Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
28-10-2020, 20:52:08 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Prijedlog...  (Posjeta: 6291 puta)
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3072

« na: 23-09-2010, 21:57:40 »
0

Ja sam se malo pogubio  Huh?, problem 1, problem 2, problem3, gdje smo stali...?
Možda bi bilo pametnije za svaki pojedinačni problem otvoriti novu temu timeout?
Npr. "Mat u 4 - Rudolf Teschner, Tagesspiegel, 1949."?

Samo prijedlog.
« Zadnja izmjena: 23-09-2010, 22:05:27 od administrator » Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5574

« Odgovor #1 na: 24-09-2010, 06:43:21 »
+2

Ja sam se malo pogubio  Huh?, problem 1, problem 2, problem3, gdje smo stali...?
Možda bi bilo pametnije za svaki pojedinačni problem otvoriti novu temu timeout?

Samo prijedlog.

Meni se taj prijedlog ne sviđa. Zašto? Posjedujem veliku zbirku problema, pa zamisli koliko bi tema uskoro mogli imati? Mislim da su teme ovako kako sam ih postavio u redu. To je i uobičajena podjela problema u svijetu problemista. Osim toga ovaj forum mi nije prvi, pa imam iskustva iz drugih foruma gdje se je ovaj sistem pokazao dobrim.
Evidentirano
administrator
Administrator
*

Chesspect: +407

« Odgovor #2 na: 24-09-2010, 14:11:06 »
0

Samo prijedlog.

Meni se taj prijedlog ne sviđa. Zašto? Posjedujem veliku zbirku problema, pa zamisli koliko bi tema uskoro mogli imati? Mislim da su teme ovako kako sam ih postavio u redu. To je i uobičajena podjela problema u svijetu problemista. Osim toga ovaj forum mi nije prvi, pa imam iskustva iz drugih foruma gdje se je ovaj sistem pokazao dobrim.

Ako hoćete možemo unutar
 Škola > Problemski šah >
dodati podforume
 Škola > Problemski šah > Mat u 2 poteza
 Škola > Problemski šah > Mat u 3 poteza
 Škola > Problemski šah > Mat u n poteza
itd...

Kako god se dogovorite.
 good2
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #3 na: 24-09-2010, 14:42:24 »
0

Da, ali recimo ja ili neko drugi bi htio postaviti također jedan "mat u dva", ali gdje? Ne možemo uletiti tebi usred tvoga mata u dva, to bi tek bila konfuzija... Nemam pojma...  Huh? gdje da stavim i s kojim naslovom...  Shocked
Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

« Odgovor #4 na: 24-09-2010, 15:22:06 »
+3

Da, ali recimo ja ili neko drugi bi htio postaviti također jedan "mat u dva", ali gdje? Ne možemo uletiti tebi usred tvoga mata u dva, to bi tek bila konfuzija... Nemam pojma...  Huh? gdje da stavim i s kojim naslovom...  Shocked
Danijele, ja mislim da si ti nešto krivo shvatio. Kada sam se učlanio u forum, podforum problemski šah je bio prazan. Ja sam otvorio teme za dvo-, tri- i višepoteze, prema logičnoj i uobičajenoj klasifikaciji problema. Samim činom otvaranja tema nisam uzeo nikakav monopol u svoje ruke. To znači da svi članovi koji pišu priloge mogu pored rješenja već postavljenih problema postavljati i nove iz svojih zbirki. Nije mi jasno zašto misliš da ti to nesmiješ samo zato što sam ja otvorio temu? Dapače bilo bi mi drago da se što više članova uključi, ne samo u rješavanje već i u postavljanje  problema da se i ja mogu uključiti u rješavanje. Jedina molba s moje strane je da svaki novi problem dobije odgovarajući redni broj. Još jednom ponavljam da nevidim nikakav razlog zašto ti nebi mogao u postojeće teme postavljati nove probleme, i zašto bi to dovodilo do konfuzije? Shocked
Ako se danas odlućiš postaviti jedan dvopotez, stavi ga u temu "Mat u dva poteza" kao "Problem 4" i sve će biti u najboljem redu.
« Zadnja izmjena: 24-09-2010, 16:41:19 od Mat Kralj » Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #5 na: 24-09-2010, 18:45:14 »
0

