Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-11-2017, 13:48:24 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Gdje igrate (na internetu) ?
PLAYCHESS.COM - 5 (8.2%)
CHESS.COM - 26 (42.6%)
CHESSCLUB - 1 (1.6%)
GAMEKNOT - 5 (8.2%)
CHESSCLAN - 0 (0%)
BABAS CHESS - 3 (4.9%)
FLYORDIE - 1 (1.6%)
CHESSCUBE - 10 (16.4%)
CHESSMASTER - 1 (1.6%)
YAHOO CHESS - 0 (0%)
Negdje drugdje... - 5 (8.2%)
LICHESS - 4 (6.6%)
CHESS24 - 0 (0%)
Ukupno glasača: 61

Str: [1] 2 3 ... 10
  Ispis  
Autor Tema: Internet - gdje igrate?  (Posjeta: 33976 puta)
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2949

« na: 03-10-2010, 18:08:21 »
+1

Gdje igrate šah preko interneta?

Ja igram samo i jedino na PlayChess-u (za što vam je potreban izvrstan i besplatan software: http://www.fritzhelp.com/download/PlayChessV5Setup.exe). Tamo gledam i uživo prijenose turnira, itd. Ako ste "gost" onda vam nisu na raspolaganju sve opcije, ali dovoljno je. Ja platim 29€ godišnje pa sam punopravni član i imam pristup svemu. Nisam požalio, zaista preporučam!

« Zadnja izmjena: 20-01-2011, 17:39:00 od administrator » Evidentirano
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3994

« Odgovor #1 na: 03-10-2010, 20:34:28 »
+1

Igram na playchess.com , chess.com , chessclub.com , gameknot.com i chessclan.com .
Svaki od tih site-ova ima svojih prednosti i nedostataka.
Evidentirano
BADROV
Skakač
*

Chesspect: +26

« Odgovor #2 na: 17-10-2010, 16:18:57 »
+1

Ja igram na www.flyordie.com!
Nije čista šahovska stranica,ali je u bilo koje doba dana ili noći on-line barem 3000 igrača iz cijelog svijeta!
Nikakav dodatni software nije potreban (samo JAVA),grafika je odlična,ima i chat,broje se sve partije u statistiku!
Igrači mijenjaju rejtinge ,odnosno dobivaju ili gube bodove,a samim time i svoju "boju",prema količini bodova koju trenutno imate,odprilike ovako nekako:

SIVI/0-30bodova-početnik
SvijetloPlavi/30-80bodova-amater
Zeleni/80-150bodova-osrednji
TamnoPlavi/150-240bodova-napredan
Žuti/240-350bodova-expert
Naranđasti/350-480bodova-majstor
Crveni/480+ bodova-velemajstor

Meni je stranica odlična,tamo igram već 5-6 godina,i zaista preporučam,a i potpuno je besplatno,osim ako ne želite biti pretplatnik,s čime dobijete i određene beneficije,poput mogućnosti ulaza u punu sobu,igra počinje bez čekanja od 20sec,i nema reklama,ali i ovako je sasvim OK
!
Evidentirano

Šah je divan način za biti sadist!
BADROV
Skakač
*

« Odgovor #3 na: 17-10-2010, 16:23:30 »
+1

I još jedna stvar: izabrati možete između varijanti RAPID-20min,INFORMANT(kad se pješak pretvara na predzadnjem,a ne zadnjem redu)-10min,BLITZ-5min,BULLET-1 ili 2min,i svaka se varijanta posebno boduje,znači ako izgubiš partiju na BLITZU,rejting na RAPIDU ti se ne mijenja...
Evidentirano

Schlechter
Dama
*

« Odgovor #4 na: 17-10-2010, 17:37:28 »
+3

Na flyordie sam prije koju godinu u blitzu "oderao" gm Steelman-a  drinks
Ne znam da li je taj dan popio koju kapljicu  drinks  Smiley
Evidentirano
BADROV
Skakač
*

« Odgovor #5 na: 17-10-2010, 18:02:06 »
+1

Hehehe,zna i meni koji podletit,al ja više igram RAPID na 20min za partiju,odnosno 5min za potez,ali u pravilu su to jaki igrači koji odmah kažnjavaju i najmanju grešku,al skinuo sam ih 3-4 u ovih 5 god koliko igram tamo dance2
Inače tamo stalno plivam između 250-400 bodova...
Evidentirano

Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #6 na: 17-10-2010, 22:44:25 »
+1

Ja sam online pobjeđivao sve velike velemjastore, uključujući i one koji više nisu među živima, bar su se tako predstavljali oni koji su bili s druge strane mreže  Cool
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2915

