Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
06-06-2020, 18:04:17 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: molim pomoć - strani student u Zg traži klub  (Posjeta: 12704 puta)
Dendavenda
Pješak
*

Chesspect: +6

« na: 18-09-2014, 09:30:17 »
+2

Bok!
Nova sam na forumu, otvorila sam profil da vas zamolim za pomoć.
Moj dečko, stranac, bi se rado amaterski- rekreativno uključio u neki klub, ili eventualno igrao na turnirima za neregistrirane igrače, ako je to naravno moguće.
Student je 1. godine, ali studira izvan Sveučilišta u Zg, pa sumnjam da se može priključiti u njihove studentske klubove.
Govori dosta dobro hrvatski.
Ako bi ga netko mogao uputiti u neki klub koji bi ga primio, bili bismo vam oboje zahvalni Smiley.
Hvala vam puno!
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3072

« Odgovor #1 na: 18-09-2014, 13:06:37 »
+2

Dobrodošla.
Ako je u pitanju Zagreb, nek se javi meni (preko "moje poruke"), ponosnom članu ŠK Prigorja, pa ću ga uputiti! Wink
Ove godine smo zasad čak vodeći u 5. ligi, pa ćemo možda ući i u 4. ligu! http://chess-results.com/tnr124930.aspx?lan=13  good2
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11585

« Odgovor #2 na: 18-09-2014, 13:31:53 »
+1

Bok!
Nova sam na forumu, otvorila sam profil da vas zamolim za pomoć.
Moj dečko, stranac, bi se rado amaterski- rekreativno uključio u neki klub, ili eventualno igrao na turnirima za neregistrirane igrače, ako je to naravno moguće.

Dobrodošli oboje na Forum!  hi
Evidentirano
Dendavenda
Pješak
*

« Odgovor #3 na: 22-09-2014, 11:44:13 »
+2

Puno vam hvala Smiley))!
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #4 na: 25-09-2014, 15:08:42 »
+2

Poštovana, da bi mladi gospodin igrao turnire ne mora biti član niti jednog kluba - ali mora biti član Hrvatskog Šahovskog Saveza. Upitao sam HŠS oko registracije stranaca, evo odgovora: "Članarina za stranog državljanina iznosi 500 kn. Za registraciju je potrebna kopija putovnice i jedna fotografija. Registracija se može izvršiti u rokovima za registraciju 1.-30.1 i 15.-30.6. tekuće godine."

500 kn je dosta. Mislim da je članarina za domaće igrače 120 kn. Pitam se čemu služi ograničavanje registracije na dva termina.  

Samo hrabro naprijed...  good2
Evidentirano
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« Odgovor #5 na: 28-09-2014, 09:33:49 »
+2

strani igrač da bi igrao turnire ne mora biti član ni jednog kluba kao ni član HŠS. Nesmisleno je da plaća 500 kn Savezu. Jedino što bi time dobio je da mu se partije koje odigra rejtingiraju i za hrvatski nacionalni rejting.
Član kluba može biti ako želi negdje igrati i ligu, a tada bi bilo korektno da mu klub plati taj trošak.

Kako su lige za ovu godinu pri kraju nema smisla se bilo gdje učlanjivati. Mislim da dečku treba prije svega pomoći sa savjetom, gdje i kada se šahisti u Zagrebu okupljaju i druže, gdje i kada imate kakav amaterski cuger. Neka dođe, upozna neke ljude i ako zaželi igrati i lige ( i naravno ako nekome treba takav igrač) ima vremena do siječnja za registraciju.

Za sada, kao stranac može bez problema nastupiti na bilo kojem otvorenom turniru.

Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #6 na: 29-09-2014, 14:21:33 »
+3

bobiri,
Mora li biti član "svoga" šahovskog saveza, iz zemlje iz koje dolazi? Ili jednostavno ne mora biti član ničega, nego može "s ceste" igrati turnire? To bi bilo vrlo praktično... Kako bi mu se onda turniri bodovali za ELO? Huh?
Evidentirano
profesor
Skakač
*

Chesspect: +207

« Odgovor #7 na: 29-09-2014, 18:42:51 »
+3

Igrač dođe na prvi turnir, javi se sucu sa preslikom putovnice gdje se vidi datum rođenja te prezime i ime.  Read

