Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
11-12-2017, 04:51:08 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Gdje li su nestali "stari" forumaši?  (Posjeta: 1311 puta)
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17734

« na: 08-06-2017, 13:47:38 »
+4

Već valjda mjesecima na forumu ne viđam postove perovk-a, vsadeka, Mat Kralja, dyde, Schlechtera, dip88-a, maria, zelenog i ostalih, koji su godinama aktivno postavljali svoje postove na ovim stranicama. Što li je razlog toj "suši" starih forumaša/forumskih "pionira"?  Undecided Huh? Nema čak ni nešto "svježijeg" Freda, koji je mjesecima bio jedan od najaktivnijih postera...

Pojavi li se netko od navedenih, nek se "prijavi" u ovaj topic, e da bismo znali da je s njima sve OK...  za_kompjutorom Smiley
« Zadnja izmjena: 09-06-2017, 17:06:09 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Fonaroff
Skakač
*

Chesspect: +183

« Odgovor #1 na: 14-06-2017, 21:59:02 »
+3

Gull, svaka čast za temu! To i mene zanima... Izgleda da si ostao poslednji Mohikanac.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #2 na: 15-06-2017, 02:06:04 »
+2

Gull, svaka čast za temu! To i mene zanima... Izgleda da si ostao poslednji Mohikanac.

Tako se baš čini nekako...gdje li mi se izgubi "pleme"?  Huh?  unknown Nestalo u paralelnoj dimenziji, poput misterioznih Anasazija?

* posljednji mohikanac.png (869.32 kB, 599x885 - (učitavanja: 184 ).)
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19503

« Odgovor #3 na: 16-06-2017, 07:34:50 »
+3

Pomalo pratim al uglavnom ne mogu odgovoriti. Zaboravio sam lozinku, pa od doma ne mogu raditi...
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +2961

« Odgovor #4 na: 16-06-2017, 09:17:36 »
+3

Pomalo pratim al uglavnom ne mogu odgovoriti. Zaboravio sam lozinku, pa od doma ne mogu raditi...

Pero, nova lozinka se lako postavi ovdje: https://sah.hr/forum/index.php?action=reminder. Samo upišite "perovk" u formular (ili email adresu), i na email ćete dobiti poruku s uputstvima gdje da upišete novu lozinku. Bitno je da imate pristup emalu s kojim ste se registrirali ovdje na forum. Ja upravo probao i sve prošlo OK.  good2
« Zadnja izmjena: 16-06-2017, 10:46:51 od Danijel Domazet » Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5506

« Odgovor #5 na: 16-06-2017, 22:01:03 »
+3

Da, osjećam se starim forumašem, i to u svakom smislu. Zašto me već dulje nije bilo? Prvi razlog je taj što je interes za šahovske probleme od malog postao još manji. Prema tome za sada nema smisla truditi se, pronalaziti i postati probleme koje nitko ne rješava. Drugi razlog je bio taj što sam u prvoj polovici ove godine imao nekoliko privatnih jubileja koje je trebalo proslaviti. Momentalno sam na Jadranu i u hladovini rješavam probleme iz dnevnog tiska. Jasno, ponekad zavirim i na forum, ali kao gost.
Pozdrav svim forumašima.
Mat Kralj hi
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #6 na: 17-06-2017, 01:32:38 »
+3

hi @Pero i MK - ma najvažnije je da ste ipak obojica ok, pa makar ""virili" na forum i iz "hladovine".  yahoo
Drago mi je da su se već dva "Mohikanca" prijavila...čekamo i ostale!  Smiley
Evidentirano

Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #7 na: 31-08-2017, 06:59:02 »
+1

Ok, sad znamo da su Pero, MK, dip08 i dyda ipak cijelo vrijeme "tu negdje", mada su im se "nastupi" ekstremno prorijedili...ali što je sa vsadekom? Forumski podaci kažu da je zadnji put bio aktivan još 22.02. ove godine.
Ima li možda netko informaciju o njemu?  Undecided

Ni od Schlechtera također nismo dugo čuli - mada je prema njegovim osobnim podacima zadnji put bio aktivan na forumu 27.07.2017 (ali od njegovog zadnjeg napisa prošlo je još puno više), dakle prije malo više od mjesec dana. Šleki, javi se... shout
Evidentirano

Osho
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #8 na: 31-08-2017, 12:59:08 »
+1

Gull,
Razumijem tvoju "srdžbu", no prečesto prozivanje forumaša, direktno po nadimku, skoro pa prelazi s onu stranu internetskog bontona. scratch_one-s_head
Za direktan kontakt tu je uvijek "osobna poruka", tzv. "pm" (svaka sličnost sa 3pm je slučajna!). Smiley
Glede aktivnosti na forumu: uživajmo u onome što imamo good2, pružimo se onoliko koliko se možemo pokriti zzzima, uvijek stremimo boljem uzaludan_posao i...
...hvala na doprinosu! hi

Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #9 na: 31-08-2017, 15:33:15 »
+2

Gull,
Razumijem tvoju "srdžbu", no prečesto prozivanje forumaša, direktno po nadimku, skoro pa prelazi s onu stranu internetskog bontona. scratch_one-s_head

G. "Autoritetu za Internet-bonton", kako vidim, sasvim si (ne po prvi puta) krivo "isčitao" moju poruku - sve ove godine ipak su me naučile da ti "krivo spajanje" žičica i olako baratanje teškim riječima nije strano ("srdžba"? "prozivanje"?) pa ću još jednom morati strpljivo priskočiti s razjašnjenjem (u ne preglomaznoj nadi da ćeš "ubrati" poruku) premda sam prethodno smatrao da je svakome dobronamjernog i zdravog uma moja poruka u ovom topicu kristalno jasna; nisam "srdit" (tvoji navodnici uz ovaj "epitet" na čine baš puno da umanje notu predbacivanja) niti "jotu", a još manje ikoga "prozivam", već sam  pomalo zabrinut za vsadeka.

Ako si ti pak moje iskreno zanimanje za zdravlje kolege s foruma izabrao nazvati "srdžbom" i "prozivanjem", ostajem bez komentara (što se, kao što znaš, ovdje ne događa baš često)...

Citat:
Za direktan kontakt tu je uvijek "osobna poruka", tzv. "pm" (svaka sličnost sa 3pm je slučajna!). Smiley
Glede aktivnosti na forumu: uživajmo u onome što imamo good2, pružimo se onoliko koliko se možemo pokriti zzzima, uvijek stremimo boljem uzaludan_posao i...

Je, je, jeee...hrpa uobičajenih mlatila baba praznu slamu fraza, kakve ti znamo "leže". Ipak ću u nastavku pokušati razjasniti neke stvari...

Prije svega, vsadeka sam kontaktirao PP-om (privatnom porukom) s foruma, ali za sada bez odgovora.

Prirodno je da netko tko aktivno (čitaj, redovitm napisima) doprinosi Forumu "potajno priželjkuje" da više članova čini isto, kako bi kroz "živu razmjenu" ideja "osluškivali" što nas zanima kao svojevrsni živi, povezani, "šahovski organizam" te na taj način, u toj živahnoj razmjeni, polučimo optimum od našeg forumskog druženja. Međutim, ovdje nitko niti u jednom trenutku, pa tako ni ja, ne forsira nikoga da sudjeluje, ako mu to u određenom trenutku iz bilo kojeg razloga ne paše. Ono što bih, međutim, volio znati, jest pravodobno saznanje o dobrom zdravlju ljudi s kojima se ovdje družim kroz nezanemariv vremenski period. Zato mi je drago kad netko od njih "pusti glas" od sebe, i to, a ne moja "srdita želja za prozivanjem", je bio primarni razlog što sam uopće otvorio ovu temu. Najiskrenije - izravan je katalizator ove teme zapravo bila PP koju sam primio od jednog forumaša koji je bio zabrinut za MK-ovo zdravlje, pa sam otvaranje ove teme (uz raspitivanje o MK-u preko još nekoliko PP razmjena s forumašima) vidio kao jedan od načina da o tome saznam(o) više, i to po mogućnosti direktno od MK-a (između ostalih).

I na kraju - ali ne i manje važno: po logici stvari i nije za očekivati da forumski admin i dugogodišnji aktivni član dijele isti stav po pitanju koje slijedi: Što čini jedan Forum uspješnim? Iz adminove točke gledišta, sve ide k'o po loju, naravno - POSJEĆENOST / čitanost (čitaj: lovica) pomalo ali sigurno raste (čitaj: kaplje) iz dana u dan, i to je više-manje sve što je, po njegovom sudu, važno. A zašto i ne bi rasla? Ima se što čitati, ponuda je nabubrila, broj poruka odavno je prebacila petoznamenkastu cifru...

Treba li čuditi što je moj stav prema spomenutom pitanju ponešto drukčiji? Ok, jest, drago mi je da se puno čita, to samo po sebi govori da u "ponudi" ima za svakog ponešto. Ali isti je slučaj i sa svakom boljom galerijom slika: dođeš, prošetaš, razgledaš i odeš. Ne bi li bilo ljepše i za svih korisnije da u toj našoj "šahovskoj galeriji" svi zajedno ne samo razgledamo već prije svega SLIKAMO, međusobno se na taj način inspirirajući i otkrivajući kroz suradnju nove ideje, nove poglede, nove puteve?

