Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
25-09-2017, 23:20:54 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Gdje igrate (na internetu) ?
PLAYCHESS.COM - 5 (8.2%)
CHESS.COM - 26 (42.6%)
CHESSCLUB - 1 (1.6%)
GAMEKNOT - 5 (8.2%)
CHESSCLAN - 0 (0%)
BABAS CHESS - 3 (4.9%)
FLYORDIE - 1 (1.6%)
CHESSCUBE - 10 (16.4%)
CHESSMASTER - 1 (1.6%)
YAHOO CHESS - 0 (0%)
Negdje drugdje... - 5 (8.2%)
LICHESS - 4 (6.6%)
CHESS24 - 0 (0%)
Ukupno glasača: 61

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Ispis  
Autor Tema: Internet - gdje igrate?  (Posjeta: 31265 puta)
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +844

« Odgovor #30 na: 28-11-2010, 10:29:58 »
0

How `bout that NICK now..!? clapping Nemoj da te moram tamo trazit Smiley

Joj sorry, izgleda da sam nekako "zagubila" tvoj post između svih ovih novih  sorry...

često mijenjam, ali trenutno je isti kao i ovaj tu, samo bez "prezimena".  Wink Igram u English room 99% vremena.

Dooođi, dođi  aggressive...

Evidentirano

BADROV
Skakač
*

Chesspect: +26

« Odgovor #31 na: 28-11-2010, 13:43:25 »
0

How `bout that NICK now..!? clapping Nemoj da te moram tamo trazit Smiley

Joj sorry, izgleda da sam nekako "zagubila" tvoj post između svih ovih novih  sorry...

često mijenjam, ali trenutno je isti kao i ovaj tu, samo bez "prezimena".  Wink Igram u English room 99% vremena.

Dooođi, dođi  aggressive...

No problem,baby playboy Wink
Evidentirano

Šah je divan način za biti sadist!
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #32 na: 30-12-2010, 13:34:54 »
0

Ne čine se baš posebno oduševljeni tom idejom, no ako hoćeš, možeš igrati sa mnom. Ja sam na flyju (www.flyordie.com). Imam novi nick sad tamo:
QueenBrunhilda.
Ne znam jesi li bio tamo, site je super, sve osim figura čiji je izgled neobićan (ali skužiš nakon nekoliko partija- možeš ih odigrat kao guest da ti ne pada rejting).
Evidentirano

dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2910

« Odgovor #33 na: 30-12-2010, 13:43:32 »
+1

Ja sam jučer navečer, odnosno danas u 3 ujutro(zbilja sam budala Shocked) igrala nakon dugo vremena na instantchessu. Bila sam kod njih registrirana prije 4 godine, pa mi svake godine daju za Božić i rođendan  jedan tjedan ili mjesec besplatne igre. Igrala sam na 20 min. i iznenadila se kako mi je lijepo išlo, jedino mi je opet vremena bilo malo.Dvije sam partije izgubila, zadnju dobila, ali sve tri su mi bile prilično lijepe (koliko se sada sjećam,obično u 3 ujutro imam halucinacije Wink
Primjetila sam da su jači igrači na sajtovima koji se plaćaju, na chess.com-u sam gotovo svih, ako ne i svih lako dobila.
Igrala bih i na forumu, ali što ja znam, forum je forum, ima toliko mjesta gdje možeš igrati, meni je nekako bolje ovdje samo analizirati i raspravljati, da se ne bi forum pretvorio u igraonicu  Smiley
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Zeleni
*

Chesspect: +1389

« Odgovor #34 na: 30-12-2010, 13:46:29 »
+1

Ja igram na gametwistu, i to uglavnom onaj 3 min.
Evidentirano

always look on the bright side of life
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #35 na: 30-12-2010, 14:15:15 »
0

Ja sam jučer navečer, odnosno danas u 3 ujutro(zbilja sam budala Shocked) igrala nakon dugo vremena na instantchessu. Bila sam kod njih registrirana prije 4 godine, pa mi svake godine daju za Božić i rođendan  jedan tjedan ili mjesec besplatne igre. Igrala sam na 20 min. i iznenadila se kako mi je lijepo išlo, jedino mi je opet vremena bilo malo.Dvije sam partije izgubila, zadnju dobila, ali sve tri su mi bile prilično lijepe (koliko se sada sjećam,obično u 3 ujutro imam halucinacije Wink
Primjetila sam da su jači igrači na sajtovima koji se plaćaju, na chess.com-u sam gotovo svih, ako ne i svih lako dobila.
Igrala bih i na forumu, ali što ja znam, forum je forum, ima toliko mjesta gdje možeš igrati, meni je nekako bolje ovdje samo analizirati i raspravljati, da se ne bi forum pretvorio u igraonicu  Smiley

Imaš na flyju isto besplatno, možeš igrat koliko hoćeš tako, jedino što ne možeš jest ulaziti u sobe koje su popunjene do 120 igrača (a nikad nisu sve), i igrati turnire na 1 minutu  rofl2.

