Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
05-07-2020, 20:03:18 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Da li podržavate strance u hrvatskoj ligi?  (Glasanje završeno: 20-02-2011, 15:02:12)
Da, neograničeno - 0 (0%)
Ne - 3 (27.3%)
Da, max 1 po klubu - 6 (54.5%)
Da, max 2 po klubu - 2 (18.2%)
Ukupno glasača: 10

Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: 1.hrvatska liga - skup preplaćenih stranaca koji ništa dobro ne donose cro-šahu  (Posjeta: 11701 puta)
Hereticus
Skakač
*

Chesspect: +23

« na: 31-01-2011, 15:02:12 »
+8

Mišljenja sam da u prvoj hrvatskoj ligi igra previše stranaca koji uzimaju minimalno 80 posto od ukupnog budžeta svih šah klubova. Zar ne bi bilo bolje taj novac preusmjeriti u omladinski šah? Kakve uopće koristi ima hrvatski šah od stranaca koji ovdje dodju samo odigrati ligu ili kup i uzeti euriće? scare3
Evidentirano
Mario
Dama
*

Chesspect: +3106

« Odgovor #1 na: 31-01-2011, 15:09:48 »
+2

Mišljenja sam da u prvoj hrvatskoj ligi igra previše stranaca koji uzimaju minimalno 80 posto od ukupnog budžeta svih šah klubova. Zar ne bi bilo bolje taj novac preusmjeriti u omladinski šah? Kakve uopće koristi ima hrvatski šah od stranaca koji ovdje dodju samo odigrati ligu ili kup i uzeti euriće? scare3
Ako je stvarno tako, onda si potpuno u pravu, chesspect od mene za ovaj post  Smiley
Evidentirano
Hereticus
Skakač
*

« Odgovor #2 na: 31-01-2011, 15:20:37 »
+4

ne samo da novac odlazi u krive džepove (čak ne smatram da novac bi trebao ići u neke džepove već smatram da bi se trebao preusmjeriti u klubove i škole šaha) već se neki igrači sa dvojnim državljanstvima proglašavaju hrvatskim igračima! Mislim da bi trebalo uvesti jedini uvjet za hrvatskog igrača da se nalazi na hrvatskoj rejting listi!
btw, u gradu Zagrebu ima preko stotinu aktivnih klubova!!! i niti jedan nema šah prostor!!! osim Metalčeve gdje su prostori od cro šah saveza... help
Evidentirano
vsadek
Dama
*

Пешеходов надо любить.

Chesspect: +11585

« Odgovor #3 na: 31-01-2011, 16:23:29 »
+2

ne samo da novac odlazi u krive džepove (čak ne smatram da novac bi trebao ići u neke džepove već smatram da bi se trebao preusmjeriti u klubove i škole šaha) već se neki igrači sa dvojnim državljanstvima proglašavaju hrvatskim igračima! Mislim da bi trebalo uvesti jedini uvjet za hrvatskog igrača da se nalazi na hrvatskoj rejting listi!
btw, u gradu Zagrebu ima preko stotinu aktivnih klubova!!! i niti jedan nema šah prostor!!! osim Metalčeve gdje su prostori od cro šah saveza.

Nisam insider pa ne poznajem dublje situaciju u hrvatskoj šahovskoj lizi. Podatak o tolikom broju stranaca-plaćenika sasvim sigurno nije dobra vijest za hrvatski šah. U našoj zemlji se i inače novac troši neracionalno i za sve i svašta bez glave i repa, šahovska scena je jedan u nizu primjera. Slažem se sa Hereticusom.
Evidentirano
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #4 na: 31-01-2011, 17:02:57 »
+1

opet idemo u neke ksenofobične priče?
Evidentirano
Hereticus
Skakač
*

« Odgovor #5 na: 31-01-2011, 17:14:08 »
+2

Cry
nema tu ksenofobije. Ak ćemo prikrivati istinu pod nazivkom "ksenofobija" onda smo zbilja jadni.
To me podsjeća na vladajuću stranku kad ih za nešto optužiš sa rukama u vreći a oni odmah: to nas blate jugonostalgičari i četnici  bad
Moš si mislit!
To što se neki prave da je sve u redu, to je njihov osobni problem.
Činjenice su sušta suprotnost!  bomb
Skoro sav novac od prvoligaških klubova ide u džepove stranaca i naša djeca-šahisti od toga nemaju niš koristi koliko niti od crnog ispod nokta!
Želiš to demantirati?! Pa hajde da čujemo bajku.
Ili želiš demantirati da preko stotinu klubova aktivnih u gradu zagrebu nema svoj prostor?! Budeš i to upakirao u neku bajku?!
Aj "prijatelju" prestani izigravati noja i izvadi glavu iz pjeska! diablo
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3072

« Odgovor #6 na: 31-01-2011, 18:04:12 »
+1

Cry
nema tu ksenofobije. Ak ćemo prikrivati istinu pod nazivkom "ksenofobija" onda smo zbilja jadni.
To me podsjeća na vladajuću stranku kad ih za nešto optužiš sa rukama u vreći a oni odmah: to nas blate jugonostalgičari i četnici  bad
Moš si mislit!
To što se neki prave da je sve u redu, to je njihov osobni problem.
Činjenice su sušta suprotnost!  bomb
Skoro sav novac od prvoligaških klubova ide u džepove stranaca i naša djeca-šahisti od toga nemaju niš koristi koliko niti od crnog ispod nokta!
Želiš to demantirati?! Pa hajde da čujemo bajku.
Ili želiš demantirati da preko stotinu klubova aktivnih u gradu zagrebu nema svoj prostor?! Budeš i to upakirao u neku bajku?!
Aj "prijatelju" prestani izigravati noja i izvadi glavu iz pjeska! diablo

Her Hereticus,
Smiriti loptu!  good2 Peace, love and understanding!  drinks Čuti će se svačije mišljenje, vika i galama tu ne pomaže!

