Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-08-2019, 20:02:50 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  
Autor Tema: Rejting-tražilica?  (Posjeta: 22653 puta)
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11581

« Odgovor #15 na: 18-02-2013, 15:54:37 »
0

Slažem se s Danijelom … trenutni design izgleda donekle modernije u odnosu na prijašnji koji je bio ala "Internet 1.0" s početka devedesetih. Zanimljivo je da se kreativni designer poslužio temom Feed Me, Seymour namijenjenoj za korištenje na WordPressovoj blog-platformi.
Evidentirano
rubikon
Skakač
*

Chesspect: +38

« Odgovor #16 na: 18-02-2013, 15:58:53 »
+1

Koliko sam vidio source nije ta tema. Danas se sve radi preko nekih razradenih modela. Svida mi se kak je sada strukturirana stranica. Vidim dosta je još linkano na stare stranice, to je dosta posla za napraviti. No koliko pratim "nove" su nove dva dana, dajmo ljutima malo kredita. A borsz je očito Medić pa ih hvali! E da meni daju pinku ovi novi sada bih frcao samo hvale.
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19515

« Odgovor #17 na: 18-02-2013, 16:36:28 »
+2

Izgleda kao katastrofa iliti bolja ikakva nego nikakva. Danijelu izgleda vrlo dobro jer valjda u novoj ima čara.
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11581

« Odgovor #18 na: 18-02-2013, 18:15:15 »
+2

Ukusi su različiti … korištenje gotovih predložaka temeljenih na WordPressovoj tehnologiji nije loše samo po sebi. Dobar dio gotovih dizajnerskih tema na raspolaganju je besplatan pa otpadaju i možebitni dodatni troškovi.

Moja pretpostavka, potpuno spekulativna naravno, je da se autor priklonio ovakvom instant rješenju zbog nastale situacije oko izrade i održavanja HŠS stranica. Krizne situacije zahtijevaju i krizna rješenja.

WordPressovski predlošci imaju definirane i zadane elemente no postoji i određena fleksibilnost i sloboda koja omogućuje korisniku da redizajnira predložak koji mu se, u osnovi, dopada ili ga nalazi dovoljno funkcionalnim za svoje potrebe. Izgled i elementi zaglavlja i fusnota, bočni dijelovi, središnji okvir (tri, dvije ili samo jedna kolona), upotreba tražilice itd.
Evidentirano
perovk
Kralj
*

« Odgovor #19 na: 18-02-2013, 18:19:09 »
+2

Ma bitno je nešto drugo? Tko to sada radi? Vjerovatno netko krajnje sumnjiv.
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3069

« Odgovor #20 na: 18-02-2013, 18:40:33 »
+1

ahhh, uvijek neka sumnja... možda sumnja i ima osnove, u visoku šahovsku politiku se ne razumijem. 
no svejedno, stranice su bile zakržljale, meni je drago da se netko primio svega toga.
Evidentirano
rubikon
Skakač
*

« Odgovor #21 na: 18-02-2013, 18:52:48 »
+2

Ma glavno je da sve radi. Danijel svaka čast ti si smirujuča lopta ovi u najmanju ruku rastezu ljude... I mene zanima tko radi i vjrojatno je kako vsadek kaze u instant prilikama trebalo nesto promjeniti. Uostalom ljudi sve drugacije je u najmanju ruku loše. to što ste se priviknuli na stranicu koja je rađena isključivo tipkanjem u današnje vrijeme kada je sve klik to je vaš problem. Uostalom mislim da se i taj wordpress predložak može u detalje promjeniti.
Evidentirano
borsz
*

Chesspect: +998

« Odgovor #22 na: 18-02-2013, 21:03:37 »
+2

Istina, valjda je situacija izvanredna. Bumo videli na kaj bu to sve zišlo.  pod_lupom

P.S.  Gutnul sam bombu Danijel ali dobro bi došel i kolt za slučaj da bomba zakaže  Grin
Evidentirano
Obad
Skakač
*

Chesspect: +85

« Odgovor #23 na: 18-02-2013, 22:56:56 »
+3

Vidim da je većina pohvalila stranicu no ja se priklanjam borszu i peri. Meni je ovo nepregledno!

U pravilu stručniji ljudi hvale stranicu, dok ljudi koji su internet laici su zadovoljniji sa bivšom stranicom. Pitao sam još par ljudi koji su također internet neznalice kao i ja, te svi su zbunjeni ovom stranicom. Btw. Nisam siguran da netko od ljudi koji hvale stranicu nije sam autor.

