Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
20-10-2018, 06:20:03 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3
  Ispis  
Autor Tema: Chessmaster Kupnja  (Posjeta: 17905 puta)
Laufer
Skakač
*

Chesspect: +33

« na: 13-10-2012, 13:02:11 »
+3

Pozdrav svima.
Kupio bih Chessmaster Grandmaster Edition ali nigdje ne mogu naći,inače sam iz Slatine a kod nas baš nema igrica za kupiti.
Jučer sam bio u Osijeku skoro sam sve pretražio i nema,zanima me ako netko zna neki web shop ili trgovinu.
Zanima me samo orginal igra,hvala..Kad vam več pišem ovaj post,imam knjigu Šah u 100 lekcija i Višu školu šaha,ali nikako nemogu naći Šah i kako ga lako naučiti igrati,bio sam u raznim shopovima i nema,a web shopovi ju imaju ali nemaju na skladišu.Pa ako netko zna di je ima bio bih jako zahvalan..
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #1 na: 23-11-2012, 18:10:43 »
+3

Napokon stigla knjiga,ali nigdje nemogu naći igru.
Evidentirano
ninozagreb
Lovac
*

Chesspect: +623

nino.rilovic
« Odgovor #2 na: 24-11-2012, 10:37:50 »
+3

Pohvaljujem tvoju namjeru da kupiš originalni "software". Nema što nema na Amazon.com pa provjeri ovo
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B000SL4ANE/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new
Cijena je $130 a radi se o Chessmaster: Grandmaster Edition koji dolazi na DVD-u pa ako imaš karticu i novce naruči, navodno je još samo jedna kopija na lageru.
Kada već govorimo o ChessMasteru trebalo bi provjeriti da li firma UbiSoft uopće više radi na razvoju tog programa, zadnja verzija Chessmaster XI je objavljena 2007. , Chessmaster 10th Edition je najpopularniji iz serijala, možeš ga kupiti za $17 i manje ali ne radi na Visti i 7. Prije kupnje svakako provjeri da li je program kompatibilan sa tvojom verzijom Windows-a (ako imaš 64-bitne moglo bi biti problema). Također ako imaš Windows 7 onda Home i Basic verzije ne mogu instalirati DosBox dodatak pa bi onda mogao vrtiti i Chessmaster 10th Edition (treba ti Windows 7 Ultimate). Svi notebook-ovi kupljeni u dućani sa intaliranim Windows-ima imaju Home ili Basic verziju, moraš dokupiti (napraviti upgrade) na Ultimate verziju, to je možda dodatnih $80.
Evidentirano
IgorB
Lovac
*

Chesspect: +312

« Odgovor #3 na: 24-11-2012, 11:29:25 »
+3

Ja sam kupio Chessmaster GM Edition prije 2-3 godine ali je koštao oko 130 kn. Treba provjeriti u Algoritmu, mislim da sam ga tamo vidio prije par mjeseci.
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #4 na: 24-11-2012, 17:11:03 »
+3

Vidio sam toga Chessmastera na Amazonu puno mi je to novaca,mislim da je kod nas bila cijena nekih 150kn,ali je problem što ga više nema za kupiti.
Ja koristim Windows 7 Professional,znači da ne bih mogao instalirati Chessmaster 11?
IgoreB bio sam u Algoritmu u Osijeku(Avenue mall) i nema(bio sam par puta u zadnjih nekoliko mjeseci).
Još kao klinac sam naučio kako idu figure u šahu, nisam bio nekakav igrač,ali sad me je uhvatila velika želja za naučiti igrati šah,kupio sam knjigu pa mislim da bi mi taj Chessmaster bio od velike pomoći..

Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3029

« Odgovor #5 na: 24-11-2012, 18:19:38 »
+1

Bok.
Vrlo nezahvalno je kupovati software koji je "zamro". Neće biti novih verzija, niti zakrpa grešaka, itd. Iskreno mislim, Chessmaster nije za preporučiti.

Ako nisi zadovoljan s besplatnim programima, onda je recimo jedan od dobrih odabira Fritz. U stvari:
- Fritz grafičko sučelje;
- Rybka šahovski algoritam ("mozak");
- Godina dana članstva na izvrsnom Playchess.com serveru.

