Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-11-2019, 03:59:29 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Koja varijanta vam je najdraža?
960 (Fischer Random) - 8 (66.7%)
Wild 0,1,2,3,4,5,8,8a - 0 (0%)
Crazyhouse - 0 (0%)
Bughouse - 0 (0%)
Losers / Suicide - 1 (8.3%)
Atomic - 1 (8.3%)
Neka druga - 1 (8.3%)
Ne igram ga - 1 (8.3%)
Ukupno glasača: 11

Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Neortodoksan šah  (Posjeta: 17176 puta)
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #30 na: 04-11-2011, 16:19:07 »
+2

To se jednostavno sredi: spajaj se na Cubu preko Facebooka...

Borsz, tu imam strašan "hendikep" - Facebook (savršen dokaz koliko su pojeftinile riječi poput "prijatelj"!) i slično ne zanimaju me baš nimalo (jednom sam se registrirao - i odregistrirao 2 dana iza toga)...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Ghor
Lovac
*

Chesspect: +612

« Odgovor #31 na: 04-11-2011, 18:02:37 »
+4

U prosjeku je na Chess Cube logirano gotovo dvostruko više igrača nego na FICS i mnogo je lakše pronaći partiju chess960. Cube je vjerojatno najbolje besplatno mjesto za live "Fišera". Neka me netko ispravi, ako zna bolji server.   
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #32 na: 05-11-2011, 22:12:22 »
+1

U prosjeku je na Chess Cube logirano gotovo dvostruko više igrača nego na FICS i mnogo je lakše pronaći partiju chess960. Cube je vjerojatno najbolje besplatno mjesto za live "Fišera". Neka me netko ispravi, ako zna bolji server.   

Masovnost niti je bilo niti će biti relevantno mjerilo ičega - hamburgera, CocaCole i ostalog garbage fooda "gurmani" širom svijeta "potaracaju" više negoli se pojede voća i povrća uopće, što - složit će se i najzagriženije "McŽderonje" NIJE mjerilo nutritivne vrijednosti i zdravlja spomenutog...
A hoćete li i ekstremniji primjer? (Bar) 99,99% domaćinstava npr. nije nikad ni POMISLILO da je SIROVO voće i povrće neusporedivo zdravije pa ga rađe; kuha, peče, kiseli, poha i vatrom i kemijom mrcvari na sijaset "maštovitih" načina, kako bi se na kraju hranilo njegovim mrtvim ostacima. Znači li to da je sirovo, prirodno i iskonsko LOŠE i nevaljalo za ljude, tj. za onih 0,01% "nesretnika"?

Kad bih se potrudio, da, mogao bih servirati "ispravak" (u stilu "po čemu je npr.cubeov "Fischer" "bolji" od ficsovog? Serviraju li uz njega kokice ili pizzu?), ali za to niti imam volje, niti vidim smisla - jer "bolje" i "gore" najčešće su samo subjektivne odrednice, pa smo takve stvari skloni obojiti vlastitim stavovima i mjerilima. Budući da mi pojam "masovnosti" kao krunski dokaz kvalitete cubea baš i ne priziva fascinaciju i slinu na usta, a isto tako mi je jasno da se o ukusima ne raspravlja, ponovit ću još jednom: "Uživajte svi u internet šahu, ma gdje bili!"
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
borsz
*

Chesspect: +998

« Odgovor #33 na: 05-11-2011, 23:22:07 »
0

Danas je svaki Fischer Random bolji od Chess Cubeovog Wink
Evidentirano
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3070

« Odgovor #34 na: 05-11-2011, 23:48:06 »
0

Gull, jesi probao virtualno povrće?? Imaš na Facebuku, otvoriš farmu preko Farmvilla...samo moraš redovito zalijevati. Smiley Virtualna mrkvica mmm njam njam  biggrin
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #35 na: 06-11-2011, 00:13:40 »
+2

Gull, jesi probao virtualno povrće?? Imaš na Facebuku, otvoriš farmu preko Farmvilla...samo moraš redovito zalijevati. Smiley Virtualna mrkvica mmm njam njam  biggrin
Tvoja "duhovitost" je virtualna, ali su zato tvoje šuplje bedastoće prave-pravcate!  Dash2 Wacko3

Ali kad si već načeo temu, evo tvog virtualnog dvojnika...samo mu moraš redovito kupovati dezodoranse...pa se možda i ne osjeti suviše njegov nezgodan običaj!?  Smiley Wink  Grin
Fuj!

