Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
19-09-2014, 21:53:04 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Gdje igrate (na internetu) ?
PLAYCHESS (FRITZ) - 4 (9.1%)
CHESS.COM - 16 (36.4%)
CHESSCLUB - 1 (2.3%)
GAMEKNOT - 5 (11.4%)
CHESSCLAN - 0 (0%)
BABAS CHESS (F.I.C.S.) - 3 (6.8%)
FLYORDIE - 1 (2.3%)
CHESSCUBE - 10 (22.7%)
CHESSMASTER - 1 (2.3%)
YAHOO CHESS - 0 (0%)
Negdje drugdje... - 3 (6.8%)
Ukupno glasača: 44

Str: 1 ... 5 6 [7] 8
  Ispis  
Autor Tema: Internet - gdje igrate?  (Posjeta: 9751 puta)
igrajsamnom
Lovac
*

Chesspect: +335

« Odgovor #90 na: 06-05-2011, 21:31:14 »
+1

ovi koji su na chess.com na dopisnom šahu preko 2500 su kompjuteri, sam  znam za par njih tako da se protiv takvih niti ne isplait igrat, ovo do 2200-2300 su normalni igrači, a ja na bullet koristim premove, a i dosta sam se izvježbao, tako da već očekujem koji će mi potez protivnik odigrat, a uspijevam vidjeti i par poteza unaprijed, tako da...zarpavo većinu partija koje i dobijem dobijem na vrijeme jer koristim premove gotovo stalno
Evidentirano

Najveća pogreška je predati partiju Smiley
Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Chesspect: +222

Zoran Oštrić
« Odgovor #91 na: 07-05-2011, 02:55:58 »
+2

ovi koji su na chess.com na dopisnom šahu preko 2500 su kompjuteri, sam  znam za par njih
Sumnjam da je to stvarno pravilo. Igrao sam u svoje doba, prije 30-ak godina, nekoliko godina dopisni šah, znam za kakve su duboke analize najbolji igrači sposobni. Chess.com nadgleda, svako malo nekoga obrišu jer se zaključilo da se služi programom. Gledao sam neke partije najjačih, ima grešaka koje program ne bi napravio, na jednom drugom sajtu imao sam dva remija s ljudima koji su bili ili kasnije došli među prvih deset, a i u nekim partijama koje sam izgubio vidjelo se da nisu igrali "kompjuterskom preciznošću".

Tak da se isplati igrat. Osim toga, ako se stvarno valjano udubiš, u ovom tipu igre, gdje možeš posvetiti nekoliko dana analizi u kritičnom trenutku i ne moraš sve operacije obavljati u glavi, najbolji igrači još mogu održavati ravnotežu i s najboljim programima.
Evidentirano

Napad je najbolja obrana! U šahu, mislim! Ja sam inače pacifist, ali moram se negdje ispucati. Smiley
Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Zoran Oštrić
« Odgovor #92 na: 10-05-2011, 16:51:09 »
+3

Chess.com nadgleda, svako malo nekoga obrišu jer se zaključilo da se služi programom (..) Osim toga, ako se stvarno valjano udubiš, u ovom tipu igre, gdje možeš posvetiti nekoliko dana analizi u kritičnom trenutku i ne moraš sve operacije obavljati u glavi, najbolji igrači još mogu održavati ravnotežu i s najboljim programima.

Evo kako to izgleda - nedavno je zatvoren profil jednog igrača iz Hrvatske:

Citat:
ACCOUNT CLOSED FOR CHEATING

This member's account was closed because they were found to be cheating. Chess.com does not tolerate any kind of cheating including: multiple accounts, unfair computer assistance, outside help on games, etc. If you are not sure about the rules, please read the site rules here!