Sve skupa 49€ura.
http://www.chessbase-shop.com/en/products/rybka_4   strik

Neki će reći da je pre-profesionalno za početnika, ali zašto vozački ne polagati u Mercedesu?

Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19512

« Odgovor #6 na: 24-11-2012, 19:26:21 »
+2

Molim pojašnjenje od informatičara o internetskoj kupnji iz drugih zemalja. Čujem u birtiji ovih dana da s paketom dolazi i carinski prekršaj, a za kaznenu prijavu nisam siguran?
Evidentirano
IgorB
Lovac
*

Chesspect: +312

« Odgovor #7 na: 24-11-2012, 21:32:17 »
+3

Nisu loša izdanja tvrtke DGT. Ima u TT Dejan Chess Trainer sa osnovama i zadacima plus Fritz 9 za nekih 100 Kn. Samo to je nešto starije izdanje pa ne znam da li radi na Win 7, ali vjerojatno ima i novijih verzija koje su možda nešto skuplje ali su isplative za kupiti.
Evidentirano
ninozagreb
Lovac
*

Chesspect: +623

nino.rilovic
« Odgovor #8 na: 25-11-2012, 03:37:44 »
+3

Tek sada vidim da se ova tema komentirala. Laufer, Chessmaster XI se vrti na svim Windows-ima, Chessmaster X je izdan 2004. i napisan je baš sa Windows XP i on ne radi na Visti, 7 ili 8. Ja ga koristim (X) i mogu dati samo preporuke. Možeš ga kupiti za $17 i možda će ti raditi na tvojim Win 7 Pro (trebaš instalirati Windows XP Mode in Windows 7 - besplatni download ako imaš licencirane Windows-e). Problem može biti ako tvoj hardware (procesor) ne podržava određenu 3D grafiku koju chessmaster intezivno koristi. Pročitaj detaljna upustva na Microsoft stranicama http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7. Isto tako ono što Danijel govori ima smisla, dobro razmisli, ako desetka hoće raditi na tvom stroju onda si za 17 dolara dobio višegodišnju dobru zabavu. I još ne činiš nikakav carinski prekršaj.
-------------------
Probat ću odgovoriti Peri, premda nisam informatičar nego programer (dat ću moju definiciju što je to informatičar, to su ljudi koji znaju malo više od običnih korisnika a ne razumiju ništa) tako da od takvih ljudi tražiti savjet? Internet kupnja je kao i svaka kupnja, tretira se kao maloprodaja (što i jeste). Kada dolazi kao paket (u ovom slučaju na DVD mediju) onda je lako, po važećim propisima ako vrijednost robe prelazi 300 kn onda podliježe carinskim propisima. Roba se zaprima u carinsko skladište, kupac ide po robu na carinu, ako je potrebno špediter piše carinsku deklaraciju (ta usluga je do 100-200 kn) gdje se na vrijednost robe po pratećoj fakturi dodaje iznos carine (stope su od 0-25%), na ukupni iznos (vrijednost robe + iznos carine) izračunava se PDV (25%) i onda kupac dobiva uplatnicu na tu sumu (carina + pdv). Nakon plaćanja kupac preuzima robu i ide doma. Problem nastaje kada se kupuje roba koja ne postoji u fizičkom smislu (download programa). Po propisima EU (i Hrvatska ih primjenjuje) prodavač je dužan zaračunati PDV prema propisima zemlje kupca i onda taj iznos uplatiti na račun zemlje kupca. To mora biti naznačeno na fakturi koju bi (teoretski) kupac trebao dobiti nakon što izvrši plaćanje. To je sve skupa teško kontrolirati i to u praksi ne funcionira.
--------------------
Pero, nemoguće je da s paketom dođe carinski prekršaj. Ako na carini vjeruju da je ta roba male vrijednosti (do 300 kn) onda propuštaju paket i on ti dođe doma. Ako posumnjaju u deklariranu vrijednost, odnosno ne priznaju priloženu fakturu onda te zovu da preuzmeš robu i platiš davanja koliko oni odrede. No isto tako treba reći da u zakonu striktno piše i o količini i vrsti robe koja se može kupovati (ne možeš svaki tjedan kupovati neki jeftin parfem jer je jasno da se onda baviš švercom a to je kažnjivo). Vjerojatno si tu priču čuo od takvih ljudi.

