Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
08-08-2020, 16:46:24 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29
  Ispis  
Autor Tema: Ja sam...  (Posjeta: 162397 puta)
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #45 na: 23-11-2010, 15:16:14 »
+1

Zašto ne i osobna slika, iako smo većinom anonimni na forumima, meni se baš ne da skrivati, ako već trošim vrijeme na ono što volim onda mi je prirodno da se ne skrivam, ali evo da ne remetim red upisao sam se kao "Branimirac" ... A slika mi je prava.
Sjetio sam se sada jednog našeg nacionalnog majstora koji je svog sina prvo učio kako se koje polje zove - nije to samo zbog notacije i šahovske pismenosti nego čovjek na taj način stekne i osjećaj za prostor. Ako ništa drugo, lakše ti je i tijekom partije pisati poteze...
Nisam dugo igrao na internetu, a igrao sam samo na Chess Cubeu (preko Fejsa)...
Volio bih da budem sreće pa igram Open Pula  yes
Dyda: godine nas nikada ne mogu stići ako je duh prisutan i ako postoji interes. Vidi Ananda, Kasparova i još mnoge druge velemajstore u srednjoj ili starijoj dobi. Neka te poraz nikada ne obeshrabri, nego neka ti da još veća krila da sljedeći put dokažeš i protivniku i sebi što zapravo možeš kad se potrudiš  yahoo!

Branimirac:
I ja bih voljela na Open Pula sljedeće godine, ali predaleko mi je i radim na drugom kraju države skoro pa. No možda uspijem sudjelovati na Zagreb Openu, koji je uvijek krajem 1. ili početkom 2. ako ne bude svaki dan.
Odi na flyordie, site je super dok se malo privikneš na figure vrlo futurističkog karaktera  Smiley!

Dany: Relativno je to s avatarima... Svakom po njegovoj volji i želji  flag_of_truce

« Zadnja izmjena: 23-11-2010, 22:05:54 od LaraCroft » Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3072

« Odgovor #46 na: 23-11-2010, 16:45:24 »
+1

Citat: LaraCroft
Dany: Relativno je to s avatarima... Svakom po njegovoj volji i želji  flag_of_truce

Naravno! Bila je to samo šala na račun našeg izvrsnog Branimirca! I dobro ju je podnio iako je bila oštra!  good2

Citat: Branimirac-PK4
...i kosa se objesi  Wink
Dobro dok se nešto drugo ne objesi!  biggrin
Evidentirano
IgorB
Lovac
*

Chesspect: +312

« Odgovor #47 na: 23-11-2010, 18:52:17 »
0

Pozdrav svima,
eto i ja sam amater koji voli šah. Živim u malom mjestu s malim izborom protivnika tako da najviše igram zahvaljujući internetu. Imam dva sina koji su također zavoljeli šah pa se nadam da će jednom biti bolji igrači nego sam ja. Nadam se ugodnom druženju i veoma mi je drago da postoji ovakav forum.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #48 na: 23-11-2010, 20:54:02 »
+1

Pozdrav svima,
eto i ja sam amater koji voli šah. Živim u malom mjestu s malim izborom protivnika tako da najviše igram zahvaljujući internetu. Imam dva sina koji su također zavoljeli šah pa se nadam da će jednom biti bolji igrači nego sam ja. Nadam se ugodnom druženju i veoma mi je drago da postoji ovakav forum.
Welcome!  Smiley
Ja imam isti problem, također preko tjedna živim u malom mjestu gdje radim (inače sam iz jednog jaaako velikog mjesta). Tamo isto nema šahovskog života, ili je tek u povojima. No katkad se zgodi koj' memorijalni turnir, pa odem u rat za mat  aggressive! Predlažem ti da se povežeš s šahistima iz najbližeg većeg mjesta, telefonski (zoveš tamošnji šahovski klub), i pitaš gdje se igra i kad. Nadam se da imaš auto Smiley!
Ponekad se udostoje napisati raspise nekih "sitnih" provincijskih turnira i na crochess.com. Ali to je u pravilu rijetkost  bad

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #49 na: 24-11-2010, 11:13:06 »
0

Jedna od jačih stvari  Cheesy Cool

Danas je selo možda i prednost. Čeznem za selom i rado se sjetim djetinjstva na selu!
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #50 na: 24-11-2010, 12:07:21 »
+1

Jedna od jačih stvari  Cheesy Cool

Danas je selo možda i prednost. Čeznem za selom i rado se sjetim djetinjstva na selu!
Nije loše!  hi
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
IgorB
Lovac
*

Chesspect: +312

« Odgovor #51 na: 24-11-2010, 21:22:11 »
0

Igrali smo ovo ljeto na Open-u Novi Vinodolski, 10 min. po igraču. Bilo je super, ali inače se teško stiže od posla. Do najbližeg kluba ima oko 25-30 km, ali vidjet ćemo ako se stigne.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #52 na: 24-11-2010, 21:44:36 »
+1

Igrali smo ovo ljeto na Open-u Novi Vinodolski, 10 min. po igraču. Bilo je super, ali inače se teško stiže od posla. Do najbližeg kluba ima oko 25-30 km, ali vidjet ćemo ako se stigne.
Ya, posel je često velika prepreka na putu do zvijezda na šahovskom nebu. Ali što je, tu je!

