Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
02-03-2021, 14:45:17 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal
Pridružite se na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Sah.hr.grupa

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Napredovanje  (Posjeta: 6535 puta)
Dacenzi
Pješak
*

Chesspect: +40

« na: 05-04-2014, 15:04:52 »
+4

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc jer slabo napredujem.  Postao sam nesiguran u vezi toga koji je najbolji nacin za napredovanje. Da li proucavanje partija velikih igraca, ili da vezbam po segmentima ( otvaranje, sredisnjica i zavrsnica), ili da proucavam knjige (imam dosta literature o sahu, i koju mi preporucujete ), ili da vezbam uz program na racunaru i na koji nacin se vezba uz racunar ( imam fritz)  . Zanima me na koji nacin ste vi najvise napredovali.
Imam jos jedno pitanje da li je bolje izgraditi svoj stil ranije i posvetiti se njemu ( kada pominjem stil mislim na otvoreni uz puno zrtve i kombinacija i zatvoreni koji se igra na tempo i sitne prednosti) ili prvo uciti vezbati i napredovati pa se posle posvetiti stilu.
Hvala vam unapred na savetima.  bye2
Evidentirano
Dacenzi
Pješak
*

« Odgovor #1 na: 26-04-2014, 17:46:21 »
+3

Bas niko?
Evidentirano
dip08
Dama
*

Chesspect: +6090

« Odgovor #2 na: 26-04-2014, 18:34:40 »
+3

Dacenzi najverovatnije sve od pomenutog može da ti pomogne u napredovanju,više od pola stolječa su knjige bile jedina pomoč i uđbenik,pre toga su šahisti izučavali partije,danas je tu pomoč i računala.Giri Anish je prototip današnje kompkuter generacije,dok Ivančuk jedva zna da koristi miša...Mislim da bi naš Pero umeo da te usmeri na pravi put,no izučavanje šaha je, barem po mome,vrlo individualna stvar i nema neki univerzalni aksiom koji bi važio za svakog poedinca
Evidentirano
Dacenzi
Pješak
*

« Odgovor #3 na: 28-05-2014, 11:45:49 »
+3

Hvala na odgovoru, poceo sam izucavati knjigu "Sah put ka majstorstvu" polako i temeljno, pa cu videti , kako ide.
Evidentirano
Baja10
Pješak
*

Chesspect: +4

« Odgovor #4 na: 20-06-2014, 14:53:52 »
+4

Pozdrav, nov sam na forumu. Da ne otvaram novu temu hteo bih da pitam nesto ovde.

Zanima me da li vezbanjem chess tactics poboljsavam svoju igru?

I jos nesto, kako da vezbam strategiju?

Hvala
Evidentirano
Dacenzi
Pješak
*

« Odgovor #5 na: 20-06-2014, 21:31:30 »
+5

Mislim, da bi iskusniji i bolji igraci na ovom forumu mogli otvoriti jednu temu u kojoj bi mogli staviti koji je po njihovom misljenju najbolji nacin studiranja saha, koje knjige preporucuju, kako studirati otvaranja, kako izucavati sredisnjice itd. sve sto misle da bi bilo vazno za razvoj igraca.  Bilo bi lepo sve skupiti u jednu temu, sta vi kazete na to?
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!