Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
23-11-2019, 03:57:42 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6
  Ispis  
Autor Tema: O "feminizmu"  (Posjeta: 22839 puta)
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #60 na: 08-04-2011, 20:08:49 »
+2

Ne znam.. znam samo da sam ja šahistica i da me muška okolina u šahu kao ženu jako dobro prihvatila (izuzetak je nekoliko namčora koji me ne trpe, ali samo zato kaj sam početnica- što nema veze s tim kaj sam cura). Također, druge žene također cijene, a ocjenjuju ih samo prema kvaliteti igre. Dakle nisam jedina.
I osim toga, čak ni u šahu žene. kako rekoh, više nisu iznimka- gledaj kadete/inje... 50:50 za oba spola.

Aco, stvari se mijenjaju, vrijeme je da se promjene i stavovi! acute
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
aleksandar_urosevic
Lovac
*

Chesspect: +387

« Odgovor #61 na: 08-04-2011, 20:10:10 »
0

Svaka ekstremna manjina u nekom brojcanom odnosu je izuzetak.Manjine s vremenom mogu prestati biti izuzetci tako sto se nagomilavaju.
Ne razumijem sta tu nije jasno.
Kada sam rekao da mogu imati frustrirajuci uticaj okoline nisam rekao da ga moraju imati.
Mozes li argumentovati svoju tvrdnju  50:50 % kadeta
« Zadnja izmjena: 08-04-2011, 20:13:48 od aleksandar_urosevic » Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #62 na: 08-04-2011, 20:13:02 »
+1

To kaj ne primjećuješ upravo činjenicu da se nagomilavaju i da zato tvoja teza o "jakim genima" glede "ženskog i muškog" mozga- pada u vodu.  Wink
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
aleksandar_urosevic
Lovac
*

« Odgovor #63 na: 08-04-2011, 20:16:52 »
0

To kaj ne primjećuješ upravo činjenicu da se nagomilavaju i da zato tvoja teza o "jakim genima" glede "ženskog i muškog" mozga- pada u vodu.  Wink
Ne pada uvodu jer sam jasno rekao da uz gene utice i okolina ali da je okolinski uticaj spor i slab te razvija se postepeno.Rekao sam takodje da uticaj okoline treba imati mjeru u kojoj zene ne mogu i ne smiju vjestackim rapidnim promjenama okoline postati muskarci u intelektualnom smislu.Nemojte pokusavati postati ono sto niste.Time cijenite to sto ste zensko i postepeno se prilagodjavate postepenim novonastalim situacijama.
« Zadnja izmjena: 08-04-2011, 20:19:46 od aleksandar_urosevic » Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #64 na: 08-04-2011, 20:24:38 »
+2

Aco počeli smo se vrtjeti u krug- izgleda da smo napravili remi u ovom  rofl. Ni ti nisi uspio uvjeriti mene, ni ja tebe. Možda nam fali konkretnih znanstvenih podataka da dokažemo svoje teze i tako "matiramo protivnika". Možda dovoljno istinitih znanstvenih teza u vezi s našom polemikom ni nema, jer znanost je koliko god se trudila biti objektivna, zapravo jako podložna ljudskim greškama. Osim toga, ako je teorija da je sve što vidimo oko sebe iluzija, možda je tvoj svijet zbilja malo drukčiji od mojeg, pa se zato ne možeš složiti.  Huh?

Kako god, pošto se meni čini da je istina ovakva, a tebi da je onakva, a počeli smo se vrtjeti u krug, predlažem kraj diskusije i početak (već po 3. put!!) jedne dobre šahovske partije!  aggressive Jer mi se jako fighta, a mislim da si mi dostojan protivnik. Samo reci kad ti paše.

(Sjetila sam se da si rekao da ne igraš na netu, ali nema drugog načina da se vidimo pogotovo ne tako brzo, i osim toga, figure na netu su kako vjerojatno znaš vrlo slične onima u stvarnosti i lako ćeš se snaći. Igram na chess.comu najviše).  Wink
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
aleksandar_urosevic
Lovac
*

« Odgovor #65 na: 08-04-2011, 20:29:45 »
0

Ne vjerujem da je sve oko nas iluzija iako znam za taj filozofski pravac.Za sahovsku partiju cemo se dogovoriti sada sam umoran.Na netu igram i to na playchess com.Rekao sam da igru na internetu ne volim jer ima puno varanja ali ponekada igram na internetu.
Evidentirano
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #66 na: 08-04-2011, 20:32:37 »
0

Oky doky  Wink. Onda me izazovi ali navećer, tad sam većinom doma. Dogovorimo se preko privatnih ok? U pitanju je Playchess, a ne želim da se zna moj nick tamo.