Evidentirano

Napad je najbolja obrana! U šahu, mislim! Ja sam inače pacifist, ali moram se negdje ispucati. Smiley
igrajsamnom
Lovac
*

« Odgovor #93 na: 10-05-2011, 16:55:00 »
+2

hahahahahahaha, koja je ovo slučajnost, da samo znate da sam na tog igrača mislio kada sam rekao da znad za neke kompjutere, haha ajd, bar su skužili ima acc i na jednom drugom sajtu no nema veze Grin
chesspect zorane Wink
Evidentirano

Ghor
Lovac
*

Chesspect: +611

« Odgovor #94 na: 10-05-2011, 17:52:41 »
+3

Gledao sam neke partije najjačih, ima grešaka koje program ne bi napravio, na jednom drugom sajtu imao sam dva remija s ljudima koji su bili ili kasnije došli među prvih deset, a i u nekim partijama koje sam izgubio vidjelo se da nisu igrali "kompjuterskom preciznošću".

Meni se čini da je to upravo ono što bi napravio netko iole inteligentan, upravo s namjerum da otkloni sumnju. Tijekom partije na nekoliko mjesta ubaci 2., 3. ili još lošiji izbor koji mu nudi engine, a protiv nekoga tko pošteno igra takvih će prilika sigurno biti mnogo. Vjerojatno se može poigravati i privremeno otići u minus.

Prelaziti nečije partije postmortem uz pomoć računala čini mi se prilično nepouzdan način. Naravno kada bi se pokazalo da je svaki odigrani potez prvi izbor računala, tada je to snažna indikacija da je čovjek doista varao(iako ne mora biti), ali to što je pravio greške, ne znači da nije.

Jedina metoda koja mi je djelovala smisleno je mogućnost da server "vidi" angažman procesora na računalima igrača, ali to je moguće samo u live igri i naravno ako se ne koristi laptop sa strane.
Sve u svemu ozbiljno sumnjam u pouzdanost tih metoda, pa mi je kao što sam već ranije rekao, potpuno svejedno. Ionako ne igram šah zbog rezultata, inače bi bio depresivan.  Smiley
Evidentirano
igrajsamnom
Lovac
*

« Odgovor #95 na: 10-05-2011, 18:31:00 »
+2

Ghor imate definitivno pravo, iako ja I dalje ne razumijem kakva korist od toga da kompjuter igra umjesto tebe, igras za zabavu ili da nesto naucis ili ako si vec profesionalac da onda postignes nesto, ali stvarno nema logike, zato recimo stop kompovima, naravno nikada neznate u pocetku kada igrate sa kompom a u sredisnjici je vec kasno kada se skuzi(ja inace tek tada skuzim, bar kada sam igrao sam tek onda skuzio hh) no dobro vratimo se temi Grin
Po meni su I dalje chesscube, chess.com, playchess I babas chess najbolja mjesta za igranje Smiley
Ghor chesspect za post Wink
Evidentirano

Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Zoran Oštrić
« Odgovor #96 na: 13-05-2011, 02:01:00 »
+2

Ja igram uglavnom on-line, hvalio sam da sam prešao 2100 na chess.com, evo taman sam u gornjih 1%. Kao što sam napomenuo, svako malo neki account blokiraju, jer zaključuju da se služi programom. No, spomenuh i drugi element: u takvoj vrsti igre, možeš testirati svoju vještinu i protiv programa, s više šansi, nego kad se igra live.
Evidentirano

igrajsamnom
Lovac
*

« Odgovor #97 na: 15-05-2011, 16:53:48 »
0

yahoo yahoo da vam se pohvalim, 19 sam trnutno u državi po bullet ratingu  Grin
http://www.chess.com/livechess/players.html?name=&country=Croatia&min_rating=&max_rating=&type=Bullet
evo tu me nađite Smiley)
Evidentirano

Matijal
Pješak
*

Chesspect: +6

« Odgovor #98 na: 23-06-2011, 01:49:09 »
+5

dopisni šah- http://www.letsplaychess.com
čini se dobra stranica, besplatno jedino što nemožete igrati ratingirane parije ako ne platite. međutim nekada vas se pozeve u neki welcome turnir ili tako nešto u kojem možete igrati rejtingirane partije i bez plaćanja. nakon toga imate rating.