Dodaj nam u anketu "Ne znam" ili "Ne bih se štel mešati" itd...  Smiley

Pozdav!  

Evidentirano
Aquaman88
Skakač
*

Chesspect: +141

« Odgovor #7 na: 31-01-2011, 19:58:29 »
+4

Slazem se sa Hereticusom previše je to love za deset dana šaha ali budimo realni to je tako u cijelom svijetu.
Problem je što jedan gm moze nastupati u 5 različitih liga u jednoj godini  Smiley Smiley Smiley Smiley
Evidentirano

One doesn’t have to play well, it’s enough to play better than your opponent Smiley
Branimirac-PK4
Gost
« Odgovor #8 na: 31-01-2011, 22:05:47 »
0

U gornjoj je anketi trebalo precizirati u kojoj ligi. Inače bi se preširoko mogla interpretirati.
Ostalo više neću komentirati, nisam sklon anonimnom prepucavanju i vrijeđanju. Život je kratak i valja se baviti konstruktivnim stvarima.
Evidentirano
Zeleni
*

Chesspect: +1389

« Odgovor #9 na: 31-01-2011, 23:00:46 »
+2

Ne podržavam nikakve strance u nijednoj ligi! U ničemu, ne samo u šahu. Naravno, ako se misli na skupo plaćene strance.
Evidentirano

always look on the bright side of life
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #10 na: 01-02-2011, 19:34:25 »
0

Ja potpuno podržavam- hajde napad, čekam vas  playboy!

Prvo, ne učlanjuju se svi stranci u naše klubove zbog novca, a kad smo baš kod novca, prljavštine ima i kod nekih naših igrača, prema tome dabome.

Drugo, ja sam protiv granica, svi smo mi stanovnici planete Zemlje, a kad bi čak došao i mali zeleni Alien, ne bih se žalila jer svi živimo u istom svemiru.

Treće- e sad očekujem gadniju paljbu, ali zaboli me ( lol)- kaj svi spominjete neko posebno investiranje u djecu? Ja nisam dijete pa u mene nitko ne investira ni kunu iako sam potpuna početnica u šahu! A moram reći da me to nije spriječilo da osvojim dvije ženske nagrade dosad i respect u šahovskom svijetu. Koje dijete hoće vježbat, i koje se hoće borit- uspjet će i bez neke love i podrške. Bitan je duh, ne novčanik!

Ajoj sad ....  lol  bye2
 Wink

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Aquaman88
Skakač
*

Chesspect: +141

« Odgovor #11 na: 01-02-2011, 20:41:01 »
+2

Nije stvar toliko u tome sto uzimaju novac koji treba za našu djecu nego da se stvaraju umjetni klubovi puni tih stranaca pa pritom ne mislim samo na strane državljane nego i naše igrače  koji igraju za klubove van mjesta boravka i onda se desi primjer da kad novca ponestane oni odu dalje a klub se ugasi. Toga kod nas barem ne nedostaje  yes
Evidentirano

One doesn’t have to play well, it’s enough to play better than your opponent Smiley
stupac
Skakač
*

Chesspect: +186

« Odgovor #12 na: 04-03-2011, 10:34:38 »
+5

U potpunosti mi je svejedno tko igra u kojem klubu u 1. i ostalim ligama. Mogu igrati sve stranci pa i vanzemaljci.

Međutim, uvijek postoji neki ALI. Svi ili velika većina financira se javnim novcem (proračuni lokalne samouprave, donacije javnih i komunalnih poduzeća i sl.). Tu se radi o lažnom predstavljanju svog rada jer većinu novaca potroše u 10 dana angažirajući igrače koji nemaju nikakve veze sa klubom a jedinu koristi imaju klubski lideri koji se ustvari bave pranjem novca i osobnim probicima.

Odgovornost prema korištenju javnog novca općenito je problematično u sportu a onda naravno i u šahu.
Evidentirano
OKikiriki
Lovac
*

Chesspect: +109

« Odgovor #13 na: 04-03-2011, 11:35:03 »
+1

new_russian
Mislim da je stupčić dobro definirao glavni problem hrvatskog šaha. Jednostavno i efikasno.
Slažem se u potpunosti sa izrečenim(napisanim).
Koje je rješenje u datoj situaciji?! boredom
Evidentirano

...najveća ljudska zabluda je bila kad je vrag uspio uvjeriti čovječanstvo da on ne postoji...
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3072

« Odgovor #14 na: 24-08-2011, 08:57:34 »
0

Baš gledam sastave lanjske I Lige 2010 (http://www.crochess.com/turniri/sibenik/liga_10/sastavi.shtm).

Ima stranaca. Eljanov, Gashimov, Naiditch... Vachier-Lagrave Maxime igra za Rijeku??? Huh? Zanimljivo...

Koji je sustav natjecanja? Zar ti ljudi zaista dolaze igrati u Cro?
Evidentirano
 Str: [1] 2
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!