Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
21-10-2017, 07:38:51 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Je li "suša postova" znak skore smrti "šah.hr"-a?
Da, nesumnjivo je da je naš forum na izdisaju. - 0 (0%)
Da, jasno je da je pacijent tj. forum teško bolestan, ali ipak se radi "samo" o komi...a hoće li se iz nje ikad probuditi, teško je predvidjeti. - 2 (13.3%)
Možda...dani i tjedni koji dolaze pokazat će je li to samo znak trenutne krize, ali ne i "smrti". - 3 (20%)
Ne, iako je očigledno da aktivni odaziv - u vidu postanja na forumu - doživljava krizu, tu će krizu uskoro preživjeti. - 7 (46.7%)
Ne, to je samo lažni dojam koji vara na prvi pogled; ova "suša postova" je samo slučajna i sve će u hitnom roku biti opet savršeno OK. - 3 (20%)
Ukupno glasača: 15

Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Umire li "šah.hr"?  (Posjeta: 2812 puta)
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17694

« na: 27-06-2014, 09:55:20 »
+5

2-3 posta u posljednjih tjedan dana?  scratch_one-s_head Je li aktuelna suša postova znak da je Forum "na izdisaju"  Hang  ili se radi samo o slučajnoj, prolaznoj krizi  mehanicar ? Izjasnite se o tome u anketi...  za_kompjutorom Mail
« Zadnja izmjena: 27-06-2014, 13:23:06 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3994

« Odgovor #1 na: 27-06-2014, 11:04:30 »
+4

Možda nas ova anketa "razdrma"  morning1  scare  za_kompjutorom
Evidentirano
Dacenzi
Pješak
*

Chesspect: +40

« Odgovor #2 na: 27-06-2014, 16:17:22 »
+6

Ljudi moji ja se trudim , i postavljam pitanja i dajem neke predloge, ali nemam volje da pisem kada niko ne odgovara na to.... Svaki dan udjem da proverim po nekoliko puta ima li kakvog odgovora, ali nista.... Ja se iskreno nadam  da ce malo  zivnuti ovaj forum.
Evidentirano
dip08
Dama
*

Chesspect: +6059

« Odgovor #3 na: 27-06-2014, 17:57:25 »
+4

Guli nema super turnira,natjecanje problemista smo do jeseni stavili u hladovinu,a i ja sam malo stavio glavu na off...stoga molim za oproštaj hehe
Evidentirano
bistra voda
Skakač
*

Chesspect: +193

« Odgovor #4 na: 28-06-2014, 12:01:54 »
+5

Forum po meni odlično dopunjava službene šahovske stranice, koje su razumljivo službene. Uskoro stiže i šahovska olimpijada, https://chess24.com/en/olympiad2014, prilika da i postovi ožive.
Evidentirano
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +978

« Odgovor #5 na: 28-06-2014, 22:48:57 »
+5

Ne bih rekao da forum umire. Svaki put kada dodjem na stranicu naprije pogledam koji su novi postovi. Istina , baš ih i nema u zadnje vrijeme ali kad se pogleda stavka "Korisnika online" - uvijk ima nekoga. Bar posjetitelja. Evo sada ih je 14. A ja jedni aktivni korisnik.
Zahvaljujući velikom trudu nekolicine forumaša materijala za istraživanje ima puno. Svaki novi korisnik može danima pregledavati teme i ne pisati ništa novo.
Dakle sve dok ima posjeta na forumu on neće umrijeti. Nedostaje jedino više aktivnih forumaša. Kao da imamo nekoliko specijalista za razne teme (dip - GM turniri, Pero - enciklopedija Wink , Gul - ma sve, da ne nabrajam, imamo specijaliste za viceve, poeziju, završnice, središnjice, otvaranja ..... i puno, puno neaktivnih promatrača koji kao da se boje ući u neku raspravu ali sa zanimanjem sve prate.

Meni osobno je žao da se nitko nije javio iz Kaštela. Imamo 12 novih prvaka države, preko 240 dječaka i djevojčica igralo je na kadetskom PH a nitko to nije prokomentirao. Ne umire forum.  Umire šah.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #6 na: 28-06-2014, 23:58:14 »
+4

Ne bih rekao da forum umire. Svaki put kada dodjem na stranicu naprije pogledam koji su novi postovi. Istina , baš ih i nema u zadnje vrijeme ali kad se pogleda stavka "Korisnika online" - uvijk ima nekoga. Bar posjetitelja. Evo sada ih je 14. A ja jedni aktivni korisnik.
Zahvaljujući velikom trudu nekolicine forumaša materijala za istraživanje ima puno. Svaki novi korisnik može danima pregledavati teme i ne pisati ništa novo.
Dakle sve dok ima posjeta na forumu on neće umrijeti. Nedostaje jedino više aktivnih forumaša. Kao da imamo nekoliko specijalista za razne teme (dip - GM turniri, Pero - enciklopedija Wink , Gul - ma sve, da ne nabrajam, imamo specijaliste za viceve, poeziju, završnice, središnjice, otvaranja ..... i puno, puno neaktivnih promatrača koji kao da se boje ući u neku raspravu ali sa zanimanjem sve prate.

