Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
07-06-2020, 03:33:13 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: 1.Turnir forumaša "Šah.hr" - ubrzani tempo (15 min), double robin - Analize!  (Posjeta: 15751 puta)
dip08
Dama
*

Chesspect: +6090

« Odgovor #30 na: 08-10-2013, 20:21:30 »
+2

Guli.moj komp je ispustio dušu(slava mu)sad sam na sinovom,pa bi predugo trajalo,pošto on nije tu(on je mozak ove familije što se računala tiče)pa ako ti nije teško na chesscube mogli bismo tamo(samo ne bulet,minimum 5 minuta..)
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17752

« Odgovor #31 na: 10-10-2013, 20:54:52 »
+2

Bojane, rekao si da želiš "preskočiti" analize svojih partija; zašto? To je šteta jer na se taj se način lišavaš šanse da dođeš do odgovora na mnoga važna šahovska pitanja, kao gdje i zašto smo griješili, i kako je moglo bolje? Kako izbjeći slične greške u budućnosti? Treba li promijeniti otvaranje ili čitav pristup igri?

Mene bi na primjer zanimao tvoj odgovor na pitanje koje proizlazi iz samog uvoda tvoje partije s vaxonom: s kojim si motivom žrtvovao svog važnog centralnog e-pješaka već u 3.potezu? Za tu žrtvu nisi dobio ništa zauzvrat, tj.nisi postigao nikakvu kompenzaciju. Ok, crni je, uvjetno rečeno, izgubio "tempo" tim uzimanjem, ali to u ovakvoj poziciji nema velikog značaja jer ti nemaš konkretne prijetnje kojom ćeš tu činjenicu iskoristiti i postići bolju igru. Dobrom igraču ovakve su neforsirane greške - pogotovo ako se akumuliraju kroz partiju - dovoljne da ostvari i održi stalnu prednost.

[White "bojanrjv"]
[Black "vakson"]
[SetUp "1"]
[FEN "rnbqkb1r/pppp1ppp/4pn2/8/3P4/5N2/PPP1PPPP/RNBQKB1R w KQkq - 0 3"]

3. e4 *
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Bojanrjv
Lovac
*

Chesspect: +691

« Odgovor #32 na: 10-10-2013, 23:42:26 »
+2

Gulli, preskočio sam svoje partije zbog toga što mi se u trenutku učinilo da bi kačenje mojih partija od strane mene bio nekakav izraz taštine i šta ti ja znam,
što je u suštini glupost, jer imam već čitavu podrubriku posvećenu sebi, gdje redovno postavljam svoje partije...  Crazy
A sad ovo što si me pitao... To sam vjerovatno pokušao da imitiram otvaranje iz nekog tutorijala o gdje se govori o prednostima žrtvovanja pješaka, pa upravo se pominje gubitak protivničkog tempa kao dobra tekovina tog poteza. Izgleda da ni to nisam dobro shvatio i da se partija otvorila tako da mi taj žrtvovani pješak nije donio ništa korisno. To je ono što sam pitao u nekom drugom topiku, kako izabrati dobro otvaranje u zavisnosti od protivničkih prvih poteza...
Evidentirano
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!