Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
14-11-2019, 08:28:08 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Pripreme za turnir  (Posjeta: 1981 puta)
DreamCar
Skakač
*

Chesspect: +199

« na: 01-03-2014, 19:27:53 »
+6

Kako je ostalo tjedan dana do početka prvenstva St/Dal županije da postavim pitanje:
Kako se (ako uopće ) pripremate za 9 kola sa našim standardnim tempom 90 min + 30 sec?
Ja se osobno pripremam : Nikako.
Evidentirano
mistreaver
Lovac
*

Chesspect: +648

vjekoslav.nemec
« Odgovor #1 na: 02-03-2014, 23:20:37 »
+5

Za prvo kolo pošto ne znam tko mi je protivnik obično malo ponovim varijante koje obično igram, a za svako daljnje kolo pogledam u bazi protivnika koja otvaranja igra i gledam kako igra na moja otvaranja pa odaberem što ću igrati i onda to malo razrađujem
Evidentirano

"My greatest talent is hard work." ~ Garry Kasparov ~
"If you wish to succeed, you must brave the risk of failure." ~ Garry Kasparov ~
The ultimate goal in chess is objectivity. Maximum objectivity.
Hustler
Lovac
*

Chesspect: +393

« Odgovor #2 na: 03-03-2014, 10:35:26 »
+6

prije turnira izbjegavam bullet&blitz, malo sporije, rapid/fischer - nije lose, da se malo glava malo presalta iz refleksivnog u misaono !!
protiv mladih snaga izbjeci teoriju - po mogucnosti,  u pozicijama koje igraju izbjeci teoretska nadmetanja i takticke zaplete u otvaranjima - pod obavezno! danas je teorija u modi i svi je proucavaju na veliko - bolje jednako ili malo losije ali jasno i "iz glave"  nego malo prednosti a sa 100 Mhz losijim processorom ! recept postavljen, isproban i dokazan
takticari padaju u sporim pozicijama na "detaljima", dobri znalci teorije su to znanje sigurno morali platiti nedostatcima u drugim fazama igre, vrsni "cugeraši" barem svaki 5. ili 6. potez povuku refleksivno i površno, dobri pozicionisti su tradicionalno jaki u konacnicama(stara škola)... i tako. prema tome se ravnas i prilagodjavas igru.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!