Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-04-2019, 23:46:33 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 8 9 [10]
  Ispis  
Autor Tema: Aljehin – Euwe 1935., četiri partije, Francuska obrana (C15)  (Posjeta: 36622 puta)
ninozagreb
Lovac
*

Chesspect: +623

nino.rilovic
« Odgovor #135 na: 10-11-2012, 14:54:57 »
+5

Mario, ja baš ne bi rado igrao protiv Gullivera žive partije zato jer je on puno jači šahista. Ja sam dvaput promašio prvu za pola boda, shvatio da nemam talenta i prestao aktivno igrati (to je bilo sa 28. godina a danas imam 55). Nastavio sam igrati na poslu, sa prijateljima, tu i tamo kupio koju šahovsku knjigu, Šahovski glasnik, i normalno, pratio što se događa u šahovskom svijetu. Zadnje partije sa živim čovjekom sam odigrao možda prije 12 godina, kada sam sa prijateljem odlazio u ŠK Tekstilac jednom tjednom. To je u stvari bila birtija, srijedom i petkom stolovi su bili za šahiste, meni je bilo bitno da mogu pušiti, frendu da može može popiti pivu ( on je bivši MK), partije su bile neizvjesne a komentari onako prijateljska podbadanja. To je otpalo jer on više nije mogao uskladiti životne i poslovne obaveze sa fiksnim terminom.
-----------------------------
Ja bi rado zaigrao šah jednom tjedno sa igračem koji je približno jednake snage ali i da se zna ponašati. Da se ne ljuti previše kada gubi i da ne daje podcjenjivačke komentare kada je u boljoj poziciji. Nije to lako naći, većina aktivnih igrača nema vremena za ovakav neobavezujući šah ili su prejaki za mene a ljudi koji imaju volju a nikada se nisu bavili šahom su mi ipak preslabi. Kada si izrazio volju evo onda jedan prijedlog. One klupske prostorije u Masarykovoj 22 izgledaju odlično, ima soba za pušače i može se kupiti piva i kava. Rade do 22h i ja predlažem termin subotom of 19-21:30h . Poslije toga stariji mogu doma a mlađi u život. Za početak mogli bi doći ti, LaraCroft, drdy (ti ih kontaktiraj, duže si na forumu) i ja, slijedeće subote 17.11.2012, zauzmeno jedan stol i bacimo dvokružno svak sa svakim po 10 min partija pa onda vidimo kako kome tko odgovara kao partner za igru. Može to biti i stalni termin forumaša pa tko dođe tako da i ovi van Zagreba znaju da smo mi u tom terminu tamo pa mogu doći ako su po nekom poslu u Zagrebu. Osnov je da se igra koliko-toliko kvalitetan šah u prijateljskoj atmosferi.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #136 na: 10-11-2012, 16:04:10 »
+4

Nino zahvaljujem, ali tvoja procjena moje malenkosti bila je vrlo laskava, ali pretjerana, jer iskreno ne smatram da sam značajno bolji igrač od tebe. Prije svega, jednostavno sam šahovski entuzijast/ljubitelj poput tebe i mislim da bi naš "živi" sraz bio svakako zanimljiv i obostrano poučan.
Vrlo bih se rado odazvao i posjetio spomenuti prostor gdje bismo mogli "bacit" koju partiju ali nažalost to je trenutno fizički neizvedivo, no bude li me ikad "dobar vjetar" onuda "dopuhao", sa zadovoljstvom.

Ne vele uzalud, da ondje gdje ima volje ima i načina, pa se eto poveden tom starom istinom s dobrim razlogom nadam da ćemo mi forumaši, tj.lijep dio nas koji jednom nađu malo vremena za to, jednom u ne suviše dalekoj budućnosti možda uspjeti organizirati kakav "šahovski piknik" s lijepim prijateljskim druženjem uz ćaskanje i šahiranje; idealno bi bilo negdje u prirodi, recimo s ranog proljeća, kad opet malo zatopli...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
 Str: 1 ... 8 9 [10]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!