Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-04-2021, 19:34:15 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal
Pridružite se na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Sah.hr.grupa

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: ELO obračun  (Posjeta: 3442 puta)
Aquaman88
Skakač
*

Chesspect: +141

« na: 26-02-2013, 17:29:04 »
+2

Igrao sam prvo kolo na turniru sa igračem koji nema elo(ja ga imam) pa me zanima hoće li mi i njega obračunati jer je on sa tim turnirom skupio 15 partija pa će izaći na sljedećoj listi ili će mi samo obračunati ostale protivnike bez njega.  Smiley fool2
Evidentirano

One doesn’t have to play well, it’s enough to play better than your opponent Smiley
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3997

« Odgovor #1 na: 26-02-2013, 22:08:14 »
+4

Prema mom iskustvu,partiju s njim Ti neće računati.
U zadnjem kolu Opena u Bošnjacima igrao sam sa igračem bez Elo rejtinga koji je prvi put izašao na listi u veljači.
Partija sa mnom je njemu uzeta u obzir pri obračunu,a ja nisam imao "posljedica"  Smiley
Evidentirano
Aquaman88
Skakač
*

Chesspect: +141

« Odgovor #2 na: 26-02-2013, 23:46:12 »
+3

Ma mene ti je bunila jedna stvar a to je turnir koji sam igrao prije par god i desila mi se ista stvar da mi je obračunao protivnika koji nije imao Elo ali sam tek sada skužio da je taj turnir igran jednokružno po bergeru.
Malo sam bio pogledao po knjigama gdje piše ovako
Rezultati za igrača sa rtg i bez rtg,na turniru igranom po kružnom sustavu uzimaju se u obračun za razliku od švicarskog sistema gdje se ne obračunava (moj i tvoj slučaj) .   Smiley Wink good2
Evidentirano

One doesn’t have to play well, it’s enough to play better than your opponent Smiley
profesor
Skakač
*

Chesspect: +207

« Odgovor #3 na: 27-02-2013, 20:33:51 »
+3

Tako je. U švicarcu se partija protiv nerejtingiranog igrača ne računa (njemu da).
Na Berger turniru, računaju se i partije protiv nerejtingiranih igrača.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!