« Odgovor #7 na: 17-10-2010, 23:24:30 »
+1

Ja sam online pobjeđivao sve velike velemjastore, uključujući i one koji više nisu među živima, bar su se tako predstavljali oni koji su bili s druge strane mreže  Cool

rofl   rofl
Mislim da i sama imam barem jedan skalp  Wink
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Schlechter
Dama
*

« Odgovor #8 na: 18-10-2010, 07:35:40 »
+1

Nisam ni mislio da je Steelman (nick) pravi velemajstor nego igrač koji je tu fiktivnu titulu postigao dostizanjem 480 i vise bodova prema tablici koju je u svom postu dao Badrov. rofl
Izgubiš nekoliko partija od igrača sa slabijim rejtingom i padaš iz statusa gm u expert ili čak advance.
 blum2
Inače,nisam čuo da postoji pravi gm Steelman.Najslicnija prezimena su Spielmann(stari austrijski majstor) i engleski gm Speelman.
Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #9 na: 18-10-2010, 09:11:14 »
+1

Samo hoću reći da volim znati s kim igram, nekako mi je draže na pravom turniru igrati egal sa drugokategornicima, nego na nekim internetskim portalima imati rejting veći od 2100, jednostavno znam da prema igri to nije to.
Druga stvar je uzeti skalp na zdrav način, ali to je isto draž i uzeti bod igraču od 1600 ako ga se nadigra, a ne zbog recimo grube greške.
Nekako mi je internet samo za rijetke prilike opuštanja, zabave, ili za dvije partije prije spavanja  yes
Mladom čovjeku može biti OK za utreniravanje nekih varijanti i realizacije i slično, ali jednog dana ipak treba otići među žive ljude, RUKOVATI se i zaigrati 3D šah  drinks
Evidentirano
Schlechter
Dama
*

« Odgovor #10 na: 18-10-2010, 09:32:07 »
+1

Potpuno se slažem sa postom  good2 Pogotovo kad Te protivnik na net počne vrijeđati,prekine partju i sl iako toga ima i u,ajmo reći,partijama u živo  Sad
Ako ulovim vremena kad budem u Zg volio bih zaigrati na kojem kvartovskom turniru i možda uzeti koji skalp  acute
p.s. Moj skalp neće biti na ponos onome k'o ga uzme  biggrin
Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #11 na: 18-10-2010, 16:07:16 »
+1

Naravno, dobrodošao je svatko.
A na nekim turnirima uživo se znalo događati ono što se ne može na netu, da se pojedini prgavi odnosno temperamentni igrači na cugeru gađaju figurama i ruše ih sa stola, vrijeđaju, ali par minuta nakon toga opet igraju, a okolina trpi   pardon
Ali nekako se sve to zaboravi  hi i igra ide dalje...
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2949

« Odgovor #12 na: 18-10-2010, 22:46:35 »
0

... s tom razlikom da su na Playchessu zaista velemajstori s druge strane žice. I uglavnom igraju međusobno  Sad .
Evidentirano
Schlechter
Dama
*

« Odgovor #13 na: 18-10-2010, 22:49:15 »
+1

... s tom razlikom da su na Playchessu zaista velemajstori s druge strane žice. I uglavnom igraju međusobno  Sad .
...i imaju rejtinge koje nikad neće imati na fidinoj listi  playboy
Evidentirano
subpixel
Skakač
*

Chesspect: +22

« Odgovor #14 na: 31-10-2010, 12:06:20 »
+1

Cudi me da nitko nije spomenuo izvrstan besplatni sahovski server, koji je nastao kao alternativa komercijalnom ICC-u, F(ree)ICS.

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Internet_Chess_Server

http://www.freechess.org/

Nekoc sam znao igrati i na flyordie-u, no zbog loshe izvedbe, hrpetine reklama i prilicno losheg sucelja sam odustao od toga. Zatim, chesscube, koji uopce nije losh, bilo je nekih bugova, no to su fixali u medjuvremenu koliko cujem, i prilicno je zgodno rjesenje ukoliko trazite na brzaka partiju za odigrati, te za pocetnike, s jednostavnim, prilicno intuitivnim suceljem. Jedina zamjerka bi bila da je cijelo sucelje realizirano u flashu. Jedno vrijeme sam bio registriran na chess.com, igrao par matcheva za tim Croatia, malo cugera i tako, jedan od boljih portala posvecenih sahu i svemu sta ima veze sa sahom.

Zbog fakulteta i drugih interesa nazalost ne igram toliko cesto u zadnje vrijeme, no to ne znaci da sam posve neaktivan, stoga, ukoliko ste zainteresirani, javite se, mozemo baciti koju partiju na FICS-u, na kojem imam identican handle kao ovdje na forumu Smiley

« Zadnja izmjena: 31-10-2010, 12:19:15 od subpixel » Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 10
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!