Meni je samo neshvatljivo zašto ne postoji neka posebna kategorija bodovanja rezultata na brzopoteznim turnirima. Znam, malo su površniji od dugih, ali ipak zaslužuju svoje mjesto na FIDE listi! Pa na njima se vidi uvježbanost i brzina mišljenja! Ok, možda je to podredna stvar, ali neka onda taj "brzopotezni rating" stave tamo u zadnju kolonu iza nacionalnog i međunarodnog, da se i mi zaposleni na takav "nezgodan" način možemo proslaviti još kao mladi  yahoo!

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2953

« Odgovor #53 na: 24-11-2010, 21:55:21 »
0

Kada sam ja igrala na turnirima, uvijek bih uzela godišnji u dva dijela i to kad bismo išli s klubom na nekakva ekipna prvenstva, lige i što ti ja znam. Nikada mi to nije bio neki problem,. mislim da su dva-tri velika turnira godišnje sasvim dovoljna. Čak mi se čini da i hoteli daju velike popuste na polupansione kad organizirano pristigne brdo šahista u jedan hotel.
A kad Lara postane GM, imati će sve besplatno, i kotizaciju i smještaj  yes.
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #54 na: 24-11-2010, 23:54:50 »
+1

Kada sam ja igrala na turnirima, uvijek bih uzela godišnji u dva dijela i to kad bismo išli s klubom na nekakva ekipna prvenstva, lige i što ti ja znam. Nikada mi to nije bio neki problem,. mislim da su dva-tri velika turnira godišnje sasvim dovoljna. Čak mi se čini da i hoteli daju velike popuste na polupansione kad organizirano pristigne brdo šahista u jedan hotel.
A kad Lara postane GM, imati će sve besplatno, i kotizaciju i smještaj  yes.
Da, krasno, samo što u mojem poslu čovjek ima fiksan godišnji i može uzimati jedino slobodne dane, ali vrlo ograničeno (3 ili 4 godišnje). Ili može otvorit bolovanje ako ima pouzdanog doktora  lol. No ja nemam takvog kad nikad ne idem kod doktora  Sad... I osim toga, ne bi bilo baš fair prema mojim kolegama, ne bi bilo uopće fair i zato to još nisam napravila.

Eh, ako krenem od odlaska u mirovinu (65-a)... pitanje je hoće li mi ostati dovoljno života i bistrog uma da postanem GM-ica  lol!

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
not_so_smart
Skakač
*

Zasto se pijun ne moze pretvoriti u kralja???

Chesspect: +8

« Odgovor #55 na: 26-11-2010, 18:47:00 »
+1

ja sam netko tko je dosao na ideju da bi volio postati GM

e sad problem je sto imam 21 godinu sah sam naucio igrati kao mali, ali od onda nisam odigrao 30 partija sveukupno....
sada me to pocelo zanimati...nabavio sam knjiga enorman broj...volju imam....i sad....

...i sad ostaje samo pitanje što vi mislite kolike su mi sanse da postanem GM? krecu li se oko 1% ili malo manje?

eto toliko.... Embarrassed
Evidentirano

CHESS is the ultimate expression of yin-yang  : ))
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #56 na: 26-11-2010, 19:16:51 »
+1

e sad problem je sto imam 21 godinu sah sam naucio igrati kao mali, ali od onda nisam odigrao 30 partija sveukupno....
sada me to pocelo zanimati...nabavio sam knjiga enorman broj...volju imam....i sad....

...i sad ostaje samo pitanje što vi mislite kolike su mi sanse da postanem GM? krecu li se oko 1% ili malo manje?

Prvo, dobrodošao na forum   drinks! Ovdje ima puno onih koji ti mogu pomoći na tom putu. Wink

Ali.. hm... pojasni nam kako da znamo koliko šanse imaš da postaneš GM  Huh? Ne znam ima li nas vidovnjaka, a ni ja osobno ne čitam iz kave  nea!

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
not_so_smart
Skakač
*

Zasto se pijun ne moze pretvoriti u kralja???

Chesspect: +8

« Odgovor #57 na: 27-11-2010, 02:06:28 »
+1

Prvo, dobrodošao na forum   drinks! Ovdje ima puno onih koji ti mogu pomoći na tom putu. Wink

Ali.. hm... pojasni nam kako da znamo koliko šanse imaš da postaneš GM  Huh? Ne znam ima li nas vidovnjaka, a ni ja osobno ne čitam iz kave  nea!

pa vrlo je jednostavno....potajno se nadam da je vidoviti Milan takoder clan foruma pa zato pitam...    lol music bye2 nyam1
Evidentirano

CHESS is the ultimate expression of yin-yang  : ))
Shark
Gost
« Odgovor #58 na: 27-11-2010, 17:56:52 »
+1

Najkraće rečeno NE ŽIVI SE OD ŠAHA
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #59 na: 28-11-2010, 10:34:43 »
+1

Najkraće rečeno NE ŽIVI SE OD ŠAHA

Čovječe, prvo se "ljutiš" na puno šahovskih problema tu, onda govoriš da se ne živi od šaha velikim slovima (dobro ne živi se, barem većina ljudi ne mogu od tog živjeti, ali ipak)... Kaj ti radiš onda na šahovskom forumu!?  Huh?

Bez ljutnje sad, ali malo mi je čudno... Shocked  Smiley

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
 Str: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!