Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
25-09-2020, 18:23:15 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Stranice sa šahovskim problemima  (Posjeta: 5483 puta)
Mat Kralj
Dama
*

Ne sanjaj svoj život, već živi svoje snove!

Chesspect: +5574

« na: 26-11-2010, 22:37:51 »
+1

Društvo za šahovsku kompoziciju i zagonetaštvo Zagreb
http://pzrdig2.bloger.hr/

Chess Composition & Puzzles Facebook
http://www.facebook.com/pages/Chess-Composition-Puzzles/191057181368?ref=mf

Njemački problemski časopis "Die Schwalbe"
http://www.dieschwalbe.de/

« Zadnja izmjena: 22-01-2014, 23:11:26 od Mat Kralj » Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #1 na: 26-11-2010, 23:44:24 »
0

Hvala Mat Kralju!
Što ćemo sad kad nadobudni urednici po novinama navale Smiley Što ako počnu krasti probleme i objavljivati ih bez imena autora i bez navođenja izvora? Wink
Autori koji su naši suradnici, kolege, za reproduciranje njihovih radova dobivaju bilten "PZR Zagreb" i obavješćujemo ih gdje je što reproducirano te šaljemo dokazne primjerke i kopije rubrika, već po dogovoru  hi
« Zadnja izmjena: 26-11-2010, 23:46:21 od Branimirac-PK4 » Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

« Odgovor #2 na: 27-11-2010, 09:09:57 »
0

Mislim da malo dramatiziraš.  Shocked
Siguran sam da ovi nadobudni navedene adrese već imaju u malom prstu, one nisu jučer osvanule na internetu i poznate su diljem svijeta. Moja namjera je bila da ih pružim članovima foruma koji se tek počinju interesirati za šahovske probleme, ništa drugo.
Nadam se da sam dobro shvatio, ti želiš da izbrišem prve dvije adrese?
« Zadnja izmjena: 27-11-2010, 12:49:29 od Mat Kralj » Evidentirano
Shark
Gost
« Odgovor #3 na: 27-11-2010, 18:00:15 »
0

Ma mislim malo ste i pretjerali s tim problemima ovo nije forum iskljucivo za šahovske probleme i diablo
Evidentirano
Shark
Gost
« Odgovor #4 na: 27-11-2010, 18:04:25 »
0

Ja nisam svaki dan na forumu ali kad god dođem uvijek nekakav problem za rješavanje i mislim da dosta ljudi to ne zelji gledati i rješavati pa onda i zaobilaze forum 

PS

Bez ljutnje  Smiley Smiley Smiley Smiley
Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #5 na: 27-11-2010, 20:55:23 »
+2

Eto Mat Kralju, moguće su i ovakve reakcije, iako stavljamo samo u rubriku "Problemski..." a čovjek ima slobodu izbora pa može gledati, a i ne mora. No očito je zagrizao za probleme  Wink

P.S. Vidim da urednici navraćaju pa im samo dajem do znanja i podsjećam na:
1. obavezne podatke koji se moraju navesti prilikom reproduciranja tuđih problema,
2. norme lijepog ponašanja i poštivanja autora, autori se nerado odlučuju na tužakanje sudu onih koji bez odobrenja zarađuju na njihovim radovima, ali i gestama poput slanja kopija ili autorskih primjeraka se na neki način možemo odužiti ljudima koji stvaralački rade...

Što se tiče brisanja, želio bih da obrišeš onog "Brunu" jer kod reproduciranja problema nije poštivao obavezu navođenja izvora Wink
Nemoj zamjeriti nisam mislio ništa loše Smiley
« Zadnja izmjena: 27-11-2010, 21:20:37 od Branimirac-PK4 » Evidentirano
Mat Kralj
Dama
*

« Odgovor #6 na: 27-11-2010, 23:42:31 »
+2

Ja nisam svaki dan na forumu ali kad god dođem uvijek nekakav problem za rješavanje i mislim da dosta ljudi to ne zelji gledati i rješavati pa onda i zaobilaze forum 
Zapravo je šteta ako netko uistinu zaobilazi (?) cijeli forum i to radi šahovskih problema. Pa svaki član ima mogućnost zaobilaziti i ignorirati rubrike koje mu ne odgovaraju. Osim toga ne sjećam se da je ikada vladala neka osobita gužva u "Problemskom šahu" i da su radi toga bile zanemarene ostale rubrike u forumu, broj rješavača se još uvijek može izbrojati prstima jedne ruke. Sad
Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #7 na: 28-11-2010, 00:18:26 »
+1

I pogrešna procjena u startu: ovaj je forum u zadnje vrijeme sve posjećeniji i posjećeniji Smiley
Shark, što su Ti se problemi zamjerili da bi bježao čim ih vidiš?

P.S. Gle, ode "Bruno" Wink Hvala Mat Kralj Smiley
« Zadnja izmjena: 28-11-2010, 00:23:24 od Branimirac-PK4 » Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2953

« Odgovor #8 na: 28-11-2010, 19:37:07 »
+1

PS
Bez ljutnje  Smiley Smiley Smiley Smiley

Shark, ne znam tko ti je dao chesspect+ za ove postove, jer me zaista čudi da imaš istomišljenjika. Ne razumijem vaš način razmišljanja, na samo po pitanju problemskog šaha,nego po pitanju funkcioniranje foruma. Postoje podforumi s temema koje te nitko na tjera da čitaš, kao uostalom na svakom drugom forumu. Ako je neki topic više posjećen, a tebe ne zanima,to ne znači da ga tebi  za ljubav treba gušiti. Ti slobodno piši na bilo kojem topicu, mi ćemo to isto tako rado čitati kao što rješavamo šahovske probleme.
bez ljutnje  Smiley Smiley Smiley

« Zadnja izmjena: 28-11-2010, 19:56:58 od dyda » Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #9 na: 29-11-2010, 09:08:50 »
+2

PS

Bez ljutnje  Smiley Smiley Smiley Smiley

Heh, jesmo te iznapadali...  Huh? Hajde, evo ti mali prst ako hoćeš  flag_of_truce.

+ Upućujem te na "Problemski šah"- "Mat u dva", to je jako zanimljivo i nije ni najmanje dosadno jer se radi o samo dva poteza koja moraš "proniknuti". Probaj, zanimljivo je!  Smiley
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2953

« Odgovor #10 na: 29-11-2010, 14:39:19 »
+1

Da,da...malo mozganja nikoga nije ubilo  Smiley.
I kako bi lara rekla... doođi...doooođi... biggrin
« Zadnja izmjena: 29-11-2010, 15:06:13 od dyda » Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Fred1955
Lovac
*

Chesspect: +749

« Odgovor #11 na: 27-03-2020, 01:31:00 »
0

Read  Evo još jedne :

Superproblem Rusija
http://superproblem.ru/index-en.html

Ima svega : problemi, studije, linkovi, literatura....   good2

Dobru zabavu !     bye2
Evidentirano

-   O šahu je rečeno, da jedan život nije dovoljan za njega. Ali to je greška života, a ne šaha !  - William Ewart Napier
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!