Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
20-11-2017, 04:37:36 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: In memoriam - Petar Radosavljević 10.6.1953.-10.12.2014.  (Posjeta: 3221 puta)
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3994

« na: 10-12-2014, 17:57:38 »
+5

Danas nas je napustio neumorni šahovski radnik,igrač,sudac,šahovski organizator mk Petar Radosavljević.
Uvijek ugodan sugovornik s kojim sam "pretresao" brojne šahovske teme,a zadnji put prije nepuna tri njeseca u njegovom Cerniku.U svojoj šahovskoj karijeri nastupao je za niz klubova iz Nove Gradiške,Pleternice,Slatine,a njegov zadnji klub bio je šk "Cernik" u kojem je bio alfa i omega.
Iza Pere će ostati velika praznina i u našoj šahovskoj zajednici jer sve je manje istinskih šahovskih entuzijasta.
Počivao u miru,prijatelju   suze

* image.jpg (64.72 kB, 452x442 - (učitavanja: 364 ).)
Evidentirano
klalic
Pješak
*

Chesspect: +14

« Odgovor #1 na: 20-02-2015, 12:35:40 »
+5

Takav savršeni pozicioni igrač rijetko se rađa, prava Karpovljeva škola. Mnogi koji su s njim igrali vrlo dobro pamte njegova "kliješta". Ući s njim u analizu bilo koje partije, za većinu igrača bilo je pogubno. Samo bi vraćali figure na prvotnu poziciju.
Kao čovjek Pero je bio onaj kome bi se uvijek razveselili kad bi ga vidjeli. Bio je zadnji u redu kad je Bog dijelio pesimizam. Za njega nije bilo izgubljene pozicije, kako u šahu, tako i u životu. Bolest je ipak bila jača i od njega.
A koliko je on kratkih kava popio, i naravno dva deci kisele vode uz :-).
Vrhunski je igrao belu. Njegova parola: 'Nikad ne puštam na puba i devetku' zauvijek će mi ostati u pamćenju, kao i mnoge druge njegove legendarne izjave.
A sva smrzavanja u samačkom hotelu u Borovom naselju. 11 mjesec, a grijanje ne radi. Tko bi to zaboravio. On me naučio igrati šah na slijepo. Kako sam se samo čudio kad me kao mladog nadobidnog klinca lako dobivao a sjedi u naslonjaču i gleda tv.
Nadam se Pero da sada školuješ svoje stare prijatelje tamo gore. I pripremi tablu, figure i sat. Skuhaj kavu. Jer uskoro ti svi mi dolazimo....
Evidentirano
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3994

« Odgovor #2 na: 20-02-2015, 18:42:50 »
+3

Lale,drago mi je da si na forumu i da si svoj prvi post posvetio Peri  hi

Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!