Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-02-2020, 21:45:59 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Koji Vam je vid šahovske problemske kompozicije najdraži?
Mat u 2 - 6 (26.1%)
Mat u 3 - 5 (21.7%)
Mat u 4 ili više - 0 (0%)
Pomoćni mat - 2 (8.7%)
Samomat - 2 (8.7%)
"Vilinski šah" - 2 (8.7%)
Retroanaliza - 2 (8.7%)
Studije - 3 (13%)
Ostalo - 0 (0%)
Ne zanima me šahovska problemistika - 1 (4.3%)
Ukupno glasača: 9

Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Koji Vam je vid šahovske problemske kompozicije najdraži?  (Posjeta: 13610 puta)
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2949

« Odgovor #30 na: 15-09-2012, 22:19:55 »
+3

Pa kažem na tržnicu. Ali isto tako kažem: idem u klub.
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5567

« Odgovor #31 na: 15-09-2012, 22:33:30 »
+3

Dyda bit će zanimljivo kad dođem na Branimirac  Smiley
Mario, dali namjeravaš posjetiti zagrebačko rješavačko natjecanje 23.09. (Branimirac)?
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #32 na: 15-09-2012, 23:14:43 »
+2

...A čini mi se da kažu i na Rijeku, kao da se radi o pravoj rijeci, a ne o gradu Rijeci.

Baš pitanje (tj.bolje reći konstantacija) na mjestu, dyda!

Ova nebuloza oko toga da netko putuje "na Rijeku" oduvijek mi je bila i ostala misteriozna u punom "sjaju" svoje bedastoće - ako je Rijeka ime grada, a koji slučajno (zapravo i ne baš sasvim slučajno; naime ime je dobila po rječici Rječini, koja ovdje utiče u Jadransko more) ujedno nosi i ime geografskog pojma (btw, ime potiče od lat. za naselje  Fluminensis koje se razvilo u podnožju Tarsatice; otuda i italizirano Fiume za talijanske okupacije), tada bi svatko razuman očekivao da, baš kao kad putuje U Zagreb ili U Split ili U Pulu ili U Bogtepitajgdjegrad, putuje i U Rijeku!

Ali ne, mnogi još uvijek putuju NA Rijeku, kao da tu nešto nekome ne bi bilo sasvim jasno nakon izjave "Idem U Rijeku!"

A možda dotični imaju straha da će ih sugovornici krivo shvatiti, pa pomisliti da se "putnik", umoran od života, želi oprostiti od okrutnog svijeta i to - utapanjem?!  Grin  flag_of_truce  scare Hang
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Mario
Dama
*

Chesspect: +3079

« Odgovor #33 na: 16-09-2012, 00:07:00 »
+2

U potpunosti se slažem s Dydom i Gulliverom što se tiće toga kad se kaže da idem u Rijeku. Na primjer, kad kažem da idem kod ženinog bratića U Rijeku, onda doslovno kažem da idemo U Rijeku, a ne da idemo na Rijeku do ženinog bratića.

Da frendovima kažem da idem do ženinog bratića na Rijeku, ljudi bi me pitali kaj on živi na splavi.
Evidentirano
Mario
Dama
*

Chesspect: +3079

« Odgovor #34 na: 16-09-2012, 00:32:56 »
+2

Dyda bit će zanimljivo kad dođem na Branimirac  Smiley
Mario, dali namjeravaš posjetiti zagrebačko rješavačko natjecanje 23.09. (Branimirac)?
MK možda ću svratit do Branimirca, možda vidim i nekog meni poznatog.
Dyda, Branimirac ili Branimirova tržnica je plac, a zgrada ili bolje rečeno klub Aero, mislim da se tako zove klub, nalazi se na samoj tržnici, a ja sam mislio svratit na to rješavačko natjecanje.
Da, trebao sam se jasnije izraziti, jer nismo svi iz Zagreba, ispričavam se. Trebao sam napisati da ću svratiti u klub Aero (mislim da se tako zove) koji se nalazi na Branimirovoj tržnici gdje će se održiti 23.09. rješavačko natjecanje.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #35 na: 16-09-2012, 08:24:48 »
+3

Da frendovima kažem da idem do ženinog bratića na Rijeku, ljudi bi me pitali kaj on živi na splavi.

Haha, dobar štos!  rofl drinks congratulate
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2949

« Odgovor #36 na: 16-09-2012, 09:06:33 »
+3

E, sada je napokon i meni sve jasno. Bilo je dovoljno reći da je Branimirac u stvari Branimirov plac, pa je onda i logično reći : idem NA Branimirac. 
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!