P.S. ili si sistem inžinjer, ili si programer, ili si database administrator. Ako nisi ništa od toga onda si informatičar
Evidentirano
Domagoj
Skakač
*

Chesspect: +81

« Odgovor #9 na: 20-12-2012, 02:11:44 »
+2

Pozdrav.

Evo ovaj web-shop nudi neke verzije chessmastera. PC verzija Chessmaster GM je 120, ali na zalost trenutno nedostupna. Moguće se uvijek raspitati kontaktnim mailom (nista ne kosta), jer sam čuo da znaju naruciti software.

http://www.crovortex.com/pretrazivanje.php?query=chessmaster&type=webshopi

Sretno u potrazi.
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #10 na: 20-12-2012, 13:28:30 »
+2

Hvala svima na savjetima.
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #11 na: 31-12-2012, 00:23:24 »
+2

Pozdrav svima,eto pošto nisam našao Chessmaster Grandmaster Edition odlučio sam se za kupnju Fritza 13,e sad me zanima ako mi netko može objasniti koja je razlika između Deep Fritza 13 i Fritza 13?
Npr. ako kupim Fritz 13 da li još nešto trebam kupit da bih ga mogao igrati ili ne moram?Ne kužim što znači Engine za šah,da li moram kupit i taj Engine?
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #12 na: 31-12-2012, 10:02:26 »
+1

Laufer, probat ću biti kratak i brz - a opet dovoljno informativan - u odgovoru na tvoja pitanja.

Generalno rečeno, razlika između "deep"-ova u odnosu na "obične" engine-e je jednostavno ta, što su "deep" engine-i u stanju potpuno (tj.optimalno) iskoristiti snagu VIŠEjezgrenih procesora (tj. dual core-a; quad core-a), što nije slučaj s "običnim" engine-ima (kao npr.kod 'običnog' "Fritza"); i to je više-manje to.

Dakle,kada pitaš moraš li uz 'običnog' "Fritza" kupiti još nešto da bi njegov engine radio je isto kao da pitaš moraš li, nakon kupovine obične bicikle 'bezbrzinke' kupiti uz nju još dodatne pedale i kotače uz one postojeće, da bi se uopće mogao na njoj voziti. Ne moraš, naravno, jer iako neće "potegnuti" baš kao poput vrhunskog trkaćeg bicikla a la Pinarello  ipak će te, što je ovdje najbitnije, odvesti ugodno i sigurno do cilja!

Još jedna dodatna napomena ovdje - imaš li "samo" jednojezgreni procesor, to ujedno znači da ulaganje u "Deep Fritz" (u odnosu na 'obični') nije opravdano, jer će konačni rezultat njegovog 'virtualnog truda' biti potpuno isti kao da na tom istom kompu pogoniš "samo" običan Fritz.
Imaš li pak multiprocesorski pc, priča se sasvim mijenja i ako si u mogućnosti svakako pokušaj doći do "deep" engine-a ukoliko želiš zaista "do daske" iskoristiti snagu svojeg računala; iako će i običan dobro obaviti svoju zadaću.

A što je uopće 'šahovski engine' u odnosu na šahovski program? Otprilike ono što su note pjesmi - bez njih je ne bi ni bilo.
« Zadnja izmjena: 31-12-2012, 18:03:29 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #13 na: 31-12-2012, 10:33:24 »
+1

Još jedan dodatak prethodnom postu - jednom kad postaneš ponosni vlasnik "Fritza", možeš u njega posebno instalirati DODATNE engine-e (neki dolaze "u paketu", a do nekih možeš doći i iz drugih izvora). Tada možeš npr. upriličiti i tzv. "engine match"-eve u okviru samog "Fritz" softwarea - što je samo jedna od njegovih uzbudljivih mogućnosti...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #14 na: 31-12-2012, 16:59:10 »
+3

Aha,koliko sam shvatio kad kupim Fritz 13 to je to,ne moram ništa dodatno kupovati.
Imam četverojezgreni procesor,znači trebao bi kupiti Deep Fritz 13,ali mi je problem što nemogu naći kod nas,a bojim se naručivati izvana jer su su mi ljudi na forumu rekli da nije baš dobro,da mogu čak i kaznu platiti,ne kužim zašto a kupujem orginal igricu.
Vidio sam da ima na Dejanovoj stranici Fritz 13,to bi brzo došlo doma poštom..Smiley

Evidentirano
 Str: [1] 2 3
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!