Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
19-08-2018, 12:29:36 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  
Autor Tema: Chessmaster Kupnja  (Posjeta: 17205 puta)
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3021

« Odgovor #15 na: 31-12-2012, 18:41:37 »
+2

Ne razumijem, što naručuješ, DVD? Zar nije jednostavnije samo downloadirati kupljenu verziju? Ja sam kupio na taj način, downloadirao i imao Fritza instaliranog pet minuta nakon kupovine.
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3021

« Odgovor #16 na: 31-12-2012, 18:54:51 »
+1

Glede engina i ostalog, gledaj na to kao na automobil: Fritz je samo limarija (grafičko sučelje), dok je "engine" motor, mašina, ono bitno, ono ispod haube. U ovom slučaju lako zamjenjivo, tako da ispod haube možeš mijenjati motor. No i dosta nebitno obzirom da sve danas popularne mašine poput Rybke, Houdinija, Schreadera, i ostalih, voze puno brže nego naši ljudski mozgovni autoputevi uopće mogu podnijeti. STOP!

Glede Deep i ne-Deep, tu bih imao primjedbu na proizvodjača. Mislim naime da je deplasirano u današnje doba prodavati bilo kakav, akamoli šahovski software koji nije prilagodjen za rad s više "jezgri". To je kao da kupite auto koje od četiri vrti samo jedan cilindar, a ostala tri - uz nadoplatu!
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19510

« Odgovor #17 na: 31-12-2012, 18:56:13 »
+3

Meni je jako dobra ChessBasa 8.0 i u njemu Fritz 5.32.
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

Chesspect: +33

« Odgovor #18 na: 31-12-2012, 19:32:15 »
+3

Danijel ja bih te molio da mi kažeš di si kupio Fritza download verziju i kako se to plača(možda paypal-om?),da li ga onda mogu više puta reinstalirati,npr ako mi se uruši sistem da li je mogu ponovno instalirati?
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11580

« Odgovor #19 na: 01-01-2013, 11:50:43 »
+3

Mahom neupućeni ljudi svašta pišu po forumima. Nema straha (ni kažnjavanja) od kupovine online kod provjerenih ponuđača.

Deep Fritz 13 Download

BTW, na kojem to forumu pišu o nekom kažnjavanju? Eventualna carinska pristojba nije kazna. Nino je sve lijepo i točno objasnio par postova iznad. Još uvijek živimo u zlatno doba interneta, zato ljudi – koristite to što imate- radi se na promjeni takvog stanja.

Dubai Meeting On Internet Governance

World Conference on International Telecommunications (WCIT)
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #20 na: 01-01-2013, 18:50:36 »
+3

Aha znači platim preko pay pal-a na toj stranici i onda mogu downloadovati igru,čak je to onda bolje nego čekati dvd da dođe poštom.
Ne kužim to što hočeš reći za internet.
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11580

« Odgovor #21 na: 03-01-2013, 05:09:29 »
+2

Da, pod uvjetom da prodavač prihvača PayPal kao sredstvo plaćanja što nije uvijek i svugdje slučaj. Kreditne kartice (Amex, MasterCard, Visa) su uvijek u igri.
Evidentirano
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #22 na: 03-01-2013, 18:59:49 »
+3

Hvala lijepa svima na ogovorima i savjetima,puno ste mi pomogli.
Evidentirano
bulezan
Pješak
*

Chesspect: +12

« Odgovor #23 na: 06-02-2013, 20:23:00 »
+2

Kupovina Chessmastera je apsolutno neisplativa.
Postoji mnogo boljih softverskih paketa koje možeš kupiti za toliko novca, možda čak i sa neograničenim članstvom (a ne jednu godinu).

Ipak, svaka čast i lijepo od tebe što to podržavaš i odlučio si kupiti originalnu aplikaciju.
Evidentirano

Vrijeme je za šah igre.
Laufer
Skakač
*

« Odgovor #24 na: 12-02-2013, 12:53:28 »
+2

Da,samo me zanima orginal software,odlučio sam se za Deep Fritz 13 pa ču ga kupit kad dođem do novaca.
Želja mi je da imam i Chessmaster 11 ali nemogu ga nigdje naći i kupiti..
Evidentirano
rookie
Pješak
*

Chesspect: +5

« Odgovor #25 na: 06-10-2015, 22:48:35 »
+3

Pozdrav ! Kao što mi i nick kaže šahovski sam početnik Smiley. Naručio sam si Chessmaster XI (zadnji iz serijala), pa me zanima dali je igra prilagođena početnicima ili je za već iskusne igrače ?

Eto toliko za početak Smiley Wink
Evidentirano
radovan304
Lovac
*

Chesspect: +513

« Odgovor #26 na: 07-10-2015, 14:07:39 »
+3

Roki, ja isključivo samo ChessMastera koristim, i mogu ti potvrditi da je
   za sve uzraste kao i za sve amaterske namjene. Moraš se malo potruditi da otkriješ sve njegove mogućnosti !