Najiskrenije - misliš li doista da bi (bilo koji) forum trebao, idealno, sličiti "geleriji"? Na kraju krajeva i sam pozivaš - a nadati nam se da taj poziv dolazi iz iskrene promjene za promjenom nabolje i čupanjem iz živog blata "status quo" konformizma i da nije samo još jedan u nizu praznih floskula - da "stremimo boljem", zar ne? Po meni, trebali bismo zajednički stremiti da pretvorimo tu "galeriju" u živahnu, aktivnu "likovnu radionicu". Jesmo li se, svi kolektivno, doista baš do te mjere "ispraznili" da se više ni u najluđem snu nismo u stanju vidjeti kao dio kreaktivnog kolektiva suradnje i razmjene, već smo kao odgovor na recesiju uzdigli "uzdaj se u se filozofiju" na status božanstva pa živo kročimo u posvemašnju recesiju duha?

I u "epilogu", dozvoli mi još-dvije riječi: kad 1 ili 2 piše a 1000 (tj. trenutno 757, da budemo precizniji) čita, a to se događa ne u knjizi koju čita dotični auditorij već u mediju zamišljenom kao katalizatoru za aktivnu komunikaciju i razmjenu ideja, onda tu - nek me se pardonira zbog te "heretičke" primisli - fakat nešto "ne štima", bar iz perspektive tog prvospomenutog. 1000 ljudi voli šah taman toliko da bi čitalo o njemu, ali nema o njemu baš ništa napisati? Jasno mi je da je očekivati da baš svatko na forumu piše daleko ispod objektivnog i realnog, ali isto tako treba jasno reći: mizernih 2-3 promila ukupnog članstva koje povremeno nešto i napiše - a to je situacija kojoj redovito svjedočim u zadnje vrijeme - također je razočaravajući udjel koji izlazi iz sfere realnog i očekivanog...

Toliko - eto sad imaš još bonus-materijala, pa možeš i dalje lamentirati/laprdati o mojoj "srditoj prozivci".

Citat:
...hvala na doprinosu! hi

Nema na čemu, ionako mi je isti "priuštio" samo - optužbe za srdžbu i prozivanje... Dash1

U zadnje vrijeme ionako razmišljam da se uhvatim kvake na izlaznim vratima foruma - tvoj zadnji komentar primakao me je još korak bliže.
« Zadnja izmjena: 31-08-2017, 16:29:56 od Gulliver » Evidentirano

Osho
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #10 na: 08-09-2017, 08:45:06 »
+2

Gulll, nije to bila optužba, samo konstatacija. Srdžba je teška riječ, zato sam je i stavio u navodnike. Sory. Učinilo mi se da se prečesto pojavljuju stvari iz privat domene, "đes ba", nije te bilo dugo, kako zdravlje, kako mama, kako tata. Mislim da ljudi to ne vole. Glede aktivnosti, Forum je nešto što funkcionira sasvim i potpuno na dobrovoljnoj bazi, kao i cijeli internet uostalom, i naguravanje ljudi na sudjelovanje, pisanje, itd, nažalost nema efekta, a možda ima i kontra efekt. Brojke koje si naveo se potpuno uklapaju u trend "novog doba", puno je više konzumenata, puno manje kreatora (i samim tim su puno vrijedniji). Kažem, razumijem tvoje dobre želje, ali meni se čini da tome lijeka nema, to je borba s vjetrenjačama, statistiku ne možemo pobijediti. No ipak jednu stvar možemo napraviti - pokazati vlastitim primjerom. Zato molim nemoj se hvatati za kvaku, vidim da je srdžba velika pa bi i kvaka i vrata mogli ostati u čvrstoj desnici, a onda bi nas ovdje na forumu odnio propuh ko bura na gornjoj drenovi, već ionako od silne praznine puše sa svih strana...
Peace brother.  Smiley

Evidentirano
radovan304
Lovac
*

Chesspect: +510

« Odgovor #11 na: 09-09-2017, 17:48:00 »
+1

Danijel,  yes
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19503

« Odgovor #12 na: 11-09-2017, 12:23:04 »
+1

Nije sve tako crno, nisam u mogućnosti da se ulogiram od kuće jer mi ne radi mail (lozinka mi je neuhvatljiva). Kad crkne komp u firmi bit ću samo posmatrač!
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #13 na: 11-09-2017, 13:28:11 »
+1

Nije sve tako crno, nisam u mogućnosti da se ulogiram od kuće jer mi ne radi mail (lozinka mi je neuhvatljiva). Kad crkne komp u firmi bit ću samo posmatrač!

Pero, jednostavno si napravi novi e-mail, tako ćeš se ubuduće na forum moći logirati s istim nadimkom, samo s različitom e-mail adresom  za_kompjutorom (samo pazi da si zapišeš lozinku negdje sa strane na sigurnom - u notes ili mobitel - da je ne zaboraviš  Mail). Ako slučajno zatreba, upitaj admina za pomoć/asistenciju pri tome.
Evidentirano

Osho
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!