Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
12-12-2019, 13:29:56 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: "Sezona Kiselih Krastavaca"? Ljetne radosti - forumska žalost...  (Posjeta: 12215 puta)
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17745

« Odgovor #15 na: 05-07-2011, 09:07:40 »
+2

Neznam baš da bi sama sebe proglasila antitalentom.
Prilično je bila samouvjerena .
Druženje na forumu stvara i virtualna prijateljstva.
Sam uspjeh u šahu nije uvjet forumskog druženja.

Eto povirim ponekad i pokušavam shvatit neke stvari u šahu,al neide i gotovo.  Dash2
Dobijem prijatelja kad  igramo po pivu ,dobro i njemu i meni  drinks

Dobra zapažanja,marjane...
Što se tiče zadnje dvije rečenice - za ozbiljan napredak u šahu trebat će ti malo više od "provirivanja" na naš forum (a pivica je dobar pratilac u kafiću ili uz briškulu, ali iole ozbiljnijem šahu nije baš savršena podloga!); mislim da će ti dobra šahovska knjiga biti nužna.
Preporučam ti od srca Vukovića - za njega ti od rekvizita treba:
1) neka od Vukovićevih knjiga (prvenstveno "Uvod u šah", zatim "Škola kombiniranja", "Umijeće šahovskog napada", "Šahovska žrtva" itd.) - vidi malo o njima na forumu
2) šahovska ploča
3) dobra volja

+ samo opcionalno, ali pokušaj BEZ njega dok gradiš strategiju, taktiku, repertoar otvaranja i oslećaj za poziciju, a njega pokušaj ostaviti po strani dok ne budeš mogao s istinskim razumijevanjem ovladati idejama iza strojevih analiza:
4) šahovski stroj (fritz, rybka, shredder, hiarcs, fruit, chessmaster itd.itd.)

Moj osobni je pak savjet - ako već koristiš kompjuter u početničkoj fazi ovladavanja šahovskim tajnama, koristi Chessmaster - po meni, to nije samo dobar stroj, već iznad svega i savršeno sredstvo  za šahovsko učenje i usavršavanje!
Sretno!

P.S. Ako te zanima ponešto više o Chessmasteru (i vsadekova i moja mala dobrohotna virtuelna diskusija  Wink o njegovom "pro et contra") -
https://sah.hr/forum/index.php?topic=424.msg5708#msg5708
« Zadnja izmjena: 02-04-2014, 20:15:53 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #16 na: 14-07-2011, 21:05:36 »
+2

A di vam je Lara Kroft ?
Nema je od 13.06. Nije valjda da se naljutila na koga.?

Evo je, tu je, zahvaljujem na brizi!  Air Kiss  Wink

Malo je krenula nekim drugim putevima u životu koji baš nemaju puno veze sa šahom, ali igra još uvijek, igra- i ne misli prestati!  aggressive

Nego, malo sam utihnula i jer se ne snalazim u analizama partija, nisam "taj tip", pa nisam imala kaj pisati (bolje ništa nego koješta)  Smiley. No evo me natrag, sjetim se ja katkad svog šah.hr-a i starih virtualnih (ne)prijatelja   praising....

Domazet... kak' život? playboy

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #17 na: 14-07-2011, 21:19:26 »
+1

Welcome back!  drinks
A ti nam Lara reci koja je od ovih dobrodošlica finska!
Baš lagano zavidim tim tvojim Fincima po ovoj sparini za crknut - njima tako fino svježikasto dok se meni dimi iz glave!

* wellcome.jpg (73.19 kB, 600x600 - (učitavanja: 818 ).)

* wellcome2.jpg (101.11 kB, 675x675 - (učitavanja: 852 ).)

* welcome4.jpg (90.8 kB, 777x582 - (učitavanja: 854 ).)

* garfield.jpg (71.46 kB, 777x582 - (učitavanja: 852 ).)
« Zadnja izmjena: 14-07-2011, 22:50:09 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
LaraCroft
*

Ei voi voitta.

Chesspect: +843

« Odgovor #18 na: 15-07-2011, 13:19:14 »
+3

Tervetullut!  Mail  hi

Ali nije tamo tako hladno, ovih dana imaju do 30 stupnjeva što, jasno, takvi bijeli i nekuhani/pečeni kakvi jesu prilično teško podnose  Hang ... no barem imaju saunu cijelo vrijeme, što ih zasigurno tješi barem malo (za one koji ne znaju, sauna je Fincima ono što je nama kravata, i zato gotovo da nema dana kad tamo ne borave bar desetak min- pun pogodak ta sauna, složila bih se)!  ok

Evidentirano

Nightwish- "Elvenpath"
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19516

« Odgovor #19 na: 28-01-2012, 15:41:41 »
+3

Gdje je Lara? Ozna sve dozna... Igra na chess.comu i ima tamo službenu stranicu. Malo više se prebacila u Slavoniju - igra ženske turnire.

