Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
10-04-2020, 11:05:55 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Knjiga?  (Posjeta: 8918 puta)
spc-.-
Skakač
*

Chesspect: +53

« na: 08-08-2011, 15:12:20 »
+3

Ovako, igrač sam 3 kategorije (1867 rating) i zelim napredovati, sad me zanima koju knjigu/e bi ste mi preporučili za moje usavršavanja?
Moj sistem sam pročitao Wink

Zanima me neka knjiga koja govori o planu, slabim poljima, jačini figura, napadu i obrani, kako poboljšati razmišljanje kako bi mogao podic svoju jačinu igre do 2000 ratinga. nemojte mi pisat komentare: Igraj partije, svaka knjiga je dobra...
Evidentirano
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17749

« Odgovor #1 na: 08-08-2011, 15:52:12 »
+2

Prije svega, spc, tražiš li dobru šahovsku knjigu ISKLJUČIVO na hrvatskom ili vladaš i nekim drugim jezikom dovoljno da možeš čitati na njemu?

O puno dobrih i korisnih knjiga (od Vukovića, Marovića, Koblenza, Lisicina...svaka za svoju određenu namjenu) već je bilo riječi, te sugestije nisi  uopće komentirao pa više nisam siguran ŠTO ustvari TI želiš; čak sam stoga pomislio da te navedene tj preporučene knjige ni ne interesiraju ?!?

Cvetnićev  (inače, već spomenut, možeš provjeriti) "Šah u 100 lekcija" po meni bi vrlo vjerovatno bilo baš ono što u ovom trenutku tražiš; mislim da se još može naći u prodaji, ili pak probaj naručiti.
Moje (ponovne) preporuke za tu knjigu!
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
spc-.-
Skakač
*

Chesspect: +53

« Odgovor #2 na: 09-08-2011, 12:27:29 »
+3

Zanima me neka knjiga koja govori o planu, slabim poljima, jačini figura, napadu i obrani, kako poboljšati razmišljanje kako bi mogao podic svoju jačinu igre do 2000 ratinga. nemojte mi pisat komentare: Igraj partije, svaka knjiga je dobra...

I raspolažem se nesto slabo eng. (4 god. u šk) tak da bas i nebih mogao citat knjige na eng. :/
Evidentirano
Medin Sabic
Skakač
*

Chesspect: +121

« Odgovor #3 na: 05-09-2011, 21:15:19 »
+1

Ovako imas knjigu ako skupu mozda ima ljudi koji je imaju koliko se sjecam kum mi je rekao da ju je kasparow pisao ne sjecam se stvarno  Dash2 Dash2 Dash2   Sve vrste sicilijanskh napada odbrana isto tako to za ta polja i tako to on je meni NEDA  scare3 scare3 Probaj naci neku sa punim sicilijanskim napadima i tako to on ima rating 2100 kaze da ti je to najbolja knjiga snadji se nekako da je nadjes
Evidentirano
krulicka
Skakač
*

Chesspect: +303

« Odgovor #4 na: 07-08-2012, 10:24:44 »
+4

Bok, novi sam ovdje no ako te zanima knjiga koja govori o planu imaš dve jako dobre knjige.

The giants of Strategy, Mcdonald
Partije bez analiza iz knjige i poglavlja imaš ovdje: http://www.chessgames.com/perl/chesscollection?cid=1018894

a nije loša, možda čak i bolja za početi pa nastaviti s Mcdonaldom je od Karpova, Find a right plan. Imaš u Algoritmu u Zagrebu za 150 kuna z kupit.
Prije nego ju kupiš možeš i prolistat i vidjeti dal ti odgovara.
Evidentirano
CROultimate
Pješak
*

SAH JE LJUBAV U KOJU ISTINSKI VOLIM...

Chesspect: +8

« Odgovor #5 na: 03-07-2014, 16:12:20 »
+2

ej ljudi.... novi sam igram saha oko pola godine i dosta dobro napredujem.... ima li netko da mi mozda posalje neke linkove gdje imaju dobre online knjige za citati Smiley
Evidentirano
Fred1955
Lovac
*

Chesspect: +746

« Odgovor #6 na: 11-11-2016, 19:09:29 »
+2

imas besplatnih knjiga za download u pdf-u

http://www.chessmaniac.com/chess_ebooks/
www.chesszone.org/lib/
www.ebooks10.com/category/chess/
ima ih puno i na ruskom:
www.whychess.ru/category.html

« Zadnja izmjena: 15-03-2020, 23:12:00 od Fred1955 » Evidentirano

-   O šahu je rečeno, da jedan život nije dovoljan za njega. Ali to je greška života, a ne šaha !  - William Ewart Napier
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!