Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
13-05-2021, 00:20:24 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal
Pridružite se na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Sah.hr.grupa

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 5
  Ispis  
Autor Tema: Partije forumaša  (Posjeta: 33400 puta)
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #15 na: 22-12-2010, 10:15:13 »
0

Primi od mene chesspect zato što si postavila svoju partiju.
Ja sam jako loš u otvaranju, središnjici i završnici, znaći opčenito sam loš igrač ali me neke stvari zanimaju a ne znam da li bi htjela odgovorit na neka pitanja?  

Nema problema, samo pitaj  Smiley!
Meni idu i otvaranja i završnice, ali o središnjicama me bolje ne pitaj, one su mi Ahilova peta  Embarrassed.
« Zadnja izmjena: 22-12-2010, 19:15:57 od administrator » Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Mario
Dama
*

Chesspect: +3106

« Odgovor #16 na: 22-12-2010, 10:19:29 »
+1

Primi od mene chesspect zato što si postavila svoju partiju.
Ja sam jako loš u otvaranju, središnjici i završnici, znaći opčenito sam loš igrač ali me neke stvari zanimaju a ne znam da li bi htjela odgovorit na neka pitanja?  

Nema problema, samo pitaj  Smiley!
Meni idu i otvaranja i završnice, ali o središnjicama me bolje ne pitaj, one su mi Ahilova peta  Embarrassed.

Hvala ti.
Prvo pitanje, zašto je crni odigrao 3. ... h6  i da li bi bio bolji potez Sf6? ili koji je po tebi najbolji potez za crnoga?
« Zadnja izmjena: 22-12-2010, 19:16:40 od administrator » Evidentirano
Mario
Dama
*

« Odgovor #17 na: 22-12-2010, 10:21:57 »
+1

Imam jedan prijedlog, radi lakše preglednosti i svega, da li bi se mogle postaviti forumaša partije zasebno, npr. Partije od Larte, zatim partije od npr. Dyda, Partije od Danijela itd.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #18 na: 22-12-2010, 10:28:08 »
0

Imam jedan prijedlog, radi lakše preglednosti i svega, da li bi se mogle postaviti forumaša partije zasebno, npr. Partije od Larte, zatim partije od npr. Dyda, Partije od Danijela itd.

Meni je to isto palo na pamet. Što se mene tiče, napraviti ću svoj topic, pa tko voli nek izvoli  Wink  rofl!
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Mario
Dama
*

« Odgovor #19 na: 22-12-2010, 10:37:39 »
+1

Meni je to isto palo na pamet. Što se mene tiče, napraviti ću svoj topic, pa tko voli nek izvoli  Wink  rofl!

Izvrsno, bilo bi puno lakše pratiti odgovore.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #20 na: 22-12-2010, 10:50:31 »
0

Crni je pogriješio jer nije bilo posebnog razloga da se štiti tim pijunom na h6. Naravno da bi skakač bio puno bolji izbor, jer bi mu pomogao otvoriti igru i ostvariti tempo, koji bi bijela (ja) tad trebala stizati zbog vrlo riskantnog otvaranja. 
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Mario
Dama
*

« Odgovor #21 na: 22-12-2010, 10:59:15 »
+1

Crni je pogriješio jer nije bilo posebnog razloga da se štiti tim pijunom na h6. Naravno da bi skakač bio puno bolji izbor, jer bi mu pomogao otvoriti igru i ostvariti tempo, koji bi bijela (ja) tad trebala stizati zbog vrlo riskantnog otvaranja. 
Hvala ti na odgovoru, evo još jedno pitanje, 4.c4 što se dobiva otvaranjem od c do d linije na 4 polju. To sam viđao u partijama i na moju žalost nikad to nisam otkrio, kad crni uzima  s exd4 i bijelom ostaje otvoreno damino krilo. 
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2953

« Odgovor #22 na: 22-12-2010, 14:07:01 »
+1

Hvala ti na odgovoru, evo još jedno pitanje, 4.c4 što se dobiva otvaranjem od c do d linije na 4 polju. To sam viđao u partijama i na moju žalost nikad to nisam otkrio, kad crni uzima  s exd4 i bijelom ostaje otvoreno damino krilo. 

Mario, imaš na netu puno o otvaranjima,svašta se nađe, samo napiši španjolka ili talijanka ili koje te već otvaranje zanima, ili jednostavno otvaranja i sigurno ćeš svašta naći. Imaš i na you tubeu lijepe analize otvaranja, ako ti engleski nije problem, a mogli bismo i mi ovdje malo više o otvaranjima pisati.
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #23 na: 22-12-2010, 15:09:01 »
0

Hvala ti na odgovoru, evo još jedno pitanje, 4.c4 što se dobiva otvaranjem od c do d linije na 4 polju. To sam viđao u partijama i na moju žalost nikad to nisam otkrio, kad crni uzima  s exd4 i bijelom ostaje otvoreno damino krilo.  

