... Bar nas tako uvjerava struka.

10 televizijskih programa od kojih se niti na jednom nema što pogledati. Telku gledate više po nekoj navici jer vas bombardiraju sa reklamama i iz drugih medija o programu, više zato nego iz zabave i želje. Pada popularnost!
Evo isto je sa internetom- stranice gdje se mora scrollati, odnosno okretati srednju tipku miša do besvjesti, hrpetina blesavog nepotrebnog sadržaja, hrpetina bezveznih mogućnosti koje moraš uočiti po obavezi a ne po vlastitoj želji. Evo ogledni primjer takve stranice je nova stranica HŠS-a...
Možda griješim i internet neće doživjeti krizu kao tv, ali ja osobno sam prije više volio visiti na netu- a ovaj novi pristup internet stručnjaka mi se gadi.

Respektiram i uvažavam i supro
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #34 na: 20-02-2013, 19:14:52 »
+3

Pero, ne varaš se.

Grafičko sučelje i preglednost su puno veći na staroj stranici. Točka. Nema tu ukusi gore dole. Ovi "blogerski" načini sa templejtima koje možeš mjenjati su ok ako znaš raditi s njima
i prilagoditi ih na željeni način. S njima možeš čuda raditi. Već dok vidim left side bar na staroj stranici i na novoj mogu slobodno reć da je na staroj to sve skupa puno bolje složeno.
Gdje je ostalo. Jedino ne znam što je s arhivom starih vijesti na staroj stranici.

Najveći problem je u tome, što svi mi imamo nekog "malog" koji se kuži u kompjutere. Sad dal živi u susjedstvu ili je neki rođakov susjed, nebitno.

I takvi kad počnu radit, a uz to se više manje uče i baš im ne ide najbolje od ruke, više manje svaštare pa na kraju ispadne to što je ispalo trenutno s ovom stranicom.

Bolje imat u notepadu napisan jednostavan kod, al da je funkcionalan nego sad gledati ovu novu stranicu ko na neki veliki progres koji to nije.

Bolje da su ostavili staru stgranicu i optimirali tražlicu ala Fide, mogli su čak riskirati nekih 1000 eura da im to stručnija osoba složi i "mirna Bosna".

Energija, slobodno vrijeme, novac koji se troši na promjenu stranice koja i nije kvalitetnija se mogla utrošiti na recimo neki godišnji kamp za talentiranu djecu koji bi trajao cca 2 tjedna u nekom sportsko rekreativnom centru.
Mogli su "frajeri" poduprijeti Kasparova, pa bi imali sad Akademiju Gari Kasparova u Hrvatskoj.

Mirjana Medić je institucija hrvatskog šaha. Jedina žena velemajstorica koja je žrtvovala svoje slobodno vrijeme za šah umjesto za recimo neku perspektivniju profesiju. A sad joj šahovski savez to vrača "vrtinjakom".

Šahovski glasnik odavno nije više to što je nekad bio. Osobno sam naručen na New in chess. I puno zadovoljniji.
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #35 na: 20-02-2013, 19:21:41 »
+3

Šahista ima dosta dobrih informatičara koji su bez posla, pa bi bio red da se njih prvo ponudi... Maže se guska nešahistima i parazitima-sucima koji imaju dobar posao i primanja koji usput krše autorska prava i uzimaju bez pitanja tuđe stvari i to naplaćuju od . saveza...

Očito savez djeluje ala skupština nk dinamo.

U toj skupštini su svi (Kuže, Vlak, Boban, Vlaović, Ladić, Ćorić - legenda koja je u bivšoj Jugi u svoj trošak plaćao prijevoz sportske opreme igračima do Međugorja i natrag doma, vlastitim kamionima je prevozio nijhovu robu, bio povjerenik kluba u Splitu,....i bro sličnih) izbačeni i ubačeni podobni Mamićevi rođaci, prijatelji i djeca ljudi koji su ga zadužili u njegovom životu. I naravno svi po sjeverno korejskoj metodi dižu jednoglasno ruke prijedlozima velikog vođe.

Nezadovoljni bi trebali pisati sportskoj inspekciji MZOŠja. To je jedino rješenje. Drugog nema, u biti ima, status quo.
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19483

« Odgovor #36 na: 21-02-2013, 11:57:07 »
+2

Krulicka, Krulicka!
Evidentirano
Veli
Skakač
*

Chesspect: +76

« Odgovor #37 na: 21-02-2013, 15:33:23 »
+3

Nova tražilica je popravljena, sad to već izgleda bolje, jedini je problem što ne nalazi igrače na dvojnoj registraciji, kad se pretražuje po klubu.
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #38 na: 21-02-2013, 19:03:39 »
+3

Krulicka, Krulicka!

No i takav hr šahovski savez koliko vidim nema neke ozbiljne opozicije, nekog tko bi svim srcem okupio ljude sa znanjem i programom.

I naravno brdom prijava sportskim inspekcijama i MZOŠu, jer preočito je da dobro sudjeluju sa gradskom upravom i odjelom za šport
kojeg kontrolira Milan Bandić.

Nezadovoljnici neka se udruže a ne čekati Godota ko oni ******* blogeri "rokadaši".
« Zadnja izmjena: 22-02-2013, 12:54:31 od administrator » Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #39 na: 21-02-2013, 19:04:23 »
+3

Eto, neću se više javljati na ovom forumu, bar dok opet netko ne počne hvaliti finu oblekicu golog kralja.
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #40 na: 05-03-2013, 22:23:35 »
+3

Stranica već ljepše zgleda od one prve, mada mi se čini da je još uvijek u produkciji.

Da srede tražilicu po uzoru na Fide, bila bi  good2
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17597

« Odgovor #41 na: 14-03-2017, 16:19:12 »
+1

"Lovac na damu" (i dalje) nudi slobodni link na pretraživanja FIDE i CRO ratinga;

http://sah.posluh.hr/

(vidi pod: pretraživanje
FIDE
CRO

u 3.redu zasebnog stupca desno)

Direktan link za pretraživanje ratinga:

FIDE: http://ratings.fide.com/advseek.phtml
CRO: http://hrvatski-sahovski-savez.hr/lista.php

Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!