Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
20-10-2018, 06:22:10 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Deep Fritz 12  (Posjeta: 7019 puta)
Jahač
Skakač
*

Chesspect: +59

« na: 30-12-2014, 13:21:59 »
+4

Pozdrav svima imam jedno pitanje u svezi programa Deep Fritz 12.Naime ovaj program sam instalirao da mogu vježbati konačnice otvaranja itd.Zanima me dali netko posjeduje navedeni program i dali zna kako isključiti da računalo vuče poteze(nešto tipa da mogu igrati 2 igrača jedan protiv drugoga) i kako u notaciji partije postaviti podvarijante(ono što je u zagradi).To me prvenstveno zanima jer bi program koristio tako da iz knjige mogu postaviti notaciju i podvarijante tako da lakše mogu pratiti objašnjena jer stalno "buljenje" u knjigu pa u ploču usporava učenje pogotovo kad proučim podvarijante pa se više neznam vratiti na glavnu varijantu) Hvala svima i oprostite na ovako velikoj poruci  Cheesy
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11581

« Odgovor #1 na: 30-12-2014, 15:18:05 »
+3

Ne posjedujem Deep Fritz 12 no svi Chessbase proizvodi iz ove kategorije posjeduju više-manje identično korisničko sučelje pa se mogu poslužiti priloženim primjerima iz druge inačice.

Ukoliko ne želiš koristiti engine potrebno ga je isključiti. To postižeš: Engine --> Switch off engine

* engine_off.png (67.52 kB, 709x156 - (učitavanja: 799 ).)
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

« Odgovor #2 na: 30-12-2014, 15:19:25 »
+3

Za unos varijacija koristiš opciju: Insert --> Enter variation

* enter_variation.png (80.6 kB, 771x168 - (učitavanja: 790 ).)
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

« Odgovor #3 na: 30-12-2014, 15:20:58 »
+3

Za dodatne pojedinosti uvijek je dobro konzultirati korisnički priručnik koji je sastavni dio svake Chessbasove aplikacije.

Pozdrav  hi

* manual.png (85.92 kB, 680x589 - (učitavanja: 795 ).)
Evidentirano
Jahač
Skakač
*

« Odgovor #4 na: 31-12-2014, 13:43:42 »
+3

Zahvaljujem se na pomoći gospodine Vsadek to je upravo ono što mi treba  good2 inače sam totalni "duduk" za programe trebao bih malo sijesti pa  Read taj program.Imam još jedan problem a to je da sam pokušao spremiti vježbe koje sam notirao sa varijacijama ali ne uspijevam znate li kako bih mogao pospremiti ono što upišem u program.Hvala još jednom na pomoći  Cheesy
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3029

« Odgovor #5 na: 31-12-2014, 19:42:03 »
+3

Ja puno koristim "Infinite Analysis" gdje računalo konstantno analizira aktivnu poziciju, bilo glavnu varijantu ili podvarijante, a u isto vrijeme ne vuče poteze.
 Read
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

« Odgovor #6 na: 01-01-2015, 17:04:32 »
+2

Savjetovao bih ti da si prvo napraviš novu bazu podataka. U tu bazu ćeš pohranjivati svoje vježbe.

New --> New Database

Ovoj bazi dodijeli neki proizvoljni naziv po vlastitom izboru no obrati pažnju da kao format bude odabran .CBH

Jednom kada imaš svoju vježbu pripremljenu za spremanje dovoljno je odabrati Save ili Ctrl+S i ona će biti pohranjena u tvoju bazu. Prilikom spremanja ponuditi će ti se forma za unos raznih detalja partije.

Opet, korisnički priručnik je najrelevantnija polazna točka za upoznavanje sa svim detaljima aplikacije a njih ima puno.

Chessbase proizvodi i nisu za manje iskusne korisnike pa si možda zagrizao više nego što možeš trenutno progutati. Svaki novi i nepoznati program ili stjecanje novog znanja ima svoju krivulju učenja koja se može svladati s manje ili više napora. Ipak, smatram da uz malo dobre volje i želje svaki početnik može ovladati ovim specijaliziranim aplikacijama.
Evidentirano
Jahač
Skakač
*

« Odgovor #7 na: 02-01-2015, 12:31:24 »
+3

Hvala na pomoći u pravu ste što se tiče ovog dijela:"da uz malo dobre volje i želje svaki početnik može ovladati ovim specijaliziranim aplikacijama" ipak ču trebati poručiti malo taj program.Još jednom vam se zahvaljujem na pomoći i želim vam svako dobrou Novoj godini  Cheesy  good2
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

« Odgovor #8 na: 02-01-2015, 13:47:13 »
+2

Sve najbolje u Novoj! I naravno, za sva pitanja i nedoumice pitaj i dalje ovdje na Forumu.  ciscenje_naocala
Evidentirano
Jahač
Skakač
*

« Odgovor #9 na: 13-01-2015, 20:55:43 »
+4

Pozdrav nije me dugo bilo pa nisam ranije odgovorio.Evo pomalo radim sa Fritzom i koristim ga tako da iz knjige (Idriz Sušić Škola šaha) upisujem primjere i varijacije konačnica i mogu reći da mi je lakše ponavljati iz programa jer nema ponovnog postavljanja figura kao što bi to bio slučaj sa običnom šahovskom pločom no mana je da dugo traje dok upišem tekst i cijeli dijagram sa potezima,stoga više neznam dali bi mi bilo bolje da učim na staromodan način sa pločom ili ovako  help :good2:Pozdrav
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!