standarno vrijeme (iznad 15 min) - FICS (Free Internet Chess Server), sučelje babas chess. možete skinuti razna sučelja i namjestit izgled koji vam odgovara. također se može igrati bez skidanja sučelja, preko njihove web stranice se otvori neki jin applet. ( http://www.freechess.org/Login/jin/applet.php     )
  na serveru se primjenjuje elo rating. konkurencija je dobra. također često prenose uživo turnire, i imaju neke programe sa vrlo zanimljivim podukama koje funkcioniraju na isti način (kao da gledate tuđu partiju, spectator mode)  . npr. bio je prijenos ovog sad turnira kojeg je Carlsen dobio neki dan, sa onim nekim tie breakom ispred Karjakina. Iako, taj turnir je imao i svoju stranicu, ali nekad budu turniri bez svoje stranice a prenose se preko FICS-a..

http://www.freechess.org/

FICS ima i stranicu na koju se pohranjuju sve odigrane igre, i možete pregledavati svoje partije, statistiku, te partije drugih igrača, skinut ih u PGN obliku i tražiti anotaciju bilo kojih odigranih partija(koju vrši kompjuter). http://ficsgames.com/

blitz- chesscube i FICS

igrao sam na ICC-u i playchessu neko vrijeme na trialu, čine mi se kao dobre stranice, ali ne namjeravam plaćati za igranje šaha na netu. na ICCu ne nemože igrati bez plaćanja. na playchessu se može, ali bez ratinga i ne u glavnoj sobi i još ima nekih ograničenja(u svakom slučaju, neigrivo mi je tamo bez plaćanja)

flyordie sam vidio, figue su preružne. također nema elo nego neki ljevi rating, i pretpostavljam da ne pamti partije.kao što je neko već rekao nije specijalzirana stranica za šah. nego nešto slično playtoyu.

sada isprobavam gameknot, chess.com i chessclan nakon što sam saznao za te u ovoj temi.

ali nevjerujem da će nešto nadmašiti FICS, kojeg preporučam.. samo skinite neko sučelje (najbolje babas chess) i namjestite izgled kako vam odgovara. vrlo brzo se navikne i shvati kako funkcionira.  http://www.babaschess.net/  link za skidanje babas chess sučelja

što se tiče onoga oko toga da igrači na nekim stranicama varaju sa kopjutorskim programima (nešto svi iznad 1700?), moguće da je stvar u sljedećem(a nemora bit). npr., na FICS-u razlika između standardnog i blitz ratinga kod svakog igrača je nekoliko stotina (prosjek oko 300-400 pretpostavljamn u nekim slučajevima zna bit i preko 500), u mojem i u drugim slučajevima koje sam vidio. tako da je blitz rating jedno 300 do 400 bodova niži od standardnog, i igrač od 1700 blitz ratinga bi po tom imao preko 2000 standardnog. to bi moglo objasniti zašto tako dobro igraju? samo teorija pošto nisam toliko upoznat sa ostalim stranicama.

i da, nick mi je na svemu Matijal, kao i na forumu. nisam igrao neko vrijeme, malo više od 6 mjeseci, ali sad počinjem opet.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +16146

« Odgovor #99 na: 23-06-2011, 09:54:57 »
+2

ali nevjerujem da će nešto nadmašiti FICS, kojeg preporučam.. samo skinite neko sučelje (najbolje babas chess) i namjestite izgled kako vam odgovara. vrlo brzo se navikne i shvati kako funkcionira.  http://www.babaschess.net/  link za skidanje babas chess sučelja

Matijal, hvala i chesspect na iscrpnim informacijama u vezi Internet chess-playing (nažalost ponajčešće i "paying") portala - ujedno, drago mi je da imam istomišljenika glede FICS / BABASCHESS-a; naravno, kome ne smetaju reklame, plaćanje za igru (odnosno ograničenja u opcijama uslijed nedostatka istih), postoji i dalje sijaset portala na izbor.
Dakle ipak je sve naravno stvar izbora, a kako se o njima ne raspravlja - forumaši uživajte u internet šahu po vašem izboru!
 Wink Cheesy hi

Evidentirano

"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim" .... S.Tarrasch

"Istina je zemlja koja nema staze" .... Jisshu Krishnamurti

"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana."
Osho
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +16146

« Odgovor #100 na: 23-06-2011, 10:09:12 »
+1

...zbilja sam začuđen da ima toliko programaša na online šahu!!??
Što bi rekao Boža zvani Pub: svi što gube se ljute, to je poznata stvar...