Danijele, ja mislim da si ti nešto krivo shvatio. Kada sam se učlanio u forum, podforum problemski šah je bio prazan. Ja sam otvorio teme za dvo-, tri- i višepoteze, prema logičnoj i uobičajenoj klasifikaciji problema. Samim činom otvaranja tema nisam uzeo nikakav monopol u svoje ruke. To znači da svi članovi koji pišu priloge mogu pored rješenja već postavljenih problema postavljati i nove iz svojih zbirki. Nije mi jasno zašto misliš da ti to nesmiješ samo zato što sam ja otvorio temu? Dapače bilo bi mi drago da se što više članova uključi, ne samo u rješavanje već i u postavljanje  problema da se i ja mogu uključiti u rješavanje. Jedina molba s moje strane je da svaki novi problem dobije odgovarajući redni broj. Još jednom ponavljam da nevidim nikakav razlog zašto ti nebi mogao u postojeće teme postavljati nove probleme, i zašto bi to dovodilo do konfuzije? Shocked
Ako se danas odlućiš postaviti jedan dvopotez, stavi ga u temu "Mat u dva poteza" kao "Problem 4" i sve će biti u najboljem redu.

Ma ne... Ja nisam ni mislio da ne smijem stavljati niti da ti imaš monopol niti da si ti fulao klasifikaciju... nego sam rekao totalno drugu stvar, a to je da je ovako NEPREGLEDNO i da se teško snaći već nakon tri postavljena problema, akamoli ako se još drugi uključe. Kužiš? Ako ti otvoriš temu da prodaješ televizor, a onda ja u istu temu oglasim svoj televizor, šta će biti odgovor ako neko pita "Pošto tv?"?  Smiley

Meni je to konfuzno...
Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

« Odgovor #6 na: 25-09-2010, 10:20:34 »
+2

Ma ne... Ja nisam ni mislio da ne smijem stavljati niti da ti imaš monopol niti da si ti fulao klasifikaciju... nego sam rekao totalno drugu stvar, a to je da je ovako NEPREGLEDNO i da se teško snaći već nakon tri postavljena problema, akamoli ako se još drugi uključe. Kužiš? Ako ti otvoriš temu da prodaješ televizor, a onda ja u istu temu oglasim svoj televizor, šta će biti odgovor ako neko pita "Pošto tv?"?  Smiley

Meni je to konfuzno...
Dobro, imaš pravo na to da ti moj sistem ne odgovara, kao što i ja imam pravo tvrditi da je sistem u redu. Moj utisak je da se baš i nisi previše potrudio oko mog sistema? Međutim to ne mijenja stvar. Što se tiče nepreglednosti, moram te podsjetiti da si tome i sam djelomično doprinjeo, na pr. kada si umjesto jednog posta poslao "rafal" od tri posta u roku od sedam minuta, a to se je sigurno moglo učiniti jednim.
Pošto je meni jedini cilj postavljati i rješavati probleme, sistem mi je sekundarna stvar. Kada sam došao u forum od "Problemskog šaha" nije bilo niti slova "p", stanje je bilo 0 tema i 0 odgovora. Nitko od dotadašnjih članova nije bio postavio neki okvir za određeni sistem. Znači ako sam htio započeti sa problemima, morao sam se odlučiti za određeni sistem što sam i napravio oslanjajući se na višegodišnje iskustvo suradnje u problemskim odjelima raznih šahovskih foruma. Pošto je situacija ovakva kakva je, predlažem da ti razradiš novi sistem, prekrojiš dosadašnji podforum "Problemski šah", pa da nastavimo sa problemima. Za mene neće biti problem da se prilagodim novom sistemu, a neće mi radi toga ni pasti kruna sa glave. Za mene je sada završena diskusija oko sistema. Čekam novi sistem da mogu nastaviti postavljati i rješavati probleme! timeout
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #7 na: 25-09-2010, 17:43:30 »
0

Ma dobro, dogovoriti ćemo se... nemoj sve to osobno shvaćati.  drinks
Zasad vozi ovako kako jest u jednoj temi, vidjeti ćemo kako će se snalaziti ostali problemisti pa ćemo mijenjati ako bude pritužbi... pardon

Pozdrav! 
Evidentirano
administrator
Administrator
*

Chesspect: +407

« Odgovor #8 na: 25-09-2010, 20:57:34 »
0

Poštovani,
Postaviti smo podforume za različite vrste problema. Postavljanje problema u podforume nije obavezno. Po volji.

Pozdrav.
Evidentirano
Mario
Dama
*

Chesspect: +3106

« Odgovor #9 na: 25-09-2010, 21:54:32 »
+1

Ako može jedan prijedlog.
Npr. mat u 2 poteza. Klikne se na tu temu i otvori se:
Mat Kralj.
Danijel
neko treći,
i onaj tko želi rješavati probleme od jednog od te trojice može puno lakše pratiti probleme i rješavati ih , nego da su svi problemi na jednoj stranici.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!