* skunk_1.gif (15.73 kB, 85x89 - (učitavanja: 268 ).)
« Zadnja izmjena: 06-11-2011, 00:20:04 od Gulliver » Evidentirano

Osho
Ghor
Lovac
*

« Odgovor #36 na: 06-11-2011, 11:28:32 »
+4

...
Kad bih se potrudio, da, mogao bih servirati "ispravak" (u stilu "po čemu je npr.cubeov "Fischer" "bolji" od ficsovog? Serviraju li uz njega kokice ili pizzu?), ali za to niti imam volje, niti vidim smisla - jer "bolje" i "gore" najčešće su samo subjektivne odrednice, pa smo takve stvari skloni obojiti vlastitim stavovima i mjerilima.

Bolji je upravo po tome po čemu sam rekao - većoj koncentraciji igrača, ništa drugo nisam spomenuo. Ako želite igrati Fischer Random puno duže trebate čekati da netko prihvati vaš izazov na FICS-u nego na Chess Cube. To nije ništa subjektivno ni obojeno vlastitim stavovima, to je statistika, notorna činjenica koju svatko tko ima account na oba mjesta može vrlo lako provjeriti i potvrditi.
Sve što si trebao učiniti da me demantiraš (kao što sam i pozvao) je napisati jednu rečenicu:
Nije točno, tu i tu je u prosjeku veći broj ponuda za Fišera. To je daleko manji napor od čitavog tvog izleta u nutricionizam.

Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #37 na: 06-11-2011, 12:33:48 »
+1

Citat:
Sve što si trebao učiniti da me demantiraš (kao što sam i pozvao) je napisati jednu rečenicu:
Nije točno, tu i tu je u prosjeku veći broj ponuda za Fišera. To je daleko manji napor od čitavog tvog izleta u nutricionizam.

Ghor, stvarno ne vidim razlog zašto bi ovaj topic baš po svaku cijenu morao prerasti iz zdrave i konstruktivne rasprave o svim vrstama neortodoksnog šaha (s naglaskom na partijama!), što joj je valjda i bila namjera, u poligon za beskrajne razmirice suprotstavljenih "navijačkih skupina"? Navijanje ne vodi nikuda (navijači su uz svoj omiljeni klub uvijek i suda, pa i onda kad taj vrijedno reda same "krumpire" u tabeli), pa ne vidim svrhe u demantiranju sličnih izjava od nemila do nedraga, a i ne vdim se na ovom topicu u ulozi "navijača", već suradnika i posmatrača... Ono što je tu jedno važno, valjda ćemo se oko toga složiti, jest da nalazimo zadovoljstvo u igri, ma gdje je prakticirali.
Vidim, vješto si preskočio onaj NAJBITNIJI dio mog posta koji nosi pozitivnu i motivirajuću poruku (uz "uvodnik" da se o ukusima ne raspravlja!), pa se koncentrirao na moje "nutricionističke" usporedbe. A taj je, da ga ponovimo (po ne znam koji put): ŽELIM SVIM FORUMAŠIMA ISTINSKO ZADOVOLJSTO U IGRANJU, kako "klasičnog" tako i "neortodoksnog" šaha, MA NA KOJEM GA SAJTU IGRALI!
Btw, (da ovdje izostavim slikovite usporedbe, za sve kojima su trn u oku), ponovit ću također: Statistika me općenito NE impresionira, sama po sebi (a u ovom slučaju samo pokazuje da su ljudi u većini skloni šarenilu i masovnoj komercijali), pa bi bilo ok da mi se ne maše statističkim "argumentima" pred nosom - u redu, preferiraš Chesscube i poštujem tvoj izbor i želim ti zadovoljstvo igranja na tom sajtu, što god te privuklo k njemu (statistika ili masovnost uopće, cubiti ili nešto treće). Iz vlastitom iskustva znam, da ako netko igra na određenom sajtu već GODINAMA, onda za to sigurno ima valjan razlog (a isprobao sam ih mnogo, uključujući chesscube) - iznio sam na više mjesta par osnovnih razloga - tj. prednosti, po mjerilo mog OSOBNOG ukusa - koji meveć GODINAMA drže na "babasu" i kome se sviđa izneseno, dobrodošao je na taj site a kome ne ima na desteke drugih opcija, ali mi ne pada na pamet ikoga silom "konvertirati" bilo kakvim argumentima (statistika, estetika, performance itd.)
Osim toga - bez brige, na FICSU mogu UVIJEK naći dovoljno partnera za "random"...a to je u čitavoj ovoj priči najbitnije, zar ne?
« Zadnja izmjena: 06-11-2011, 12:39:39 od Gulliver » Evidentirano

Osho
borsz
*

Chesspect: +998

« Odgovor #38 na: 06-11-2011, 15:32:03 »
+1

I danas su sve mrežice bolje od Chess Cubea Wink
Ne volim kad im padne sustav  Dash2
Evidentirano
Ghor
Lovac
*

« Odgovor #39 na: 06-11-2011, 16:14:00 »
+3

@ Guliver
Ovo je smiješno...
Evidentirano
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!