See u in battle...  bomb aggressive

Smiley
Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Zoran Ostric
Lovac
*

star, ali bedast

Chesspect: +298

Zoran Oštrić
« Odgovor #67 na: 12-04-2011, 08:28:45 »
0

Ajme popularne li teme!  empathy Ne da mi se sve čitat, zato se nadovezujem na prvi post - isprika, ako je netko već rekao!

When men lose against me, they always have a headache ... or things of that kind. I have never beaten a completely healthy man!  -  Susan Polgar
Nije to Susan (Žuža) rekla, svakako ne prva, i nema veze sa spolom. Mislim da je S. Tartakower, poznat po brojnim aforizmima, rekao "Nikad u životu nisam pobijedio posve zdravog protivnika." 

E, međutim... malo googlanja za frazu "zdravog protivnika" i svašta se nađe! Wacko3

U jednoj diskusiji o crnogorskom standardnom jeziku  Grin izreka se pripisuje Mihailu Talju

U jednom tekstu o tenisu, izreka se pripisuje Svetozaru Gligoriću   good2

Opet tenis - ovoga puta izreka je pripisana Bentu Larsenu!   ok

Ovo je barem o šahu (sahisti.com) - razgovor s Alisom Marić, ženskim velemajstorom, kao i njena sestra blizankinja Mirjanadrinks

Citat:
Kad bismo ih Mirjana i ja pobedile, uvek su imali iste izgovore: Nešto mi nije dobro danas. Bolestan sam, imam temperaturu. Ispalo je da nismo imale nijednog zdravog protivnika.

A to je samo prvih deset rezultata googlanja.  playboy
Evidentirano

Napad je najbolja obrana! U šahu, mislim! Ja sam inače pacifist, ali moram se negdje ispucati. Smiley
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #68 na: 20-04-2011, 11:29:06 »
+1

Umjesto zaključka...

* muski_mozak.gif (29.69 kB, 640x522 - (učitavanja: 1550 ).)

* zenski_mozak.gif (29.9 kB, 640x522 - (učitavanja: 957 ).)
« Zadnja izmjena: 20-04-2011, 11:32:04 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2947

« Odgovor #69 na: 20-04-2011, 12:15:05 »
+1

Grin
hehe...možda , uz jednu malu primjedbu koju ne mogu prešutjeti  secret

Največi tračeri koje sam upoznala ili su izuzeci, ili su žene zarobljene u muškim tijelima  unknown
A budući da ih je popriličan broj, rekla bih da su muški ipak itekeko veće babe  blum1
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #70 na: 20-04-2011, 13:20:21 »
0

Grin
hehe...možda , uz jednu malu primjedbu koju ne mogu prešutjeti  secret

Največi tračeri koje sam upoznala ili su izuzeci, ili su žene zarobljene u muškim tijelima  unknown
A budući da ih je popriličan broj, rekla bih da su muški ipak itekeko veće babe  blum1

dyda,za obje spomenute stranke vrijedi univerzalno "Smijeh je lijek" - ono nije tek puka  retorička figura,već znanstveno dokazana činjenica!  Znam da ti je to jasnu u širinu i dubinu , vidim to iz tvojih bogatih priloga rubrici viceva; svi im se jednako iskreno i zdušno smijemo!
Zato prevaziđimo te banalne teme bez kraja i konca i bacimo se zajedno s radošću na ono što nam je svima univerzalno važno i što nas iskreno i istinski spaja i raduje...jer život je prekratak za trivijalne - vječito jahane a nikad dojahane - teme!
I još nešto,da se ne zaboravi svi imamo  ponešto od "oba svijeta" u sebi - problem nastaje onds kad si to ne želimo priznati i "pustiti na slobodu" tu svoju drugu polovicu napolje s vremena na vrijeme (ovdje ne aludiram na bukvalne osobne  seksualne aspiracije - da se ne shvati krivo,nisam homić no ne negiram homićima njihovo "mjesto pod suncem" a i otkud mi moralno i drugo pravo da to činim?!).
Pametnome dosta, a dobro znam da na našem forumu glupih nema,dapače!
« Zadnja izmjena: 20-04-2011, 13:35:07 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #71 na: 20-04-2011, 13:33:55 »
+1

A zašto ne bismo i o tim trivijalnim i nedojahanim temama pričali uz smijeh? 
Ili ti misliš da se neke teme jednostavno izbace iz razgovora  Shocked? Ja nisam napisala ovo što sam napisala da bih se opet nadmudrivala o dotičnoj temi, meni je ovo što sam napisala ista zezancija kao i slike koje si ti postao  Smiley
A sad moram reći i to, da ne volim taj pristup čovjeka u godinama koji konstatira da je život prekratak za razne diskusije.
Neka ljudi pričaju o temama koje ih ispunjavaju i vesele, neovisno o tome jesu li ozbiljne ili neozbiljne. Postoje i oni koji u tome uživaju baš kao što ti užuvaš u neobaveznim i ležernim razgovorima. Tko sam ja da im to branim ili zamjeram, pogotovo ako je diskusija konstruktivna i bez vrijeđanja.
No...sad već sama sebi zvučim preozbiljno, a ne bih voljela da tako shvatiš ovo što sam napisala. Ja sam samo za slobodu izbora  Smiley
Evidentirano

dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

« Odgovor #72 na: 20-04-2011, 13:48:01 »
+2

Jedan prigodni...zato može i ovdje, nije off topic  Grin

Mujo: Fato jel znas da zena dnevno izgovori 32.000 reci, a muskarac 16.000, upola manje.
Fata: To je zato sto sve moramo dva puta da vam objasnjavamo!
Mujo: A?

lol lol

Evidentirano

LaraCroft
*

Ei voi voitta.