... i svi gube bar po jednom, ali nikad Boža zvani Pub!
Džaba vam novci, moji sinovci, džaba vam bilo dobre volje...
I pogledi čvrsti, i ljepljivi prsti, ja ipak varam malo bolje
E, pa da...

Wink music
Evidentirano

"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim" .... S.Tarrasch

"Istina je zemlja koja nema staze" .... Jisshu Krishnamurti

"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana."
Osho
Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Zoran Oštrić
« Odgovor #101 na: 23-06-2011, 19:25:22 »
+1

Kad se Matija L. već potrudio, da dodam: na chess.net možete igrani besplatno, računa se i rating (po eloovoj formuli, kao što računa fide, mislim da ima nekih razlika u paramentrima), za online i live partije, ali ima niz ograničenja: možete igrati istovremeno samo na jednom turniru (slobodne partije su bez ograničenja), na TacticTrainer možete riješavati najviše tri problema na dan ("resetiranje" je u 9:00 po našem vremenu), ne možete pretraživati datoteku partija idr.. Da, također, ako vam istekne vrijeme (tri dana za potez ili koliko već), automatski ćete izgubiti partiju, dok ako platite pretplatu, automatski vam se računa kao da ste uzeli vocation (imate 30 dana odmora godišnje). Postoje tri opcije za pretplatu, sa svakom, naravno, dobivate više dodatnih mogućnosti.

Ja igram bez plaćanja, uglavnom on-line, tri dana za potez. Ja spadam u brze igrače, prosječno vrijeme za potez mi je manje od tri sata, ali se jako trudim i uzem si više vremena, kad je kritična pozicija, a također tijekom igranja otvaranja pregledavam datoteke partija i priručnike, tražim solidne varijante. Postoje "službeni" turniri, sad igram turnir za igrače s ratingom između 2001 i 2200, to je 15. takav turnih, svaka četiri mjeseca idu novi, postoji i niz grupa za slabije igrače, grupe po 200 bodova razlike. To je zanimljiv format turnira: 167 igrača, raspoređeni u grupe po šestoro, iz svake grupe samo prvi ide u drugi krug (može prvo dvoje, ako su po svim kriterijima jednaki) gdje se opet slažu grupe po šest i onda pobjednici idu u finale.
Evidentirano

Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2420

« Odgovor #102 na: 23-06-2011, 23:05:46 »
+4

Ja placam 200 kn godisnje za Playchess.com. Po mome sudu, daleko najprofesionalniji i najbolje poslozen software. Placanjem cete se otarasiti svih neozbiljnih i osoba zalutalih u sah, a ujedno cete dati podrsku ljudima koji odrzavaju jedan tako vazan segment sahovskog softwarea i online izdavastva kao sto su decki i cure sa playchessa... My 2 cents...  Wink
Evidentirano

Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Zoran Oštrić
« Odgovor #103 na: 30-06-2011, 11:10:19 »
+2

Gore sam spomenuo kako je na chess.com zatvoren profil jednog igrača iz Hrvatske zbog varanja. Sad sam vidio da je naglo smanjen broj igrača, od preko 280.000 na nešto preko 220.000, Velika većina naravno neaktivni igrači, ali potaklo me da malo pogeldma, i zaista, zavoren je profil igrača koji je bio najbolji po ratingu iz Hrvatske, plasiran među prvih deset.
Evidentirano

Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Zoran Oštrić
« Odgovor #104 na: 30-06-2011, 11:21:44 »
+3

yahoo yahoo da vam se pohvalim, 19 sam trnutno u državi po bullet ratingu  Grin
Ja sam 13. u turn-based igri.  pleasantry Mali, skokni mi po šibice!  Cool

Ma šalim se- obojica smo Veliki Džekovi!  drinks Ja sam u live chess slab, ne mogu se valjano koncentrirat, igram onako usput. To su bitno različite vrste igre, kao trčanje na 100 ili na 10.000 metara.
« Zadnja izmjena: 30-06-2011, 11:23:15 od Zoran Ostric » Evidentirano

Str: 1 ... 5 6 [7] 8
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2014 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!