Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
22-10-2018, 11:55:56 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Gdje igrate (na internetu) ?
PLAYCHESS.COM - 5 (8.2%)
CHESS.COM - 26 (42.6%)
CHESSCLUB - 1 (1.6%)
GAMEKNOT - 5 (8.2%)
CHESSCLAN - 0 (0%)
BABAS CHESS - 3 (4.9%)
FLYORDIE - 1 (1.6%)
CHESSCUBE - 10 (16.4%)
CHESSMASTER - 1 (1.6%)
YAHOO CHESS - 0 (0%)
Negdje drugdje... - 5 (8.2%)
LICHESS - 4 (6.6%)
CHESS24 - 0 (0%)
Ukupno glasača: 61

Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Ispis  
Autor Tema: Internet - gdje igrate?  (Posjeta: 50116 puta)
Ghor
Lovac
*

Chesspect: +612

« Odgovor #105 na: 29-09-2011, 18:34:22 »
+4

Niknuo je još jedan free šahovski server,
http://www.chessfriends.com/
kojeg treba isprobati, preporučiti, zavoljeti ili zaboraviti. U svakom slučaju, puno je to posla, pa predlažem da ne gubite vrijeme...  Smiley
Evidentirano
heroj
Skakač
*

Chesspect: +215

« Odgovor #106 na: 03-03-2012, 22:29:06 »
+4

Igrao sam na chess.com ali slab i je server.I mora se čekati prilično na partiju. Sada sam otvorio account na chess.cube

Ako neko hoće,možemo odigrati neku partiju? Zeleni,Pero,Gulliver i ostali...
Evidentirano
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3996

« Odgovor #107 na: 03-03-2012, 22:39:25 »
+4

Na Chess cubeu nick crowarrior
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17744

« Odgovor #108 na: 03-03-2012, 22:51:34 »
+3

Igrao sam na chess.com ali slab i je server.I mora se čekati prilično na partiju. Sada sam otvorio account na chess.cube

Heroju, hvala na pozivu, vrlo rado bih zaigrao, nema problema,  ok osim što mi se baš ne dopada "chesscube"-ov interface, kubiti i ostale komercijala-"kvake"  shout Sad nea (o tome sam bio negdje pisao u postu); ako si pak ti raspoložen za "babasanje" nakon skidanja babas chess softvera, možemo se naći tamo? (nickname: Patzermaster)

Još sam danas doma, pa stignemo pokoju odigrati...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
heroj
Skakač
*

Chesspect: +215

« Odgovor #109 na: 03-03-2012, 23:07:59 »
+3

Heroju, hvala na pozivu, vrlo rado bih zaigrao, nema problema,  ok osim što mi se baš ne dopada "chesscube"-ov interface, kubiti i ostale komercijala-"kvake"  shout Sad nea (o tome sam bio negdje pisao u postu); ako si pak ti raspoložen za "babasanje" nakon skidanja babas chess softvera, možemo se naći tamo? (nickname: Patzermaster)

Još sam danas doma, pa stignemo pokoju odigrati...

Hoću,zašto ne?

Ja sam igrao na chess.com ali stalno koči,pa sam prešao na chess.cube.A sada cu skinuti babas chess pa ti se javljam
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #110 na: 03-03-2012, 23:41:33 »
+3

Odlično; ukoliko budeš imao ikakvih nedoumica u pogledu podešavanja i slično, vjerujem da će ti ove kratke upute biti od pomoći https://sah.hr/forum/index.php?topic=1164.0 , a budeš li imao još pitanja, naravno slobodno pitaj, najbolje na tom spomenutom linku.  good2
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
Schlechter
Dama
*

Hope for the best,expect the worst.

Chesspect: +3996

« Odgovor #111 na: 14-03-2012, 15:54:55 »
+4

ChessCube-----nick--crowarrior  Smiley
Evidentirano
Adrian
Skakač
*

Chesspect: +37

« Odgovor #112 na: 26-03-2012, 17:31:49 »
+4

Često igram na ChessCubu ,a nick mi je: adrian20000.
Evidentirano
bubamarac
Pješak
*

Chesspect: +32

« Odgovor #113 na: 03-02-2013, 23:49:50 »
+5

chesscube, nick: gumiflex
igram samo na 5 min.. sve ispod mi je prekratko a sve iznad mi je sumnjivo zbog fritza i sličnih prevara  Smiley
Evidentirano
Djed_Djuro
Pješak
*

Chesspect: +7

« Odgovor #114 na: 03-06-2014, 20:49:47 »
+3

Sta se desilo sa yahoo chess, ranije sam tamo igrao, sada uopste ne mogu da pronadjem to na yahoo?
Evidentirano
AcoT
Skakač
*

Chesspect: +96

« Odgovor #115 na: 04-06-2014, 08:50:41 »
+4

ja igram na mychess,nik mladostat
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #116 na: 12-06-2014, 13:29:43 »
+3

Moje povremene "ophodnje" šahovskim cyber-svemirom dovele su me ovoga puta pred vrata sajta Lichess.org-a. http://en.lichess.org/

Kako sam uskoro otkrio, podosta zanimljivih opcija čini Lichess vrijednim registriranja (registracije je vrlo brza i jednostavna) i igranja - interaktivnost live-partija, live-chat, vrlo svidljiv i inovativan "training" u kojem možete uživo testirati vaše taktičke i ine sposobnosti na live dijagramima s praktičnim pozicijama tako da pokušavate odgovoriti na pitanja tipa "Pronađite najbolji potez za bijelog/crnog" (i pritom prepustiti programu da procjeni vaš rating). Sve u svemu, intuitivan i "user-friendly" site, od glave do pete, a nije nimalo na odmet pripomenuti i to, da ne "davi" s  konstantnim reklamiranjem kojekakvih bezvezarija poput nekih drugih "playing-site"-ova.

