Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
19-06-2018, 05:43:34 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Remi  (Posjeta: 535 puta)
dejan358
Pješak
*

Chesspect: +8

« na: 16-01-2018, 21:16:18 »
0

Sve cesce se srecem na raznim sahovskim stranicama sa odbijanjem remija. Naprimjer imamo po topa I kralja ili slicno , samo moj protivnik ima 1 min vise od mene na satu. I nikako ne zeli remizirtati. Bas hoce da se ganjamo na vrijeme. Meni se to neda I redovito predajem takve partije
Mislim da to nije uopce u skladu sa nekim igrackim bontonom, A da stvar bude jos gora po mene , vecinom igram Clasic partije znaci na duze staze i sada bi se ja trebao sa nekim ganjat sa topom i kreljem 10 min. Mislim da to stvarno nema smisla.
Znam da tu nema pomoci ali morao sam prokomentirati.

Pozdrav svima
Evidentirano
ismgak01
Lovac
*

Chesspect: +270

« Odgovor #1 na: 17-01-2018, 08:32:33 »
+1

Pa.. Nazalost nista novo. Redovnni gubim konacnice u cajtnotu sa pjesakom pa i sa figurom vise. U pravu si da nema pomoci pogotovo ak je protivnik jaci od tebe,
Evo primjera koji me je nedavno frustrirao.!!! Angry
https://sah.hr/forum/index.php?topic=2651.msg41387;topicseen#msg41387
Evidentirano
dejan358
Pješak
*

Chesspect: +8

« Odgovor #2 na: 17-01-2018, 14:46:19 »
+1

To mi je jasno ako si u  Cajtnotu sam si se tamo doveo. Ali obojica imamo oko 10 min I po topa I kralja to ne kuzim
Evidentirano
Gothic Romance
Pješak
*

Back to Black

Chesspect: +6

« Odgovor #3 na: 29-05-2018, 20:17:11 »
+1

Vrijeme je također faktor. Postoji li ikakva mogućnost protivnikovog pada, treba je iskoristiti. Što se tiče traženja remija u dužim partijama, sve ok, samo zna se što je remi. To sigurno nije tabla ispunjena s najmanje 10 figura na svakoj strani, niti pozicija u kojoj onaj koji traži remi ima osamljenog pješaka protiv tri jake figure...  Wacko3
Evidentirano

Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!