Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
26-09-2017, 19:16:31 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 9 10 [11]
  Ispis  
Autor Tema: Robert James Fischer  (Posjeta: 20738 puta)
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19483

« Odgovor #150 na: 13-09-2017, 11:07:56 »
+2

Ponukan zadnjim odličnim postom o Euweu koji je napisao Gulliver i nekim sitnicama pored šaha koje čine život...

Nekidan pogledah film o Fischeru "Fischer protiv svijeta koji mi se nije svidio i očito je rađen radi nekih viših interesa. Dugo nešto ovako nisam vidio i posjetilo me na gebelsovštinu...

Godine 1970. Fischer mi je stanovao u susjedstvu i mi djeca smo trčkarali za njim... Boby se iskazao i kao veliki humanista. Odigrao je simultanku u domu za nezbrinutu djecu, u vili u kojoj je odsjeo primio je slijepe i invalide i odigrao simultanku, s radnicima PIK-a odigrao je veliku simultanku i 5 alternativnih partiju...  Sve besplatno u znak zahvalnosti domaćinu koji su ga lijepo ugostili.

Na turniru 1968. potpisao je preko 50 pismenih omotnica, poslije dvoboja sa Spaskim poslao je pismo dječaku s kojim se zbližio u Vinkovcima. Kupio mu je i pravu kožnu loptu koju je platio s buntom dinara jer nije imao osjećaj za cijene i domaći novac...
Evidentirano
Hustler
Lovac
*

Chesspect: +390

« Odgovor #151 na: 13-09-2017, 20:51:37 »
+3

Fischer se nije uklapao u taj show bussiness i zutilo i tu lezi odgovor zasto ga se u svim dosadasnjim dokumentarcima i filmovima uglavnom prikazivalo kao nekakvu spodobu i monstruma (vjerojatno iziritiran svim time postao je na kraju on sto je postao, barem u javnosti), postoji dosta "alternativnih" tekstova na njegovu temu i daje potpuno drugacije svjetlo, "zutilo" pise za siroke (plitke) mase, iste su prvenstveno "gladne krvi".

"Unknown Bobby Fischer", knjiga iz 1999., bavi se uglavnom manje poznatim Fischerovim partijama i simultankama. U njoj je navedena i (navodno) posljednja zapisana Fischerova sahovska partija nakon meca 1992., sa stanovitom WIM Cathy Warwick, pa ako netko zna informaciju koliko je taj podatak tocan??

Evidentirano
 Str: 1 ... 9 10 [11]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!