Tu je, naravno i "komandni centar" za igranje, gdje možete izazvati svog šahovskog protivnika odredivši vaš tempo igre; pritom vam se pruža prigoda okušati se i u "960" (tj random ili Fischer) šahu.

Kako se čini iz fascinantnog broja partija upisanih u Lichessovoj bazi partija, koji se mjere u milijunima (!!), čini se da je baš SVAKA partija ikada odigrana na ovom siteu snimljena i upisana i može se, prema želji, odgledati naknadno - ovo je na raspolaganju klikom na opciju "games".

Na raspolaganju su također - interaktivno - i statistike igrača, forum, "Lichess TV" i mogučnost kreiranja zajedničkih igračkih ekipa ("Teams"); ali ono što je, barem za mene, najzanimljivije, jest mogućnost kreiranja vlastitih turnira u rubrici "Tournaments", ili pak priključenja u neki već postojeći. Opcija kreiranja ili sudjelovanja u turniru već je sama po sebi sjajna, ali ono što pomalo zbunjuje, barem u početku, je pomalo čudan sustav bodovanja sudionika turnira. Naime, pobjeda nosi 2 boda a remis jedan, što je samo po sebi ok i ima rezona, ali napravite li malu "seriju" od dvije uzastopne pobjede, slijedeća će vam pobjeda donijeti čitavih 4 (!) boda, i svaka će vam slijedeća pobjeda donositi "četvorku"...sve dok ne prekinete spomenutu seriju pobjeda. Još jedna stvar koja pomalo zbunjuje u vezi turnira je to što su turniri uvijek limitirani vremenom, tj. njihovo trajanje je fiksno, npr. 20 minuta, 30 minuta i slično. Međutim, na moj forumski upit postoji li u dogledno vrijeme mogućnost da se turinri na "Lichessu" ne limitiraju vremenom već da se odigravaju po Berger sustavu ili "Švicarcu" te da se partije boduju na standardan način, bez nagrađivanja "serija", dobio sam ohrabrujući odgovor da takvo što imaju u planu uskoro (u slijedećoj "petoljetki"?  Grin )

Kad govorimo o mogućnosti odigravanja turnira - jedna od opcija je i odigravanje turnira zatvorenog tipa, na koji možete pozvati određene partnere, što automatski priziva ideju ponovnog okupljanja forumaša na buduće kreiranom turniru...
Bilo bi dobro znati ima li za to zainteresiranih forumaša? Dakle. pozvani ste registrirati se na "Lichess.org", gdje se možemo sastati na malom turniru forumaša. Tempo i sve ostalo ćemo dogovoriti "u hodu".

* 1.png (102.61 kB, 1188x825 - (učitavanja: 403 ).)

* 2.png (222.3 kB, 1533x844 - (učitavanja: 400 ).)

* 3.png (113.74 kB, 1749x918 - (učitavanja: 404 ).)

* 4.png (317.77 kB, 1550x921 - (učitavanja: 407 ).)

* 5.png (94.1 kB, 1709x911 - (učitavanja: 389 ).)

* 6.png (101.08 kB, 1522x892 - (učitavanja: 409 ).)

* 7.png (200.7 kB, 1491x933 - (učitavanja: 402 ).)

* 8.png (268.97 kB, 1654x884 - (učitavanja: 373 ).)
« Zadnja izmjena: 12-06-2014, 14:57:24 od Gulliver » Evidentirano

Osho
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« Odgovor #117 na: 12-06-2014, 15:03:11 »
+3

baš sam bacio pogled na ovu stranicu i prvo što sam uočio je da u izborniku jezika ima i hrvatski Smiley
Evidentirano
bobiri
Lovac
*

Chesspect: +979

« Odgovor #118 na: 12-06-2014, 15:28:28 »
+3

odigrao sam dvije partije, simpatično
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #119 na: 01-04-2015, 18:19:39 »
+2

ChessCube kupio Lichess?  Shocked ... na sreću, samo u Lichess-ovoj prvoaprilskoj šali!  Wink Wink

http://en.lichess.org/blog/VRsPQy0AAC4A-ucI/lichess.org-is-sold-to-chesscube-pty-ltd

...ali moram priznati da sam na trenutak bio zavaran...  Embarrassed  Dakle, vjerni Lichess-ovi posjetitelji ipak nemaju razloga za paniku, reklame, komercijalizacija i "papalova" Kubit-tipa, srećom, neće ometati društvo šahovskih entuzijasta koji su prigrlili "Lichess" kao svoj redoviti šahovski kutak.

Lichess je ,inače, odnedavno i službeno drugi najposjećeniji šahovski playsite - a to nije slučajno; site se u potpunosti bazira na donacijama zainteresiranih, i zaslugom grupice admina i urednika site-a koji su ujedno i šah-hobisti respektabilne snage u neprestanom je procesu usavršavanja i širenja ponude.
Gdje ćete drugdje na netu, recimo, moći odigrati turnir (nove turnire, pod svojim uvjetima u pogledu tempa igre, trajanja i  korisnik može napraviti sam u svako doba) u "Peri-žderi", "tri-šahu", "King of the hill"-u?
Najnovija varijanta šaha u "režiji" Lichessa zove se Horda - možda vas već sam pogled na izgled početne pozicije zaintrigira da se okušate u pokojoj partiji?  Huh?

Biste li radije odigrali za bijele (zadatak: pojesti sve pješake) ili pak za crnu pješačku lavinu - "hordu" (zadatak: matirati bijelog kralja) ??

* horde.jpg (134.38 kB, 1041x663 - (učitavanja: 260 ).)
« Zadnja izmjena: 01-04-2015, 20:05:24 od Gulliver » Evidentirano

Osho
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!