Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
27-05-2019, 13:11:34 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Jedna nevjerojatno dobra vijest: Grand Chess Tour 2019. u Zagrebu!!!  (Posjeta: 2085 puta)
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3065

« na: 30-12-2018, 11:38:39 »
+3

Bilo je teško za povjerovati, no Grand Chess Tour karavana će se iduće 2019. godine zaustaviti u Zagrebu!

Bez puno detalja za sada: Grand Chess Tour kao najveći šahovski turnirski događaj uključuje nekoliko turnira (do sada Paris, London, St. Louis), no od iduće godine će uključivati 6 turnira, dodaju se dva blitz turnira (jedan u Aziji drugi u Africi), i jedan klasični - i to u Zagrebu!

Da li je to moguće?

Prije koji dan vijest je objavljena od strane glasnogovornika Grand Chess Toura, a jučer je potvrdio i Garry Kasparov za vrijeme tradicionalne Božićne simultanke.

Ono što za sad znamo je da će se turnir igrati na ljeto, u Zagrebu, da će biti klasnični, i da će ugostiti vrh svjetskog šaha - uključujući trenutnog Svjetskog Prvaka.

Radujmo se jer nas čeka najveći šahovski događaj koji smo ikada imali prilike ugostiti.

Hvala Garry.

hi
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19513

« Odgovor #1 na: 31-12-2018, 06:49:26 »
0

Velika vijest no u Zagrebu je bili i većih priredbi no za mlađe generacije svakako najveći događaj.
Evidentirano
dejan358
Skakač
*

Chesspect: +11

« Odgovor #2 na: 01-01-2019, 21:53:15 »
+1

Odlicno  evo dobrog izgovora za otic malo do Zagreba yahoo
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #3 na: 05-02-2019, 15:06:53 »
+1

Lijepo je vidjeti ovu grafiku!

* 2019-grand-chess-tour-combined-graphics.jpg (160.57 kB, 926x631 - (učitavanja: 296 ).)
Evidentirano
klalic
Pješak
*

Chesspect: +19

« Odgovor #4 na: 06-05-2019, 08:46:48 »
+2

Gledam i ne vjerujem.
Turnir će se igrati u Novinarskom domu!? Po mom mišljenju to bi bilo kao da ugostiš Barcelonu na stadionu " NK Polet" Adžamovci. Ili sam ja ipak zabrijao? To je ljetno vrijeme, koliko kvalitetno tamo uopće rade klima uređaji, i gdje će publika biti.
Hajde da malo prokomentiramo...

Druga stvar. Događaj počinje "sutra". Nisam vidio niti jedan plakat negdje u gradu, niti jednu reklamu, baš ništa. Zar je moguće da nećemo znati iskoristiti priliku za promociju šaha i svega ostalog. Priča se u šahovskim kuloraima (ovaj vikend na drugoj ligi) kako je sve još vrlo upitno, novci osigurani nisu itd itd. unknown

Hoću reći, dolazi nam (što mi Delboy rekao) "chreme de la menthe" svjetskog šaha. U Zagrebu će igrati možda najjači igrač ikada u povijesti (i to u top formi kada hvata svemirskih 2900)

Što mislite o svemu?
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

« Odgovor #5 na: 09-05-2019, 13:58:49 »
+1

Ja sam se nekako nadao da ekipa iz Grand Chess Toura ima striktne propise kojima se mora udovoljiti da bi se dobio turnir. Još uvijek se nadam da će sve biti na nivou koji ovakva imena zaslužuju. Također, glede novaca bih očekivao da GCT učestvuje, gotovo sam siguan da mi sami ovakvo nešto ne možemo platiti. Vidjeti ćemo...  uzaludan_posao
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!