Sad postavlja se pitanje treba li raditi modernu stranicu kojom će biti zadovoljni ljudi od struke ili se ugledati na staru kojom su zadovoljne bile šire mase.
Bilo bi zanimljivo napravit anketu koja se stranica ljudima više sviđa. Za mene je odgovor jasan.

Inače ipak da stanem na loptu. Ovo je dobro, prema onome što sam očekivao bacivši oko na stranice koje je administrator izrađivao prije.
Evidentirano
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« Odgovor #24 na: 19-02-2013, 19:48:24 »
+2

Ma bitno je nešto drugo? Tko to sada radi? Vjerovatno netko krajnje sumnjiv.

Priča se da je Režek preuzeo taj posao

informatički je stručan te vjerujem da će uskoro sve funkcionirati kako treba

a dizajn? e to je druga priča
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

Chesspect: +303

« Odgovor #25 na: 20-02-2013, 00:16:19 »
+2

Stranica izgleda ko neki blog. Užas živi.

Sorry, bavim se web dizajnom, od toga živim i to što je sad je na razini klinca od 10 godina,
al ne previše naprednog klinca što se računarstva i dizajna tiče.
Evidentirano
rubikon
Skakač
*

« Odgovor #26 na: 20-02-2013, 07:05:55 »
0

Ne mogu a da se ne zapitam kaj je ljudi. Očito postoje dvije skupine jedni da drugi ne kao i u životu. No to što kaže krulicka mislim da je prilično nezrela i nekompetentna jer ako se bavi dizajnom onda o finkcionalnosti nema pojma. Nadalje usporedio sam obje stranice i fakat ne vidim neku bitnu razliku! Starija stranica je jednostavno blog i to ručno rađen! Nova stranica mijenja oblik kako se želi i da pa postovi su sastavni dio oglašvanja dakle informiranja.
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #27 na: 20-02-2013, 09:16:34 »
+3

Ne mogu a da se ne zapitam kaj je ljudi. Očito postoje dvije skupine jedni da drugi ne kao i u životu. No to što kaže krulicka mislim da je prilično nezrela i nekompetentna jer ako se bavi dizajnom onda o finkcionalnosti nema pojma. Nadalje usporedio sam obje stranice i fakat ne vidim neku bitnu razliku! Starija stranica je jednostavno blog i to ručno rađen! Nova stranica mijenja oblik kako se želi i da pa postovi su sastavni dio oglašvanja dakle informiranja.

Pogledaj si kako tražilica mora izgledati:
http://www.sah-zveza.si/igralci/

Ne samo ispis imena i rating. Ispiše ti kod svakog igrača na kojim turnirima je igrao u obračunanom razdoblju, itd,..
Kad već pričamo o tražilici. Ili FIDE tražilica. To bi trebao biti primjer kojemu se mora stremiti. A ne ovo.

Nešto si se opako uzvrpoljio u vezi internet stranice šah saveza.
Da slučajno nisi direktno ili indirektno uključen u njeno funkcioniranje pa si sad  bomb.

Ova stranica je tipičan primjer one stare, Car je gol.
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

« Odgovor #28 na: 20-02-2013, 11:12:31 »
+3

Smisao tražilice nije u tome da se ispiše ime i prezime te rating.

Tražilica je ok tek onda, kad možeš kod svakog igrača pogledati razdoblja, koje turnire je igrao i njegov rezultat sa tih turnira,
a još optimalnije bi bilo da možeš kod njegovog imena kliknuti na turnir na kojem je prisustvovao i vidjeti rezultat, rating performance itd,...

Tako da ti argument funkcionalnosti ne drži vodu.
Stranica Lovac na damu je recimo primitivna da primitivnija ne može biti ali je funkcionalna i pruža posjetitelju više nego dovoljan broj informacija.
Promjena grafičkog sučelja ne znači ništa, kao što je primjer kod templeta nove stranice. Pošto je ovo tema tražilica, tu nema nikakvih promjena na bolje.

Ljudi koji razvijaju tražilicu na sahovskom savezu, nek se ugledaju na fide ili slo tražilicu pa ćemo moći pričati o kvalitetnoj tražilici.

Evidentirano
perovk
Kralj
*

« Odgovor #29 na: 20-02-2013, 11:26:51 »
+2

Što se tiče Lovca na damu to i ne može biti  drugačije jer je vlasnik vrlo aktivan na našem portalu. Alaj je nekad dobro bilo, jelo se i pilo te sam s njim prošle godine u Koprivnici zaglibio...
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!