Sretno !
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #27 na: 10-10-2015, 14:00:40 »
+3

Bez obzira što je - nažalost! - razvoj šahovskog engine-a "King" koji pogoni već legendarnu seriju "Chessmaster" softare-a obustavljen još 2007. godine, njegovo korištenje, kako je Radovan dobro primjetio, je i danas izvrstan izbor zbog gomile sjajnih mogućnosti njegovih alternativnih konfiguracija. U ove spadaju brojne prelijepe 2-D i 3-D garniture, mogućnost korištenja prilično vjerno izvedenih simulacija "klasičnih" kao i modernih velemajstora (iako zbog već navedenog razloga obustave razvoja engine-a nemojte među njima očekivati npr. Karlsena, Nakamuru ili Caruanu koji su 2007-e još "tesali zanat" na putu prema vrhu) i još štošta, poput mogućnosti stvaranja vlastitog "personality"-ja, obradu knjige otvaranja itd.

ELO snaga engine-a, iako je - u relativnom smislu - impresivna tj. na jakom PC-u doseže i preko 2900 (što je sasvim dovoljno da se i više nego ravnopravno može nositi i s najjačim GM-a današnjice) ipak se ne može mjeriti s današnjim profi šahovskim "monstrum-enginima" poput stockfish-a, koji već "šibaju" na preko 2300-2400 ELO-a (!!)

Dakle, zaključak bi bio otprilike: tko šahu pristupa "smrtno" ozbiljno, već raspolaže majstorskom snagom i uglavnom ga zanima precizna strojna analiza neke pozicije ili varijante, Stocky je - kako kažu i "top-liste" šahovskih engine-a - najbolji izbor.

Međutim oni koji cijene (a takvih ni danas, 8 godina nakon obustave njegovog razvoja, nije malo, a što govori samo za sebe!) i danas neprevaziđene mogućnosti osobne prilagodbe svom šahovskom stilu i izrazito "ljudski stil" Chessmastera koji uvijek nudi zanimljiva i često - ovisno o izabranom "stilu" - originalna taktička rješenja, a last but not least, iskreno uživa u njegovim prekrasnim garniturama, izabrati će Chessmaster.

Za početnike i igrače osrednje snage dileme pak ne bi trebalo uopće biti - "CM" je upravo takve prvenstveno i imao na umu - a ni iskusni i jaki igrači sasvim sigurno se neće razočarati svime što Chessmaster nudi.

Za vlasnike "Chessmastera XI Grandmaster Edition" (posljednja inačica) još jedna dodatna informacija - u "cyber-svemiru" može se naći i tzv. "Expansion pack" (ponuđen kao freeware) za CM XI, koji sadrži još dodatnu gomilu povijesnih i inih garnitura ("Dubrovnik" i "Zagreb" između ostalih) kao i brojne dodatne GM "personality-je" i još ponešto...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
radovan304
Lovac
*

Chesspect: +513

« Odgovor #28 na: 10-10-2015, 17:08:14 »
+3

Gulliver je to tako precizno i opširno izložio da sam došao u iskušenje kupiti još 2-3 CM XI, za rezervu, nek" se ima.    ok

Kapa dolje na izlaganju.    hi
Evidentirano
Hustler
Lovac
*

Chesspect: +393

« Odgovor #29 na: 10-10-2015, 17:16:25 »
+4

Jos uvik imam IX i X izdanje i jos ga koristim za trening. Koliko sam tu partija odigra pa analizira, ovi mladi to ne razumiju jer prije 15 ak godina nisi ima interneta tako nije bilo lako naci partnera na 20Ak minuta po igracu. Devetku jos koristim vise od desetke, mozda zbog jednostavnijeg sucelja koje podjeca na neka druga vremena kad nismo bili "zatrovani" svim tim masinama. Imam i "osmicu" ali ta ne radi na win XP i nadalje tj radi ali sa greskom na menijma zato je i izasla ispravka u obliku devetke.
Fenomenalan program za amatere i pocetnike.  Ljudski stil igre puno je blizi samom coviku nego bilo koji drugi program to moze simulirati, povremena "Propadanja" tj. Losiji potez namjerno igran da bi se balansirala odabrana snaga i dobija efekt ljudskosti tj ljudska pogreska. puno je bolje izvedeno nego kod npr handicap levela fritza juniora i ostalih. Tu je i teorija otvaranja; chessmasterovi personality izlaze cesto iz teorije u prvim potezima, igraju gambite, fijanketna otvaranja i sl sto se doduse moze programirati i kod fritzeva ali jos uvik u igri osjeca se ta izvjestacenost i surovost.
Eto dobro je cuti da CM jos privlaci korisnike.
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!