Hm. Ima puno varijacija na taj potez. Ono što općenito vrijedi kao pravilo- napadaj što više možeš, pa će se tvoj protivnik morat braniti. Pošto još nemaš dovoljno iskustva, dok učiš probaj mijenjati figure u otvaranju, pa će ti ih tako biti manje na tabli, i imati ćeš bolji "pregled" nad situacijom. Ja to radim dan danas u većini slučajeva, i moram reći- tako dobivam partije i protiv puno jačih protivnika.  yahoo  Smiley
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3074

« Odgovor #24 na: 22-12-2010, 16:29:23 »
0

Danijel, nema minus chesspecta zbog loših partija  acute
Ja ću te minuse poništiti u znak podrške Lari, a i  drugim forumašima kojima je neugodno zbog loše odigranih partija. Ako nastaviš davati minuse, nitko osim Lare neće pokazati svoje poraze. A na greškama se najbolje uči. 
Da, mama...  Smiley  Trebam li ponoviti  shout da nisam ocjenjivao Larinu igru, nego su mi partije bezveze. I Barcelona-Arsenal mogu odigrati ne lošu nego dosadnu i nezanimljivu tekmu. timeout Minuse dajem kad mi se post ne sviđa, pluseve kad mi se sviđa. Inače nema smisla. Lara je postavila svoje pobjede, a ne poraze.

Nije ovo psihijatrija za liječenje ničijih kompleksa, nego tematski forum! bomb
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #25 na: 22-12-2010, 16:41:02 »
0

Inače, u podforumu Analize objavio sam 5 svojih partija, 2 poraza, 2 remija i jednu moju pobjedu. 
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #26 na: 22-12-2010, 16:48:19 »
+1

Da, mama...  Smiley  Trebam li ponoviti  shout da nisam ocjenjivao Larinu igru, nego su mi partije bezveze. I Barcelona-Arsenal mogu odigrati ne lošu nego dosadnu i nezanimljivu tekmu. timeout Minuse dajem kad mi se post ne sviđa, pluseve kad mi se sviđa. Inače nema smisla. Lara je postavila svoje pobjede, a ne poraze.

Nije ovo psihijatrija za liječenje ničijih kompleksa, nego tematski forum! bomb

Pa schlechter je kad je otvorio temu napisao da nije bitno koliko su nama partije lijepe, nego onome tko ih je igrao.Znam da Lara nije pokazale poraze, nisam slijepa, ali tko će onda pokazati poraze ,ako im i pobjede popljuješ.
Ne znam što te toliko naljutio moj post, ni meni partije nisu nešto, ali ne bih ih nikada ocjenjivala iz razloga koji sam rekla. Radije + za hrabrost i poticaj drugima. No...ako ti to smatraš ispravnim,tko sam ja da ti...hm...solim. Mama Shocked?

« Zadnja izmjena: 22-12-2010, 16:51:36 od dyda » Evidentirano

Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #27 na: 22-12-2010, 17:33:53 »
0

Da, kao da ti je Lara u rodu Smiley.
Post me nije naljutio nego potaknuo na odgovor! Nema ljutnje!  good2

Nisam popljuvao  bad. Rekao sam "Loše! Sorry!", nakon toga sam rekao "nije me ništa dotaklo u tim partijama". Ne vidim pljuvanje.

Ne bih htio da postanemo licemjerni, nego da kažemo ono što mislimo. Glupo mi se snebivati. Ako mislim da je loše, onda kažem loše. Kad bih rekao suprotno, onda bih učinio čovjeku medvjeđu uslugu.

Žao mi je, možda sam pretjerani realista, ali nismo svi isti.. Smiley
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #28 na: 22-12-2010, 18:24:47 »
+2

Pa, nema ljutnje, nije meni krivo što si ti turborealist, to bi trebala valjda biti nekakva vrlina, samo sam topic zamišljala drukčije, kao nekakav konstruktivni razgovor o partijama a ne kao ocjenjivačku tribinu.
A sigurna sam da je Lara zadnja ovdje kojoj treba liječiti komplekse  Wink
Sigurna sam i u to da je ni tvoji minusi ne brinu i da će bez pardona staviti i svoje poraze na uvid.
I nisam joj u rodu...barem koliko znam  Smiley
Evidentirano

LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #29 na: 22-12-2010, 18:39:20 »
+1

Lol, Danijel, sad nadam se, barem uviđaš koliko si "zabavan" bio sa svojim rušenjem mog rejtinga na forumu... napali te sve u šesnaest, eto, mislim da si danas postao emotivno zreliji za koju godinicu, i da primjećuješ kako ovakva vrsta ponašanja nije društveno poželjna.  Huh?

Dyda još jednom hvala na podršci i ne daj se provocirati... čovjek veli da su chesspecti tu da se i ruše, pa nek' ih ruši. Mene ne smeta, ja znam koliko moje partije vrijede i ne može mi nitko dokazati suprotno. A staviti ću i svoje poraze, pa nek' se zabavlja cijelu noć rušeći mi rejting do nule  rofl2...

Sretno mu bilo...

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
 Str: 1 [2] 3 4 5
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!