Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-11-2019, 03:57:31 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3 ... 6
  Ispis  
Autor Tema: O "feminizmu"  (Posjeta: 22838 puta)
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2947

« na: 05-04-2011, 16:19:39 »
+2

Bitno ili nebitno...odlično je  Smiley
Ovo mi se posebno svidjelo  lol

When men lose against me, they always have a headache ... or things of that kind. I have never beaten a completely healthy man!  -  Susan Polgar

I slobodan prijevod...za one koji loše spikaju  Smiley

"Kad muškarci gube protiv mene, uvijek ih muči glavobolja...ili slične boleštine. Nikada još nisam pobijedila potpuno zdravog muškarca "  lol

« Zadnja izmjena: 05-04-2011, 16:53:14 od dyda » Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #1 na: 05-04-2011, 21:10:17 »
0

E to me podsjetilo na jedno moje turnirsko iskustvo: na jednom Grand Prixu sam strateški oduzela kraljicu prvokategorniku s 2050 elo. Ljubazno mi je pružio ruku i položio oružje.

A zatim sam nakon završetka kola čula glasine da se furio po kafiću i govorio kako je do beskraja glup kad tako može izgubit od bilo koje...

mocking

Ne znate kako mi je podigao moral s tom samoponižavajućom izjavom.  blum2
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #2 na: 05-04-2011, 21:30:32 »
0

No, no, cure, pa nećemo ovu temu pretvorit u feministički kutak. Mislim da nitko ovdje ne misli da ste indifirentne nama muškima na bilo koji način a na kraju krajeva, žena istinskih svjesna svojih vrijednosti (nisam rekao i "prepotentna") i ne žudi za feminizmom kao utočištem svojih jada, već instiktivno gravitira pozitivnima i sposobnima - oba spola!
A a propos tog besprizornog bezveznjaka  Dash1 Wacko3, psi laju, karavane - prolaze!  Give Rose
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #3 na: 05-04-2011, 21:36:10 »
0

No, no, cure, pa nećemo ovu temu pretvorit u feministički kutak. Mislim da nitko ovdje ne misli da ste indifirentne nama muškima na bilo koji način a na kraju krajeva, žena istinskih svjesna svojih vrijednosti (nisam rekao i "prepotentna") i ne žudi za feminizmom kao utočištem svojih jada, već instiktivno gravitira pozitivnima i sposobnima - oba spola!
A a propos tog besprizornog bezveznjaka  Dash1 Wacko3, psi laju, karavane - prolaze!  Give Rose

lapsusić - inferiorne, ne indiferentne...
A ono s onim besprizornim odnosi se naravno i na sve takvima slične...
 Give Rose
« Zadnja izmjena: 06-04-2011, 10:20:05 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #4 na: 05-04-2011, 21:36:55 »
0

Pa naš stav nije feministički  Shocked! Feminizam je za mene ( a i objektivno je to postao) pretjerivanje u korist žena, svojevrsan pokret za njihovu pozitivnu diskriminaciju. Dydin i moj stav poziva upravo na ravnopravnost spolova. Mi tu govorimo o muškima koji mrze gubit od žena, jer ih smatraju manje "stvorenima" za šah. A to je neistina.  yes  
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #5 na: 06-04-2011, 10:00:11 »
0

Haha biggrin lol rofl,dobar vam je štos ovo s preimenovanjem topica...i sad je onaj originalni "Chess Quote" ostao sam i jadan kao Pale sam na svijetu! A šteta, ima tako lijepih citata, prekopat ću ja malo po njima pa se vratim tamo...
A kako vidim i moj je Morphy-Style 'biser' "zaslužio" svoj vlastiti topic pa sad "živi" svoj vlastiti život u svom kutku internet-svemira! Smiley
Evidentirano

Osho
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #6 na: 06-04-2011, 10:13:01 »
0

Danas curice odmalena znaju kako stoje stvari. Evo jedne iz dječjih usta:
* * *
Čak i dječaci imaju za reći nešto zanimljivo,
ako ih dovoljno dugo slušaš.
 lol
Evidentirano

Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #7 na: 06-04-2011, 10:37:16 »
+1

Hehehe  biggrin imaju imaju itekako! Na primjer:

Učiteljica objašnjava učenicima što je to logika i pozove Maricu da navede jedan primjer u kojem ima logike.
"Moj tata uzme "Jutarnji List" pod ruku,legne na kauč i pročita ga od A do Ž. Iz toga se logički može zaključiti da je moj tata jako dobro informiran o situaciji u svijetu!"
"Bravo,Marice!" - pohvali je učiteljica - "A sad nam ti Ivice navedi jedan sličan primjer."
"Moja baba uzme "New York Times" pod ruku, a kako ona ne zna engleski, iz toga se može logički zaključiti da moja baba ide s*ati!"
 Smiley biggrin rofl
Evidentirano

