Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
19-10-2018, 00:16:26 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 3 [4] 5
  Ispis  
Autor Tema: Film  (Posjeta: 19674 puta)
seneka
Skakač
*

Chesspect: +41

« Odgovor #45 na: 14-12-2011, 20:17:10 »
+3

Svi se mi šahisti (ili oni koji to misle da jesu) mogu prepoznati u ovom legendarnom filmiću...
Evidentirano
Zeleni
*

Chesspect: +1389

« Odgovor #46 na: 30-12-2011, 16:35:51 »
+3

Danas sam se sjetio Mediteranea, jedne od najljepših filmskih priča i najboljih antiratnih filmova ikada snimljenih...
Iz današnje perspektive film ostavlja još dublji dojam. Zato spada u filmska remek djela. Na briljantan način, oz odličnu glazbenu podlogu,  prikazuje sav besmisao upotrebe oružja i rata uopće.

Evidentirano

always look on the bright side of life
Ghor
Lovac
*

Chesspect: +612

« Odgovor #47 na: 03-04-2012, 12:00:04 »
+3

Scena iz filma Instinct
Dr. Ethan Powel, (Anthony Hopkins) znanstvenik je koji proučavajući gorile u divljinama Afrike počne živjeti s njima i napušta civilizaciju. Prilikom njegova "spašavanja" dolazi do incidenta, Powel ubija čuvare parka, biva uhapšen i doveden u mentalnu ustanovu. Dr. Theo Caulder (Cuba Gooding, Jr.) mladi je psihijatar koji pokušava shvatiti njegove razloge.
Evidentirano
dyda
Dama
*

kokodak-kokodak

Chesspect: +2926

« Odgovor #48 na: 04-04-2012, 11:07:07 »
+3

Uh...Anthony...moj najdraži glumac  Air Kiss
Tako mi je žao što ga nisam uspjela vidjeti dok je bio u Puli...kažu da je sam šetao ulicama  Smiley
Evidentirano

Robovi smo svojih riječi i gospodari svoje tišine.
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #49 na: 17-05-2012, 22:34:24 »
+2

It's good to be the king!

Nezaboravna scena živog šaha pred francuskim dvorom, kako ga zamišlja Mel Brooks u "History of the world (part 1)"

Svi na damu!  Grin Cool shout
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Zeleni
*

« Odgovor #50 na: 01-06-2012, 11:56:30 »
+4

Gledate li trash filmove?  Grin
Jedan od najboljih na prošlogodišnjem Trash film festivalu u Varaždinu je "The wild"  good2
Pobjednički film "Long banana" ( prvi hrvatski gay western Grin) nažalost još nisam uspio pogledati.
Što više gledam trash filmove, visokobudžetni filmovi ( osobito američki ) mi izgledaju kao još veće smeće...

Kaj ovo nije odlično?  biggrin

Evidentirano

Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3996

« Odgovor #51 na: 01-06-2012, 17:49:20 »
+4

Gledao sam "Zagor-poglavica bez plemena"  Grin
Čini mi se da je prikazan u Varaždinu pred nekoliko godina.
Evidentirano
Zeleni
*

« Odgovor #52 na: 02-06-2012, 09:00:52 »
+2

Haha, da, odličan je Zagor... Grin
Inače, od uradaka iz Srbije je odličan "Devojački bunar", a "Devojački bunar 2" je briljantan... lol

Evidentirano

Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #53 na: 06-08-2012, 00:44:04 »
+2

Našu smo rubriku filmova pomalo zaboravili, pa možda trailer ovog izvrenog filma/crne komedije-satire prema bestseleru Jona Ronsona, sa fenomenalnom glumačkom postavom (Clooney, Bridges, McGregor, Clooney) uspije opet malo zagolicati znatiželju za stvarno dobrim filmskim uradcima.
Roman i film prema njemu inspirirani su stvarnim eksperimentima s "remote viewingom" i nekim uglavnom neslavnim  događajima iz novije povijesti.

Za zainteresirane, sinopsis filma može se naći ovdje
http://www.filmski.net/filmovi/4971/muskarci_koji_bulje_u_koze/synopsis

Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Danijel Domazet
Dama
*

Chesspect: +3029

« Odgovor #54 na: 06-08-2012, 09:50:37 »
+1

Našu smo rubriku filmova pomalo zaboravili, pa možda trailer ovog izvrenog filma/crne komedije-satire prema bestseleru Jona Ronsona, sa fenomenalnom glumačkom postavom (Clooney, Bridges, McGregor, Clooney) uspije opet malo zagolicati znatiželju za stvarno dobrim filmskim uradcima.
Roman i film prema njemu inspirirani su stvarnim eksperimentima s "remote viewingom" i nekim uglavnom neslavnim  događajima iz novije povijesti.

Za zainteresirane, sinopsis filma može se naći ovdje
http://www.filmski.net/filmovi/4971/muskarci_koji_bulje_u_koze/synopsis

Ja pogledao prije par mjeseci, ima na Iskon TV-u. Smiley
Film ima svojih trenutaka, ali meni nije bog zna što.
Frapantna je jedino spoznaja na kakve gluposti Vlade znaju trošiti pare.
Evidentirano
bulezan
Pješak
*

Chesspect: +12

« Odgovor #55 na: 18-02-2013, 20:14:37 »
+2

Jučer sam gledao Umri muški: Dobar dan za umiranje.

Moram reći da je film izuzetno uzbudljiv, gotovo da sam ga u kinu pregledao u jednom dahu. Posebno sam zadovoljan kako je odrađena gluma i zvučni efekti - u kinu su fenomenalni.

Ko voli akcione filmove definitivno odličan izbor!

http://www.imdb.com/title/tt1606378/
Evidentirano

Vrijeme je za šah igre.
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19512

« Odgovor #56 na: 18-02-2013, 20:34:27 »
+3

Nekad sam gledao taj film, očito ima nastavaka. Američke filmove ne gledam nekoliko godina, moguće da bih gledao B ili C produkciju, usput u gradu i županiji nema kino. Televizor nemam 2 godine i zdravlje mi se značajno popravilo, izgleda da ovaj mjesec počinjem ponovo raditi.
Nekad sam gledao satelitski program ARTE i tamo je bilo dobrih umjetničkih filmova iz malih kinematografija. Čovjek nauči štošta o drugim kulturama, vjerama, običajima...
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #57 na: 08-03-2014, 22:43:31 »
+1

Zanimljiv morphing - filmske zvijezde "zlatnog doba filma" u danima svog zenita i u svoje pozno doba...

Evidentirano

Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #58 na: 09-03-2014, 02:29:20 »
+2

Umjetnost, intriga, misterija, agorafobija, potraga za dijelovima jedinstvenog mehaničkog robota iz 17.stoljeća, razbuktala "pozna" strast glavnog junaka (izvanredni Geoffrey Rush u svojoj sasvim vjerovatno životnoj ulozi) i još štošta (kao i - smijem li spomenuti - rijetko zanimljiv rasplet koji teško da će vas ostaviti ravnodušnim?) u vanredno "gledljivoj" kombinaciji  - sve vas to čeka u filmu "The best offer" ("Najbolja ponuda") (2013); film za uživanje i definitivna preporuka.  good2

Evidentirano

Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #59 na: 01-04-2014, 22:53:18 »
+2

Maximalna preporuka za savršeno uzbudljivu filmsku večer - "Trance"

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rvTW1JecmZo.

Jedna riječ.
Izvrsno!  ok drinks
Evidentirano

Osho
 Str: 1 2 3 [4] 5
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!