Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
24-09-2020, 21:20:08 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: Bački-zagre kač-ska še-ja  (Posjeta: 12786 puta)
Chu_Chu_Man
Pješak
*

Chesspect: +8

« Odgovor #15 na: 02-07-2011, 12:46:09 »
+1

Moze li netko malo detaljnije napisati o prostoru na krizanju gunduliceve i masarykove? kad se igra, gdje se tocno nalazi (adresa, kat, ulaz), da li netko sa ratingom od 1500 ima smisla da uopce dolazi? Smiley
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19522

« Odgovor #16 na: 02-07-2011, 13:10:34 »
+2

Što znači rejting? u principu za nas amatere ništa al i nekom sve...  Godinama sam igrao dobar šah bez rejtinga. Nađi protivnika koji ti odgovara i igraj s guštom.
Kod nas ima starijih ljudi koji dolaze u klub i igraju isključivo bez sata!

U principu igram da odigram dobru partiju (koju nisam nikad odigrao, al sigurno i neću). Kad gubim pokušavam popraviti varijantu i neponoviti pogrešku...

Znači samo igraj i igraj ako to voliš...
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #17 na: 25-07-2011, 08:12:14 »
+3

Moze li netko malo detaljnije napisati o prostoru na krizanju gunduliceve i masarykove? kad se igra, gdje se tocno nalazi (adresa, kat, ulaz), da li netko sa ratingom od 1500 ima smisla da uopce dolazi? Smiley

Eh, ovako- pronaći tu zgradu svakako je kudikamo lakše nego otkriti u koje vrijeme prostor radi. Lokaciju si i sam spomenuo, tako da je jedino kaj tu moram dodat broj 22 i da se radi o desnoj strani masarykove ulice, gledajući prema HNK-u.

Glede radnog vremena priča je prilično duga, čak sklona pretvoriti se u roman- službeno radno vrijeme je ekvivalentno onom u Metalčevoj, i izgleda ovako:

pon-sub: 17:00- 22:00
ned: 10:00- 14:00

Neslužbeno (postojeće) radno vrijeme pak, izgleda ovako:

pon-sub: u pravilu 17:00- 22:00 ukoliko je Ćos tamo, a pošto je čovjek fair tip onda ovo više smatraj pravilom nego iznimkom (uz napomenu: dobra vijest- često se ostaje u duže od 22 sata, a u 5 pm još nema nikoga jer se u podnožju zgrade ispijaju posljednje kapljice  biggrin);

ned: tu radno vrijeme zavisi isključivo o Mladenu Palcu (hm, jesam li navela točno ime!?  Huh?) i njegovoj uglednoj, vrlo skromnoj i samozatajnoj velemajstor- intermajstor kompaniji. Što znači, ako gospoda hoće igrat taj dan, zovu Ćosa i prostor se smatra službeno otvorenim, a ako neće (što je češći slučaj budući da nedjelji prethodi "vlažna" subota u podnožju zgrade  Sarcastic), onda se, jasna stvar, ne igra. Jer zašto bi prostor uopće postojao ako nema IM/GM gospode- pa zna se, oni su napola zaslužni za činjenicu da šah postoji u Hrvatskoj i čine ukupno 99% od svih naših šahista.  mocking  Sarcastic Sarcastic

Toliko. Nadam se da sam bila dovoljno jasna, ako ne, najbolje ti je da tamo otiđeš sam pa provjeriš, samo vodi računa o tome da, ukoliko je nedjelja, vrlo lako možeš poljubiti vrata  drinks!

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #18 na: 28-07-2011, 10:38:44 »
+4

Mala ispravka glede Masarykove: izgleda da preko tjedna radi rjeđe nego što sam mislila/čula. Ljudima je valjda predaleko, ne znam... ali posječenost je izrazito slaba i lako se može dogoditi da domara nema i da je prostor zaključan u te dane.

Žalosno, dodala bih, jer je prostor iznimno lijep. Pritom ne mislim na zgradu koja samo što se ne sruši (ah, valjda neće...  lol) nego interijer kluba. Radi se o prostoru klubova Zagreb i Mladost koji su se preselili na tu novu lokaciju navodno zbog problema s vlasništvom u Metalčevoj koje je bilo podjeljeno između više osoba. Sad je Metalčeva zaključana, a Masarykova vlasništvo ZŠS-a. Uglavnom, tamo su svoji na svome što je neusporedivo bolje za duže zadržavanje lokacije. Unutrašnjost je podjeljena u separee za igranje na način Metalčeve (4,5 soba+ pušiona  lol), ali imam dojam da su veći, ili je jednostavno, raspored prostorija bolji pa ostavlja dojam prostranosti. Na početku su više- manje prostorije domara, i ulaz u središnju sobu s lijepim kožnim foteljama iz kojih gospoda velemajstori mogu gledati sportska događanja na onom istom televizoru iz Metalčeve, bez straha da će nažuljati guze mocking. Još se nekoliko sitnijih stvari treba donijeti, ali to je uglavnom to, i osobno sam jako zadovoljna prostorom ok.

Žao mi je što više ljudi ne dolazi igrati, jer pretpostavljam da Trešnjevka/zapad nije jedino mjesto gdje naši šahisti, bili oni profići ili amateri, žive.

Zato dođite ako već niste da nas bude više, nećete požaliti  drinks
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17754

« Odgovor #19 na: 28-07-2011, 11:09:05 »
+3

Na početku su više- manje prostorije domara, i ulaz u središnju sobu s lijepim kožnim foteljama iz kojih gospoda velemajstori mogu gledati sportska događanja na onom istom televizoru iz Metalčeve, bez straha da će nažuljati guze  

Hahaha, ne bih baš volio biti u koži tih GM-a kad im uleti naša Lara dok si maze guze po tim foteljama!
Letjeli bi express svi čoporativno van skupa s foteljama!
 Grin rofl good
« Zadnja izmjena: 28-07-2011, 11:11:20 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #20 na: 30-07-2011, 11:15:43 »
+4

Ma ne, već sam ih ja našla u takvim i sličnim situacijama... Jednostavno zaobiđeš ih i to je sve, ako ti se tko naruga (a bilo je i toga, dok sam ih još onako mlada i naivna na početku svoje "karijerice" par put izazvala na igru) odgovoriš mu kratko istom mjerom i opet zaobiđeš. Ne da se meni spuštat na tu razinu, nek' se njima bavi tko se mora...  morning1
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
 Str: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!