Na flyju su svi igrači iznad 200 bodova, a pogotovo 250 majstori i jako ih je teško dobiti. Pazi se onih iznad 300- masovno koriste programe!

Eto. Mislim da bi ti tamo bio izazov igrat.

Evidentirano

Ghor
Lovac
*

Chesspect: +611

« Odgovor #36 na: 30-12-2010, 16:29:15 »
0

...

Na flyju su svi igrači iznad 200 bodova, a pogotovo 250 majstori
...

Čekaj, šališ se?
Koliki ELO rejting je potreban za titulu majstora? 2100? 2200? Mislim da igrači na fly-u sa rejtingom 250 nisu ni blizu toga.

Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #37 na: 30-12-2010, 16:42:47 »
0

Sistem bodovanja je drukčiji.
Ide se od nule, a za jednu dobivenu partiju, ovisno o visini protivnikovih bodova, dobiva se između 1 i 40 bodova (najčešće u pitanju nisu ekstremi kad ti imaš 800 a protivnik 50, nego manje razlike, pa dobijaš oko 15).
Evidentirano

Ghor
Lovac
*

« Odgovor #38 na: 30-12-2010, 16:55:23 »
+1

Sistem bodovanja je drukčiji.
Ide se od nule, a za jednu dobivenu partiju, ovisno o visini protivnikovih bodova, dobiva se između 1 i 40 bodova (najčešće u pitanju nisu ekstremi kad ti imaš 800 a protivnik 50, nego manje razlike, pa dobijaš oko 15).

Smiley Znam da nije isti sistem bodovanja, nisam uspoređivao apsolutne vrijednosti brojeva u rejting sistemima, nego vještinu igranja.
Kažem da kvaliteta igre koju prikazuju igrači na fly-u s rejtingom 250 nije ni blizu one kojom igraju majstori.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #39 na: 30-12-2010, 17:01:12 »
+1

A tako...  Smiley

Ja mislim da imaju 2000+. Nisam rekla svi, ali većina. Jer se predobro kuže u teoriju i ne možeš ih uopće preveslat'.

A i ti igraš/si igrao na flyju? Koj ti je nick?  yahoo
« Zadnja izmjena: 30-12-2010, 17:03:26 od LaraCroft » Evidentirano

Zeleni
*

« Odgovor #40 na: 30-12-2010, 17:56:44 »
+1

Ulogirao sam se na Flyordie, ali ne mogu pokrenuti igru.  scare3
Evidentirano

Ghor
Lovac
*

« Odgovor #41 na: 30-12-2010, 18:30:13 »
0

A tako...  Smiley

Ja mislim da imaju 2000+. Nisam rekla svi, ali većina. Jer se predobro kuže u teoriju i ne možeš ih uopće preveslat'.

A i ti igraš/si igrao na flyju? Koj ti je nick?  yahoo

Evo moje iskreno mišljenje... pa ti reži na mene...   Wink
Prije par godina, kada sam pregledavao i birao mjesta na internetu gdje ću igrati šah, naišao sam i na Fly. Zadržao sam se  čitavih 5 minuta  Smiley, prije nego sam krenuo dalje. Budući da im ti ovdje odrađuješ tako dobar marketing  Smiley, odlučio sam pogledati još jednom, da vidim ima li što novo, pa sam odigrao nekoliko partija (nick: zmajevski). Uglavnom, ne dijelim tvoj entuzijazam. unknown
Što se tiče igračke baze... Jaki igrači, Masteri, IM-ovi,  FM-ovi, a da ne spominjemo GM-ovi su ipak malo ozbiljniji i zahtjevniji kad je u pitanju izbor mjesta za igranje i ne okupljaju se na multigame, nego na specijaliziranim stranicama / serverima za šah, koji nude puno više. Igrač snage iznad 2000+ na fly-u može biti prije iznimka nego pravilo.

