Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
27-01-2021, 01:36:57 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Dogodovštine sa riječkih cugera  (Posjeta: 3175 puta)
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« na: 15-03-2013, 10:44:27 »
+4

Ponukan jučerašnjom partijom protiv Zrileta i uz Gulliverovo nagovaranje i podršku odlučio sam otvoriti ovu temu a vjerujem da će materijala biti prilično  Grin

Cuger, 5 min po igraču, u poziciji gdje Zrilić ima Ta1, Lb1, Kg2 (i još par figura...) dajem šah topom na b2. Zrile dira lovca i to tako da ga je uhvatio i nagnuo ali nije podigao sa ploče. Vidio je da je u šahu i ostavlja lovca i rukom kreče prema kralju.
Rekao sam: " dirao si lovca "
Zrile: Nisam !!!!!! - (već u panici da gubi zbog nepravilnog poteza)
Ja kažem jesi, a možeš staviti lovca na c2 (i naravno, gubi ga) pa nisi u šahu

nakon još nekoliko riječi "jesi, nisam ma jesi i slično" čuli smo izjavu koja će ući u legendu:

" Dirao sam ga ali nisam ga pipnuo"

To me je toliko nasmijalo da sam dozvolio Zriliću da odigra kraljem ( i tako sam već imao nadmoćnu poziciju ) i onda ga s guštom matirao nasred ploče
(uz glasno odobravanje prisutnih  yahoo )

prilažem i dokaze  Grin rofl2

Nije Zriletu toliko teško palo što je izgubio, nego zafrkancija od klupskog kolege Klasana (na slici)

Inače rezultati cugera četvrtkom ponekad se objavljuju u riječkom Novom Listu, ponekad objave i sliku pobjednika turnira. Ponekad.
Sve ovisi o uredniku, koliko prostora ima i koliko je drugih važnijih šahovskih događanja.
Zrilić je ove godine osvojio dva turnira (od 9 odigranih) i krajem prošle godine nekoliko. Slika mu je već bila u novinama ali ne svaki put (da se ne pretjeruje)
A prije početka jučerašnjeg turnira Zrile se baš bunio što je prošli tjedan objavljena slika pobjednika (Mažuran) a njegova tjedan ranije nije.

Pa Zrile, dragi prijatelju, evo ti slike ovdje na forumu i neka vječno stoji  Smiley

* DSC_0044.JPG (73.32 kB, 600x800 - (učitavanja: 585 ).)

* DSC_0042.JPG (79.91 kB, 800x600 - (učitavanja: 574 ).)
Evidentirano
Akiba R
Pješak
*

Chesspect: +4

« Odgovor #1 na: 15-03-2013, 14:13:52 »
+4

Svaka čast bobi, matirao si legendu u velikom stilu...A legenda velik i u porazu, pa dozvoli pristup
fotoreporterima i novinarima da ovjekovječe jedan od njegovih rijetkih poraza...

Navodno je zadnji ovakav mat dobio tamo daleke 1985. na turniru u Španjolskoj..

Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17759

« Odgovor #2 na: 22-03-2013, 09:40:36 »
+2

bobiri  Smiley Wink Grin good congratulate
Zrile  empathy3
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« Odgovor #3 na: 25-03-2013, 13:40:16 »
+3

svako malo na cugere dođe netko kome je važnije dobro se zabaviti nego dobro odigrati. Mladen Beljan pojavi se u klubu svaka dva-tri mjeseca ali kada dođe to je show. Non-stop priča, komentira svaki potez, zabavlja sve igrače i gledaoce ali mnogima i smeta.
Što napraviti s takvim igračem koji nikome ne želi ništa loše. Opomena ne pomaže, isključiti ga s turnira? To bi trebalo po svim pravilima ali.... šah je prije svega igra i treba omogučiti igračima da igraju.

A kako ušutkati pričalicu?

Jednostavno. Ljepljivom trakom  Grin

* Mladen Beljan.JPG (100.2 kB, 800x600 - (učitavanja: 962 ).)
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!