Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
12-12-2018, 23:19:44 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Tehničko pitanje  (Posjeta: 3395 puta)
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« na: 26-11-2010, 09:21:06 »
+1

Na jednom gornjem topicu, jedan od članova foruma me pokušao "prosvijetliti" u vezi s korištenjem programa na ovaj način: "uzmi Fritz s bazom otvaranja, uloadaj mu Rybka engine i dodaj Megabazu partija i tek si onda na putu prema profiju"

Hvala čovjeku na savjetu, ali ako nešto zvuči apstraktno onda je to ovaj postupak  Huh?

So my question is- kako doći do Rybka engine-a, pa do Megabaze partija, i sve ih zajedno spojiti sa Fritzom i osim toga, gdje i po kojoj cijeni nabaviti Fritz?
 help /color]
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5514

« Odgovor #1 na: 26-11-2010, 11:42:36 »
+3

Lara, skini sa interneta program Arenu To je besplatni program koji pored još nekih drugih programa sadrži i Rybku 2.2 i to 32 i 64 bit-nu verziju. Arenu ćeš naći na adresi http://www.playwitharena.com i to aktualnu 2.5 beta-verziju. Što se tiče Fritz-a zadnja verzija je 12. i ovdje u Njemačkoj košta 50 €. Ako bi se zadovoljila sa Fritz-om 11 mogao bi ti ga ustupiti, jer će mi djeca 12-sticu pokloniti za Božić. Fritz 11 posjeduje bazu partija sa više od milijun partija iz vremenskog razdoblja od 1625. do 2007. godine. Dali je to ta Megabaza ili nije, neznam?
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #2 na: 26-11-2010, 11:57:10 »
+1

Lara, skini sa interneta program Arenu To je besplatni program koji pored još nekih drugih programa sadrži i Rybku 2.2 i to 32 i 64 bit-nu verziju. Arenu ćeš naći na adresi http://www.playwitharena.com i to aktualnu 2.5 beta-verziju. Što se tiče Fritz-a zadnja verzija je 12. i ovdje u Njemačkoj košta 50 €. Ako bi se zadovoljila sa Fritz-om 11 mogao bi ti ga ustupiti, jer će mi djeca 12-sticu pokloniti za Božić. Fritz 11 posjeduje bazu partija sa više od milijun partija iz vremenskog razdoblja od 1625. do 2007. godine. Dali je to ta Megabaza ili nije, neznam?
I onda kad to sve poskidam i složim, dobijem zvijer  aggressive  Cool!? Pa, rado bih takvog "kućnog ljubimca", puno hvala (+ respekt u znak zahvalnosti)  good2! Meni se Chessmaster činio dobar (mislim za mene je svaki program još uvijek zvijer  rofl), ali zakaj ne bih imala još boljeg  Smiley!

Zanima me samo, kako bih onda "povezala" ta dva programa na način kako mi je savjetovano gore? 

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5514

« Odgovor #3 na: 26-11-2010, 12:14:25 »
+1

U okviru programa Fritz 11 nalazi se sedam raznih "engines" koje možeš po volji koristiti, ali nema Rybke. Kako ćeš Rybku iz Arene prebaciti na Fritz možda bi Danijel mogao dati neki savjet? On je i složio ovaj softwarski koktelčić.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #4 na: 26-11-2010, 12:23:34 »
0

U okviru programa Fritz 11 nalazi se sedam raznih "engines" koje možeš po volji koristiti, ali nema Rybke. Kako ćeš Rybku iz Arene prebaciti na Fritz možda bi Danijel mogao dati neki savjet? On je i složio ovaj softwarski koktelčić.
A valjda bu se sjetil na moje pitanje  Smiley!
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Ghor
Lovac
*

Chesspect: +612

« Odgovor #5 na: 26-11-2010, 13:47:39 »
+3

Rybka je komercijalni engine (barem novije verzije).
Ima dosta vrlo jakih potpuno besplatnih koje možete naći na raznim ELO top listama, recimo ovoj:
http://computerchess.org.uk/ccrl/4040/

Kada se skine neki engine (svega par MB ) u Fritz ga se učitava kroz meni: Engine -> Create UCI Engine
« Zadnja izmjena: 26-11-2010, 13:57:56 od Ghor » Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #6 na: 26-11-2010, 18:38:30 »
+1

Rybka je komercijalni engine (barem novije verzije).
Ima dosta vrlo jakih potpuno besplatnih koje možete naći na raznim ELO top listama, recimo ovoj:
http://computerchess.org.uk/ccrl/4040/

Kada se skine neki engine (svega par MB ) u Fritz ga se učitava kroz meni: Engine -> Create UCI Engine

Hvala ti, evo, i na ovom topicu, baš si zlato!  praising

Evo respekt!

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!