Meni osobno je žao da se nitko nije javio iz Kaštela. Imamo 12 novih prvaka države, preko 240 dječaka i djevojčica igralo je na kadetskom PH a nitko to nije prokomentirao. Ne umire forum.  Umire šah.

bobiri, (standardno) dobar komentar.  good  

Možda u naslovnom postu nisam bio dovoljno precizan - pod "smrću" (ili bar "aparatima") foruma imao sam u vidu upravo aktivno sudjelovanje tj.postanje, s kojima u vezi i sam ispravno primjećuješ da su nam Ahilova peta.

Ipak, više-manje standardno lijep broj "kibicera" ostaje konstanta foruma; dakle, i kad se ne piše - čita se. A čitat se fakat ima što, "nabubrili" smo do gotovo "enciklopedijskih" dimenzija svih ovih godina i novim korisnicima treba pozamašna količina vremena ukoliko imaju ozbiljnu namjeru obići baš sve - ili u najmanju ruku sve zanimljivo - o čemu se ovdje pisalo i piše.

Pa ipak se mora primjetiti da u svemu tome fali bar za nijansu življa ta "aktivna komponenta", kako bi Forum u punoj mjeri izgledao onako kako je zamišljen, tj. "interaktivno" koliko je to god realno moguće...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
bobiri
Lovac
*

« Odgovor #7 na: 09-07-2014, 08:13:07 »
+4

dva su tjedna otkako je ova tema otvorena..... i što smo saznali?
Umire li šah.hr? DA - samo 10 forumaša ispunilo je anketu
Umire li šah.hr? NE - 164 posjete na ovoj temi - iako je forum "na aparatima" još ima nade.
Približava se olimpijada, možda tada malo živnemo
Evidentirano
Mario
Dama
*

Chesspect: +3073

« Odgovor #8 na: 09-07-2014, 08:54:48 »
+5

Mislim da naš forum ne umire, t.j. nije pred gašenjem, bez obzira na dnevno malo postova, ali i s malo postova dnevno zadržavamo kvalitetu ovog foruma tako da i dalje ima dosta posjetioca koji pronađu nešto za sebe što ih zanima, jer velika većina postova je toliko kvalitetno napisana i opisana da onoga kog zanima pojedina tema može danima čitati o njoj, a to je zato što su više aktivniji forumaši i ja kao manji aktivniji forumaš uložili dosta truda i vremena kako bi Šah.hr zadržao visoku kvalitetu u edukativnom i bilo kojem drugom smislu.
Jer eto, našim postovima i ponašanjem na forumu, uspjeli smo zadržati zavidno ponašanje kakvo baš i nema na drugim forumima što Šah.hr čini još zanimljivijim.
Evidentirano
bobiri
Lovac
*

« Odgovor #9 na: 22-07-2014, 14:37:49 »
+4

164 posjete na ovoj temi bile su do 9. srpnja. Danas, 22.7 ima ih 326. Eto, malo je opet sve skupa živnulo  good2
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #10 na: 20-07-2017, 09:40:45 »
+1

Ovo pitanje, čini se, opet postaje nažalost aktuelnom "top-temom" foruma. Već danima niti jednog jedincatog posta. Stari su forumaši "nestali" (ili se "sakrili" u "kibic-ilegalu"), a čini se da i noviji članovi prate taj "trend"...
Paradoksalno, po svim stat-pokazateljima broj posjeta - tj. čitanja/praćenja tema - i dalje konstantno raste, no već dugo nismo vidjeli objavu kakve nove, intrigantne teme, pa ni "osvježenje" onih starih...

Ili se samo radi o "standardnoj" ljetnoj "fjaki"?  zzz
Da nisu možda poskupile tipkovnice, pa treba "štediti" tipke?  lol
Vidjet ćemo (reče slijepac) ...  pod_lupom
Evidentirano

Osho
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2941

« Odgovor #11 na: 20-07-2017, 13:06:55 »
+1

Ne bih se ja sikirao... a ni žalio.
Većina ljudi su konzumenti, tako jest i tako treba biti. Uz to, danas većina čita na tabletima i mobitelima, a to su uređaji prije svega za "konzumaciju" sadržaja, teško je na njima išta otipkati, formatirati za internet i objaviti.
Nadalje... konformizam... manjka stručnost, manjka radinost - treba sjesti za osobno računalo, sažeti temu, sintetizirati, napisati nešto, a da je smisleno. To je teško, i uvijek je bilo, bilo u šahu, bilo ičemu drugome. I zato, čekajmo rijetke zvijerke i aplaudirajmo im...  
             hi
Evidentirano
Fonaroff
Skakač
*

Chesspect: +183

« Odgovor #12 na: 20-07-2017, 21:03:21 »
+2

Na forumu nesumnjivo ima mnogo zanimljivih sadržaja za opsežno izučavanje, ali problem je nedostatak novih postova. Svakodnevno više puta ulazim i proveravam da li je nešto novo objavljeno, a najčešće nema ničega.  help
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!