Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
13-07-2020, 00:02:02 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: Topovske konačnice  (Posjeta: 11259 puta)
Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Chesspect: +313

Zoran Oštrić
« Odgovor #15 na: 17-03-2012, 19:27:34 »
+3

Među svojim partijama objavio sam neki dan dvije, on-line turn-based, slučajno se poklopilo da sam ih završio gotovo u isto vrijeme, u kojima sam uspio remizirati u topovskim konačnicama s pješakom manje. Perovk je dao dragocjene komentare, pa da ne kopiram i lijepim, evo koga zanima:

Sve su topovske završnice remi... ako ste guba dobri kao ja, naravno! Smiley

Sve su topovske završnice remi (ali ne uvijek lako)

(U prvoj partiji žrtvovao sam pješaka u središnjici, pokazalo se neuspješno. U drugoj, jedan pacerski potez u jednostavnoj remi poziciji doveo je do teške situacije.)

U prvoj partiji on je imao dobitak, prelaskom u teorijsku poziciju s g- i h-pješakom protiv a-pješaka, ali nije našao pravi put. U drugoj je stvarno bio remi, na razne načine, iako ne uvijek lako.
Evidentirano

Napad je najbolja obrana! U šahu, mislim! Ja sam inače pacifist, ali moram se negdje ispucati. Smiley
Fred1955
Lovac
*

Chesspect: +746

« Odgovor #16 na: 23-03-2020, 00:02:16 »
0

i_am_so_happy  Evo jedne poučne konačnice :

J. Kling & B. Horwitz, 1851

[ FEN " 8/5R2/8/8/8/2kp4/3p1K2/8 " ]
1. Rc7+ Kd4 2. Rd7+ Ke4 3. Re7+ Kf5 4. Re1 !! dxe1=Q+ 5. Kxe1 Ke4 6. Kd2 (=)

diablo Ne stišćite (+) !
Evidentirano

-   O šahu je rečeno, da jedan život nije dovoljan za njega. Ali to je greška života, a ne šaha !  - William Ewart Napier
 Str: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!