Kada sudac prijavi FIDE taj turnir, igrač će dobiti FIDE broj i oznaku federacije (prema putovnici).  good

Usvim slijedećim turnirima dovoljno je pozvati se na FIDE ID broj.  hi
Evidentirano
mambus_faber
Pješak
*

Chesspect: +2

« Odgovor #8 na: 21-10-2014, 13:14:48 »
+2

šk INA također poziva igrača da se slobodno javi u klub u gajevu 46 ponedjeljkom i četvrtkom od 18 h!
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #9 na: 28-10-2014, 14:51:06 »
+2

S Crochess stranice: FIDE od 1. studenoga 2014. počinje primjenjivati Pravilnik o registraciji i licenciranju igrača:

03. Pravilnik o registraciji i licenciranju igrača
Odobrio Izvršni odbor 2013.
  • 1. Svi nacionalni šahovski savezi (NCF) biti će dužni prijaviti svoje igrače FIDE. Primjenjuje se
    FIDE Pravilnik o registraciji, transferima i kvalifikacijama.
    1.1. Svi igrači koji već imaju FIDE ID broj (FIN) prije 1. srpnja 2013. smatrat će se
    registriranim i licenciranim.
  • 2. NCF (ili FIDE) izdaje FIN, ako ga igrač nema u trenutku registracije. NCF će registrirati
    igrača FIDE s pridruženim informacijama koje sadrže igračevo ime, spol, mjesto i datum
    rođenja, državljanstvo i e-mail kontakt. Dodatna opcija je fotografija koja može biti sa osobne
    iskaznice ili sa putovnice. Na FIDE rejting listi će biti prikazane informacije o igračevu imenu,
    spolu te godini rođenja.
  • 3. Igrač koji se natječe na bilo kojem FIDE rejtingiranom natjecanju morat će imati svoj FIN.
    Ako igrač nema FIN, Organizator mora slijediti jednu od dolje navedenih mogućnosti:
    3.1. Tražiti od organizatorova NCF registriraciju igrača i dodjeliti mu FIN pod zastavom
    NCF od organizatora. FIN mora biti dodijeljen prije početka natjecanja kako bi se turnir
    mogao rejtingirati. FIDE će obavijestiti igrača o njegovom FIN preko igračevog kontakt
    e-maila.
    3.2. Ako igrač bez FIN tvrdi ili pruži dokaz o državljanstvu ili prebivalištu u drugoj
    zemlji, drugačijem od organizatora, tada igraču može biti dopušteno igrati samo nakon
    što:
    3.2.1. se registrira u svojem odgovarajućem NCF, ili
    3.2.2. dobije privremenu dozvolu igranja pod zastavom FIDE.
  • 4. Ako je FIN dodijeljen prema članku. 3.2.2, igrač mora pružiti podatke tražene u članku 2 i
    platiti 60 € ili izravno FIDE ili preko organizatora. FIDE ili organizator izdaje FIN i privremenu
    dozvolu igranja pod zastavom FIDE sa podacima iz gore navedenog članka 2.
    4.1. Privremena licenca pod zastavom FIDE istječe 30. lipnja sljedeće godine. Prije 1.
    srpnja, licenca se mora obnoviti uz plaćanje € 60 FIDE, bez daljnje obavijesti iz FIDE,
    u suprotnom se licenca poništava.
  • 5. Turnir neće biti rejtingiran ako postoje igrači bez valjanog FIN. Nacionalni Rejting
    administratori trebaju osigurati da svi igrači imaju valjan FIN prije slanja turnira FIDE na
    ratingiranje.
  • 6. Kad god NCF izbriše i naknadno unese na listu igrača, NCF plaća FIDE naknadu od 25 €.
Evidentirano
Dendavenda
Pješak
*

« Odgovor #10 na: 03-12-2014, 13:49:01 »
+2

Wow, dugo nisam gledala poruke, a svi ste raspisali Cheesy!
Puno hvala dečkima koji su nam se privatno javili.
Evidentirano
hrvoij
Pješak
*

Chesspect: +2

« Odgovor #11 na: 22-05-2015, 19:16:57 »
+2

I ja trebam pomoć, moja cura bi se htjela upisati u neki šahovski klub u Zagrebu, ali gdje ima mlađe populacije i drugih cura, da ne bude jedina ženska. Koji klub bi preporučili?
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!