« Odgovor #73 na: 20-04-2011, 14:21:33 »
+2

Pa slažem se da nikad nećemo znati pravu istinu (čak ni ako proučimo sve znanstvene činjenice), i da je zato možda bezveze filozofirati, ali nije li katkad zanimljivo jednostavno razgibavat moždane vijuge i koristiti ljudima urođenu kreativnost za pokušavanje dolaženja do odgovora na ta neka "velika" pitanja, ma koliko svaka diskusija o takvim stvarima na kraju ličila na ovo:  Dash2?

Smiley

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #74 na: 20-04-2011, 14:43:46 »
+1

A zašto ne bismo i o tim trivijalnim i nedojahanim temama pričali uz smijeh?  
Ili ti misliš da se neke teme jednostavno izbace iz razgovora  Shocked? Ja nisam napisala ovo što sam napisala da bih se opet nadmudrivala o dotičnoj temi, meni je ovo što sam napisala ista zezancija kao i slike koje si ti postao  Smiley
A sad moram reći i to, da ne volim taj pristup čovjeka u godinama koji konstatira da je život prekratak za razne diskusije.
Neka ljudi pričaju o temama koje ih ispunjavaju i vesele, neovisno o tome jesu li ozbiljne ili neozbiljne. Postoje i oni koji u tome uživaju baš kao što ti užuvaš u neobaveznim i ležernim razgovorima. Tko sam ja da im to branim ili zamjeram, pogotovo ako je diskusija konstruktivna i bez vrijeđanja.
No...sad već sama sebi zvučim preozbiljno, a ne bih voljela da tako shvatiš ovo što sam napisala. Ja sam samo za slobodu izbora  Smiley

Jooj,sad sam ispao po tebi neki mrzovoljni čičica mizantrop, gotovo sam sebi izgledam poput Dickensovog Ebeneezera Scrooge-a iz "Božićne Priče"!
Dyda,ako pažljivije isčitaš moj post (bez da tražiš između redova,mada ponešto ima i tamo) uvidjet ćeš da nigdje nisam napisao da je život prekratak za razne diskusije,to je,dozvoli mi dojam, samo istrgnuto iz konteksta, a još manje ikome išta "branim ili zamjeram". Nema tabu tema,naravno,niti onih o kojima se ne može diskutirati na ovaj ili onaj način, samo smatram da ova tematska rasprava,već prema prirodi uvodnog lajtmotiva,tj.u osnovi (nazvali mi to od milja/eufemistički ovako ili onako) sukobu spolova  vodi neminovno u slijepu ulicu, a kao što potvrđuje naša već šestostrana gusjenica: "upletene" stranke nisu se odmakle daleko od svojih ušančenih položaja koje srčano brane. Teško da bih,vođen tim dojmom, a i jednostavnom a dubokom istinom da svakako postoji praiskonski razlog za postojanje i suživot oba spola (pod tim mislim naravno u globalnom smislu,ne samo iz one uobičajene uske antropocentrične vizure!) mogao naslovnu temu nazvati jednom od onih "konstruktivnih" i/ili onih koje ljude iskreno "ispunjavaju i vesele" ; i sama si ,osim toga, na ovim stranicama primijetila da smo se ovdje odavno "počeli vrtjeti u krug" - a dodao bih da se u tom ringišpilu baš ne čuje prevesela glazba! Tema dakle,jest u osnovi ozbiljna već stoga što u sebi nosi stoljetne naslage ukorijenjenih, što benevolentnih što nakaradnih stereotipa  i predrasuda, što ne znači da je se ne može "tretirati" zdravim smijehom,samo ako je taj smijeh dobroćudan, iskren i otvoren prema drugom spolu i ako se vodi istinskom potrebom da se rečeni međuspolni nesporazumi "kronično" poprave - koliko vidim, nama je to na ovom forumu uspjelo,barem "lokalno", i to svakako ne zahvaljujući  "m vs. ž" temi,već usprkos njoj!
Eh,sad si i mene povukla za jezik...vidi koja je gusjenica ispala! Smiley good
Pozzz! hi good Smiley
« Zadnja izmjena: 20-04-2011, 14:48:27 od Gulliver » Evidentirano

Osho
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!