Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-04-2021, 19:20:01 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal
Pridružite se na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Sah.hr.grupa

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Totalni amater-pomoć i prijedlozi  (Posjeta: 6403 puta)
WAnnabe Sahist
Skakač
*

Chesspect: +60

« na: 18-01-2012, 21:44:10 »
+4

pozz svima,igra san šah od 12. do 15.godine,a onda se 5 godina nisan susrea s njime iz raznih razloga,a sad me opet vuče,iša san baš igrat malo protiv kompjutera i skužija da se istopilo svo moje (ne)znanje...
obično s računalon izdržin nekih 50 poteza,nekad i više,ali ni blizu pobjede nikad,ne želin ništa specijalno za neke turnire i to,nego čisto da mogu odigrat s ekipon kad zaželin i da buden ajmo reć solidan šahist,jer sve šta sad znan su obične kretnje figura,neman neku taktiku/strategiju...
pa se ovin puten obraćan za pomoć,neki prijedlozi za otvaranje partije/sredinu i završnicu,bilo koji koristan savjet ili najbolje neka šahovska knjiga u pdf formatu...
unaprid hvala...
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17759

« Odgovor #1 na: 18-01-2012, 22:56:56 »
+3

Wannabe dobro nam došao!

O tvom pitanju o šahovskim e-knjigama bilo je već dosta riječi tu na forumu, zadnji put baš nedavno (mislim jučer), ali neću bit lijen ponovit, tim prije što vidim da imaš hrpu dobre volje za učenje i napredak u šahu, između ostalog i pomoću knjiga. Dakle, potraži na sajtu "korisna knjiga", odjeljak elektronskih knjiga, te upiši u tražilicu "šah". O ostalim savjetima za početnike na ovim ćeš forumskim stranicam također naći štošta korisno, pa za početak potraži forumskom tražilicom tekstove koji se na njih odnose.
 hi
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
WAnnabe Sahist
Skakač
*

« Odgovor #2 na: 18-01-2012, 23:46:16 »
+3

Wannabe dobro nam došao!

O tvom pitanju o šahovskim e-knjigama bilo je već dosta riječi tu na forumu, zadnji put baš nedavno (mislim jučer), ali neću bit lijen ponovit, tim prije što vidim da imaš hrpu dobre volje za učenje i napredak u šahu, između ostalog i pomoću knjiga. Dakle, potraži na sajtu "korisna knjiga", odjeljak elektronskih knjiga, te upiši u tražilicu "šah". O ostalim savjetima za početnike na ovim ćeš forumskim stranicam također naći štošta korisno, pa za početak potraži forumskom tražilicom tekstove koji se na njih odnose.
 hi

jesan,našlo mi ih je podosta,ali kad kliknen na knjigu nema dalje  Undecided
kako downloadat to??

EDIT:Skužija san  Cool
« Zadnja izmjena: 18-01-2012, 23:49:00 od WAnnabe Sahist » Evidentirano
borsz
*

Chesspect: +998

« Odgovor #3 na: 19-01-2012, 02:51:19 »
+4

Dobro došao Wannabe, imaš kakav riječnik da te mogu prevesti?  Read  Grin
Hajde neka imamo i jednoga Splićanina  Cheesy
Evidentirano
OKikiriki
Lovac
*

Chesspect: +109

« Odgovor #4 na: 19-01-2012, 11:49:00 »
+2

e a brale...a jesi proba igrat sa kim šaha?  yahoo
a jesi iša u šah klub? Popiješ koju biru i baciš dvi na šah good2
e a e....šah triba igrat a ne se bavit slovima e a e  pleasantry
Evidentirano

...najveća ljudska zabluda je bila kad je vrag uspio uvjeriti čovječanstvo da on ne postoji...
WAnnabe Sahist
Skakač
*

« Odgovor #5 na: 19-01-2012, 19:23:10 »
+4

Igran šah sa ovima s faksa,nisan baš sad za neki klub
i čini mi se da neloše otvaran partije,al ona sridina kad se prilama partija me ubija,tu san ajme
Evidentirano
OKikiriki
Lovac
*

Chesspect: +109

« Odgovor #6 na: 23-01-2012, 11:53:20 »
+2

ajme meni jesi lik  fool2
šalu na stranu, šah je igra strpljenja a ne preko-noći-uspjeh...

odi u klub na Blatinama...svako popodne ti igraju šah..malo se educiraj...
Evidentirano

...najveća ljudska zabluda je bila kad je vrag uspio uvjeriti čovječanstvo da on ne postoji...
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!