Osho
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3997

« Odgovor #8 na: 06-04-2011, 10:45:46 »
+1

Čak i dječaci imaju za reći nešto zanimljivo,
ako ih dovoljno dugo slušaš.
 lol

Ergo,curice naučite se dugo slušati  biggrin
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #9 na: 06-04-2011, 10:48:40 »
0

lol lol
LOL Šlehter...nema im druge  Smiley
Evidentirano

aleksandar_urosevic
Lovac
*

Chesspect: +387

« Odgovor #10 na: 08-04-2011, 10:22:02 »
0

Pa naš stav nije feministički  Shocked! Feminizam je za mene ( a i objektivno je to postao) pretjerivanje u korist žena, svojevrsan pokret za njihovu pozitivnu diskriminaciju. Dydin i moj stav poziva upravo na ravnopravnost spolova. Mi tu govorimo o muškima koji mrze gubit od žena, jer ih smatraju manje "stvorenima" za šah. A to je neistina.  yes  
Prema rejting listi fide muški šah je definitivno jači od ženskoga šaha i o tome nema diskusije.Dovoljno je uporediti rejtinge prvih 10 šahistica i prvih 10 šahista u svijetu.
Koji su razlozi za to moglo bi se diskutirati.

http://ratings.fide.com/top.phtml?list=men

http://ratings.fide.com/top.phtml?list=women
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #11 na: 08-04-2011, 11:49:04 »
0

Možda je tamo gore trenutno stanje sada tako, ali u normalnim šahovskim okolnostima, među igračima manje snage od GM-a ženski i muški šah je jednako jak! Nemoj da ti pokažem kako izgleda ženski šah (a ne igram duže od 4 godine i ne smatram se nekim poput Judit Polgar)!  Ireful
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
aleksandar_urosevic
Lovac
*

« Odgovor #12 na: 08-04-2011, 11:59:51 »
0

Možda je tamo gore trenutno stanje sada tako, ali u normalnim šahovskim okolnostima, među igračima manje snage od GM-a ženski i muški šah je jednako jak! Nemoj da ti pokažem kako izgleda ženski šah (a ne igram duže od 4 godine i ne smatram se nekim poput Judit Polgar)!  Ireful
Nije tacno, nadji rejting prosjek svih rejtingirani sahistkinja i rejting prosjek svih rejtingirani sahista vidjeti ces da je mnogo veci ovaj drugi.
Slusaj Laro zenski sah od muskoga je i odvojen da bi zene mogle zaradjivati koliko toliko u sahu.Na open turnirima da osvoje neku od redovnih nagrada jednostavno nemaju sanse(to se vrlo rijetko dogadja)Uzmi samo Hrvatske opene, koliko cesto se desava da zena uzme neku od redovnih nagrada, a svi znamo da na openima imaju iste uslove kao i muskarci?
Koliko ima velemajsora zena u svijetu a koliko muskaraca.Cak se zna i da su zenske titule manje vrijedne od muskih titula primjer
WGM manje vrijedi od GM
« Zadnja izmjena: 08-04-2011, 12:08:29 od aleksandar_urosevic » Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #13 na: 08-04-2011, 12:07:44 »
0

Nije tacno, nadji rejting prosjek svih rejtingirani sahistkinja i rejting prosjek svih rejtingirani sahista vidjeti ces da je mnogo veci ovaj drugi.
Slusaj Laro zenski sah od muskoga je i odvojen da bi zene mogle zaradjivati koliko toliko u sahu.Na open turnirima da osvoje neku od redovnih nagrada jednostavno nemaju sanse(to se vrlo rijetko dogadja)Uzmi samo Hrvatske opene, koliko cesto se desava da zena uzme neku od redovnih nagrada?

Pa normalno da ne uzmu, kad vidi koliko ih malo uopće igra šah!  Ireful

Manje se bave šahom vjerojatno zbog kulturalnih razloga (neke žene još uvijek misle da kad imaju djecu i kuću isključivo one ih moraju uzdržavat/održavat), no kad se žena počne ozbiljnije baviti šahom, onda je snagom jednaka muškarcu (vidi Vlastu Maček, Anu Iveković, Borku Frančišković itd.). Aco, ja sam uvjerena da bi imao velikih problema da slučajno sjednu za šahovsku tablu nasuprot tebi!  acute

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
aleksandar_urosevic
Lovac
*

« Odgovor #14 na: 08-04-2011, 12:09:46 »
0

Slusaj Laro zenski sah od muskoga je i odvojen da bi zene mogle zaradjivati koliko toliko u sahu.Na open turnirima da osvoje neku od redovnih nagrada jednostavno nemaju sanse(to se vrlo rijetko dogadja)Uzmi samo Hrvatske opene, koliko cesto se desava da zena uzme neku od redovnih nagrada?

Pa normalno da ne uzmu, kad vidi koliko ih malo uopće igra šah!  Ireful

Manje se bave šahom vjerojatno zbog kulturalnih razloga (neke žene još uvijek misle da kad imaju djecu i kuću isključivo one ih moraju uzdržavat/održavat), no kad se žena počne ozbiljnije baviti šahom, onda je snagom jednaka muškarcu (vidi Vlastu Maček, Anu Iveković, Borku Frančišković itd.). Aco, ja sam uvjerena da bi imao velikih problema da slučajno sjednu za šahovsku tablu nasuprot tebi!  acute

Rekao sam, o razlozima zasto je to tako, moze se raspravljati, ali ostaje cinjenica da je muski sah jaci.
Moje misljenje  je da zene generalno manje vole sah od muskaraca.
« Zadnja izmjena: 08-04-2011, 12:12:30 od aleksandar_urosevic » Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 6
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!