Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-11-2019, 03:59:12 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Intervju Magnus Carlsen  (Posjeta: 15045 puta)
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2947

« Odgovor #30 na: 14-03-2011, 23:21:05 »
0

Upravo suprotno - sve ovisi o tome kakvi su RODITELJI!
A naš mbencic je sigurno jedan cool i pametan tip!   Smiley

Pa ne znam baš da li apsolutno sve ovisi o tome kakav je roditelj. Dijete zna biti veoma zeznuto samo po sebi. A da ne kažem da u istoj obitelji može biti djece akademika i delikvenata. Ima tu svačega. Ja sam recimo jako pametna, a djeca su mi isto jako pametna, tu nije bilo iznenađenja  biggrin Wink biggrin
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3070

« Odgovor #31 na: 14-03-2011, 23:27:29 »
0

A naš mbencic je sigurno jedan cool i pametan tip!   Smiley

Pa ne znam baš da li apsolutno sve ovisi o tome kakav je roditelj. Dijete zna biti veoma zeznuto samo po sebi. A da ne kažem da u istoj obitelji može biti djece akademika i delikvenata. Ima tu svačega. Ja sam recimo jako pametna, a djeca su mi isto jako pametna, tu nije bilo iznenađenja  biggrin Wink biggrin

He he... naravno  Smiley
Mislio sam da su roditelji ti koji mogu najviše utjecati na ono "šah ili poker", taj neki temelj osobe...  Smiley

Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #32 na: 15-03-2011, 00:05:34 »
+1

Slažem se donekle- sve ovisi o tome kakva su djeca. No uz pretpostavku da im se može vjerovati, ja sam za to da rade kaj hoće od svog života. To najbolje vidiš po njihovoj marljivosti i odgovornosti.  

A naš mbencic je sigurno jedan cool i pametan tip!   Smiley

A kaj roditelji koji kod djeteta podržavaju npr. karte ne mogu biti cool i pametni!? Dobro, sad ćeš reć- naravno da ne, karte kvare. Ma da! A kaj ti ne znaš da se i šah igra za novac!? Ide li ti dijete na skupe turnire i plaća ogromne kotizacije a da pritom ne osvaja ništa- nije li to isto!? Osim toga, šah se za itekako prljav novac zna igrat i u društvu, znam takve koji to rade i izgubili su već svašta.  bomb

Uvijek se može ići pesimistično i stereotipima, baš u svemu. Cool i pametno je procijeniti svoje dijete  kao odgovorno ili ne, a tek onda krojiti njegovu sudbinu. TO je uistinu cool! I ništa drugo.

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
OKikiriki
Lovac
*

Chesspect: +109

« Odgovor #33 na: 15-03-2011, 10:46:37 »
0

Wink

eh, svi znaju da je meni Larica draga ali mislim da je fulala cijelu temu...
Magnus Carlsen je čudo od klinca i već neko vrijeme najbolji šahista na svijetu. Tendencija je da će to ostati i slijedećih 20 godina.
Stoga Larica, bolje se ti drži svog parisanja sa iskusnim perverznjakom Ferčecom  greeting
Evidentirano

...najveća ljudska zabluda je bila kad je vrag uspio uvjeriti čovječanstvo da on ne postoji...
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3070

« Odgovor #34 na: 15-03-2011, 10:51:16 »
+1

A kaj roditelji koji kod djeteta podržavaju npr. karte ne mogu biti cool i pametni!? Dobro, sad ćeš reć- naravno da ne, karte kvare. Ma da! A kaj ti ne znaš da se i šah igra za novac!? Ide li ti dijete na skupe turnire i plaća ogromne kotizacije a da pritom ne osvaja ništa- nije li to isto!? Osim toga, šah se za itekako prljav novac zna igrat i u društvu, znam takve koji to rade i izgubili su već svašta.  bomb

Uvijek se može ići pesimistično i stereotipima, baš u svemu. Cool i pametno je procijeniti svoje dijete  kao odgovorno ili ne, a tek onda krojiti njegovu sudbinu. TO je uistinu cool! I ništa drugo.

Ne kažem da karte kvare, kažem da mi se ne sviđa kad netko od kartanja prehranjuje djecu. Isto mislim i o šahistima koji igraju za pare, čast profesionalcima ali takvih je malo. To nije moj svijet. Jednostavno mi se ne uklapa u moj nekakav svjetonazor u kojem šah ima posebno mjesto, mjesto jedne estetske savršenosti, mjesto u koje se povlačim u posebnim trenucima, mjesto za koje ne želim da postane svrha nečemu tako banalnom kao što je zarađivanje novaca. 

morning2

Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #35 na: 15-03-2011, 10:52:28 »
+1

Wink

Magnus Carlsen je čudo od klinca i već neko vrijeme najbolji šahista na svijetu. Tendencija je da će to ostati i slijedećih 20 godina.
Stoga Larica, bolje se ti drži svog parisanja sa iskusnim perverznjakom Ferčecom  greeting

?? Ti baš nisi noćas najbolje spavao....  Huh?

oops  Embarrassed

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2947

« Odgovor #36 na: 15-03-2011, 11:00:34 »
+1

Wink

Stoga Larica, bolje se ti drži svog parisanja sa iskusnim perverznjakom Ferčecom  greeting

?? Ti baš nisi noćas najbolje spavao....  Huh?

hahaha...herr eticus je opet zabrijao. Tako ti je to s multitasking likovima...pogube se svako tolko u svim tim taskovima  biggrin

« Zadnja izmjena: 15-03-2011, 11:02:32 od dyda » Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #37 na: 15-03-2011, 11:02:27 »
+1

Ne kažem da karte kvare, kažem da mi se ne sviđa kad netko od kartanja prehranjuje djecu. Isto mislim i o šahistima koji igraju za pare, čast profesionalcima ali takvih je malo. To nije moj svijet. Jednostavno mi se ne uklapa u moj nekakav svjetonazor u kojem šah ima posebno mjesto, mjesto jedne estetske savršenosti, mjesto u koje se povlačim u posebnim trenucima, mjesto za koje ne želim da postane svrha nečemu tako banalnom kao što je zarađivanje novaca. 

morning2

Je pa kaj sam drugo rekla nego da se i meni to ne sviđa! Da imam dijete i da znam da je dovoljno neodgovorno da sve stavi samo na kocku/kartu/šah, zabranila bi mu to, barem dok si ne nađe pravi posao. Tek onda nek' ostatak vremena troši kako mu se sviđa...
A šah za lovu- hm nije baš nekaj, za lovu radim a u šahu uživam. Ista stvar. Čak ti moram dat chesspect za posljednji dio posta. Hm- da napravim to? Pa hoću, kaj mogu, slažem se...  Undecided

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!