Mislim da je Vsadek najbliže istini...
Evidentirano
perovk
Kralj
*

Chesspect: +19516

« Odgovor #20 na: 28-01-2012, 20:33:11 »
+2

Sigurno će se javiti. Ne mislim da se ljuti ni na koga.
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #21 na: 28-01-2012, 22:18:18 »
+2

Da, ni ja ne mislim da se Lara ima razloga na ikoga ljutiti, pa se nadajmo da će nam ipak uskoro pustit glasa od sebe...  Wink Smiley empathy
Evidentirano

Osho
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #22 na: 02-04-2014, 20:13:48 »
+3

Je li ove godine ljetna "sezona kiselih krastavaca" na "šah.hr"-u poprilično uranila, pa nam stigla već - u proljeće?  Shocked Undecided Huh?
Čitavog dana - jedan jedini post (ako ovaj ne uračunamo)?

Hmm...kud plovi ovaj (forumski) brod?  music  mornar
Evidentirano

Osho
bistra voda
Skakač
*

Chesspect: +193

« Odgovor #23 na: 02-04-2014, 20:41:13 »
+5

Forum je dosta informativan i po meni plovi dobro. Dugo je pitanje koliko su ljudi u današnje vrijeme u mogućnosti ili želji posvetiti vrijeme bilo kakvoj šahovskoj aktivnosti. Broj ljudi koji se u HR bavi ozbiljnije šahom po meni je još uvijek mali, iako pomaka ima. Čitam da je ministar obrazovanja, znanosti i sporta najavio uskoro uvođenje šaha u škole, i to bi po meni bio veliki impuls razvoja HR šaha.  Dovoljno sam iskusan da znam da se pojam uskoro može jako razvlačiti, i da će puno vode proteći ispod mostova HR rijeka prije nego što se to ostvari u cijeloj Hrvatskoj. No ne treba čekati da se to dogodi u cijeloj HR, svatko tko vjeruje u vrijednosti koje učenje šaha nosi mladim ljudima, nek da doprinos u svojoj sredini u kojoj djeluje.
Evidentirano
Veli
Skakač
*

Chesspect: +77

« Odgovor #24 na: 03-04-2014, 13:00:28 »
+5

Neće valjati ako pedagoška kvalifikacija bude uvjet za rad s djecom u školi, jer bi se moglo dogoditi da šah u školama vode potpuni neznalice, a da izvise lokalni entuzijasti koji nemaju odgovarajuću diplomu.
Evidentirano
bistra voda
Skakač
*

Chesspect: +193

« Odgovor #25 na: 03-04-2014, 20:15:51 »
+4

Imao sam priliku voditi šahovski tečaj u osnovnoj školi i u šahovskom društvu. Za rad u manjim grupama u šahovskim društvima i klubovima malo su važnija strogo šahovska znanja, dok su mi kod vođenja tečaja u osnovnoj školi u većoj grupi malo falila pedagoška znanja, kako održati "red i mir" na satu, kako zadržati pažnju djece "duže od 10" minuta... Ukratko, uvođenje šaha u škole kompleksan je posao, i iako bi htio da on zaživi sutra, bojim se da to neće ići uskoro. Osobno mi se Slovenski model čini prihvatljivim, nije nagli i koliko imam priliku pratiti, daje rezultate.
Evidentirano
rubikon
Skakač
*

Chesspect: +38

« Odgovor #26 na: 04-04-2014, 07:37:38 »
+2

Slažem se sa kolegom bistra voda oko stava da treba imati neke kompetencije a za Velia da jednostavno diplomira i sve bu ok:)

Kaj se tice lokalnog entuzijazma i izvisenja, prvo treba se postaviti jasna pravila i biti principjelan pa ce i lokalci nauciti sto znaci red rad i disciplina
Evidentirano
Veli
Skakač
*

Chesspect: +77

« Odgovor #27 na: 04-04-2014, 13:34:12 »
+4

Komentar vam je baš u duhu sustava koji vlada kod nas - po vama, bitno je da se zadovolji forma, a to što će učinak biti slabiji, koga briga?!
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

« Odgovor #28 na: 27-08-2016, 13:28:41 »
+1

Sezona kiselih krastavaca opet "trese" Forum?  Sad Shocked lupkanje_prstima
Evidentirano

Osho
radovan304
Lovac
*

Chesspect: +513

« Odgovor #29 na: 27-08-2016, 18:32:58 »
0

Guli, "Gulice", šahovsko srce !    bad

Svi moji problemski radovi su pod tvojim imenom za_kompjutorom a ti kao kiseli krastavac ?    music

Krajnje vrijeme da se malo više aktiviraš !,?.    ciscenje_naocala    uzaludan_posao2    Read    biciklist    smetljar    flag_of_truce

Evidentirano
 Str: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!