Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
16-10-2018, 18:31:46 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Kreativni načini za trening  (Posjeta: 222 puta)
dgundic
Pješak
*

Chesspect: +4

« na: 26-09-2018, 19:54:44 »
0

Kako trenirate? Meni je, uza sve drugo, nedavno na um pao zanimljiv (barem meni) način: Umjesto da stalno igram na netu odlučio sam to vrijeme prepoloviti tako da uzmem neku vlastitu odigranu partiju, prelistam je i nađem trenutak u središnjici ili završnici gdje sam imao pozicijsku prednost od recimo 2 ++ do 3.5-4 ++, pa zatim tu poziciju igram protiv Stockfisha i pokušam pobijediti ili barem remizirati, u zavisnosti kolika je bila pozicijska prednost konkretno. Ima neko da radi nešto slično?
Evidentirano

Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3029

« Odgovor #1 na: 26-09-2018, 22:20:17 »
+1

Nije vam loša ideja. good2 Možda bi čak korisnije bilo pogledati razloge zbog kojih niste odabrali najbolji potez u nekoj poziciji, te uz pomoć kompjutora sam sebe korigirati... Tako ja ponekad radim, nastojim razumjeti zašto nisam odabrao dobar plan, zašto sam pogubio konce pozicije...  hi
Evidentirano
dgundic
Pješak
*

Chesspect: +4

« Odgovor #2 na: 26-09-2018, 22:35:24 »
+2

Da, to mi u osnovi i jest ideja. Igrati istu poziciju više puta dok je ne shvatim, probati više različitih planova, u određenim trenucima kad mi ništa nije jasno konzultirati engine...i onda se vratiti na početnu poziciju, opet . Obično mi nakon nekoliko odigravanja i iskustva sa odgovorom enginea početna pozicija postaje daleko jasnija nego što je bila prvi put. 
Evidentirano

perovk
Kralj
*

Chesspect: +19512

« Odgovor #3 na: 27-09-2018, 06:19:05 »
+1

Dobro rezoniranje!
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!