Igrao sam protiv par njih s rejtingom 250 i neke uspio dobiti. E sad, problem je što sam ja pacer i igram loše, pogotovo ovako izvan forme. Nije baš da poklanjam figure, (ma da se i to ponekad desi  Smiley) ali pravim previde, pogotovo u pogledu strategije.  Vjeruj mi, ti igrači nisu tako dobri kao što misliš. Nisu početnici, njihova igra ima nekog smisla i pokazuju neko znanje u teoriji otvaranja... ali mislim da ih uvelike precjenjuješ.
S obzirom na statistiku u tvom profilu (QueenBrunhilda, iz Finske, jelte?  Smiley) vidim da rasturaš i prilično sam uvjeren da igraš bolje od mene. Nema veze, igrat ću protiv tebe, ako želiš  Smiley

Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2940

« Odgovor #42 na: 30-12-2010, 20:39:37 »
0

Evo moje iskreno mišljenje... pa ti reži na mene...   Wink
Prije par godina, kada sam pregledavao i birao mjesta na internetu gdje ću igrati šah, naišao sam i na Fly. Zadržao sam se  čitavih 5 minuta  Smiley, prije nego sam krenuo dalje. Budući da im ti ovdje odrađuješ tako dobar marketing  Smiley, odlučio sam pogledati još jednom, da vidim ima li što novo, pa sam odigrao nekoliko partija (nick: zmajevski). Uglavnom, ne dijelim tvoj entuzijazam. unknown
Što se tiče igračke baze... Jaki igrači, Masteri, IM-ovi,  FM-ovi, a da ne spominjemo GM-ovi su ipak malo ozbiljniji i zahtjevniji kad je u pitanju izbor mjesta za igranje i ne okupljaju se na multigame, nego na specijaliziranim stranicama / serverima za šah, koji nude puno više. Igrač snage iznad 2000+ na fly-u može biti prije iznimka nego pravilo.

Igrao sam protiv par njih s rejtingom 250 i neke uspio dobiti. E sad, problem je što sam ja pacer i igram loše, pogotovo ovako izvan forme. Nije baš da poklanjam figure, (ma da se i to ponekad desi  Smiley) ali pravim previde, pogotovo u pogledu strategije.  Vjeruj mi, ti igrači nisu tako dobri kao što misliš. Nisu početnici, njihova igra ima nekog smisla i pokazuju neko znanje u teoriji otvaranja... ali mislim da ih uvelike precjenjuješ.
S obzirom na statistiku u tvom profilu (QueenBrunhilda, iz Finske, jelte?  Smiley) vidim da rasturaš i prilično sam uvjeren da igraš bolje od mene. Nema veze, igrat ću protiv tebe, ako želiš  Smiley

Bok Ghor,
Sa mnom je isti slučaj - Lara je nahvalila fly pa sam otišao pogledati. Nisam izdržao ni tvojih pet minuta Smiley. Sajt mi je totalno amaterski, nije specijaliziran za šah nego se tamo igra Pool Games, Snooker, Chess, Darts... itd. Pogledaj samo grafiku ploče i figura - neizdrživo!!! Jest da imam visoke standarde obzirom da igram na playchess-u, ali Fly je zaista razočaranje. Nikako ne preporučam.

Inače, totalno smo off-topic ovdje, postoje posebne teme upravo na temu "Gdje igrate online..."   scratch_one-s_head
Evidentirano
Zeleni
*

« Odgovor #43 na: 30-12-2010, 23:29:03 »
+1

Ja igram na gametwistu pardon  Istina je da tamo igra većina pacera, ali ni sam nisam puno bolji rofl2( nakon 30 godina pauze Smiley) Grafika mi je najbolja od svih koje sam vidio! Čitajući vaše postove zbilja sam začuđen da ima toliko programaša na online šahu!!?? Meni je to, kao što već rekoh, glupo do bola; ne mogu shvatiti kakvo je zadovoljstvo u tome da zavaljaš nekog uz pomoć programa?! U nekim partijama sam stvarno sumljao da i mene varaju, ali nikad ne možeš biti siguran. I meni se dogodila situacija ( netko je ovo spominjao na susjednoj temi) kad igrač, bodovno slabiji, na uzimanje dame damom reagira tek nakon minutu, a treba samo uzeti moju damu pješakom... scare3, naravno, nakon toga me još razvali...a znalo se je i dogoditi da me netko od bodovno jačih optuži da igram s programom kad počne gubiti pardon Zato mi je najdraže udarati po 3 min dance
Evidentirano

Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2940

« Odgovor #44 na: 31-12-2010, 01:04:12 »
+1

...zbilja sam začuđen da ima toliko programaša na online šahu!!??
Ne vjeruj, nije provjereno niti potvrđeno negative. Što bi rekao Boža zvani Pub: svi što gube se ljute, to je poznata stvar...
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!