Šah.hr - prvi hrvatski šahovski forum
26-04-2018, 16:11:34 *
Dobrodošli! Molimo, prijavite se! Još niste član? Registrirajte se u dva jednostavna koraka!

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pratite nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Sah.hr.sahovski.portal

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Sicilijanka  (Posjeta: 15431 puta)
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17739

« Odgovor #30 na: 12-12-2013, 11:15:34 »
+2

Onako "na prvu loptu" - svakako umjesto 11...f5?! poželjnije izgleda 11...d5! uz rokadu itd...
Poslije te je "ishvatao" baš na tu rupu na d6...
Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
ZevsNS
Skakač
*

Chesspect: +38

« Odgovor #31 na: 12-12-2013, 11:51:13 »
+3

Mislim da si ti ipak sam sebe ubedio da je c3 potez poguban po tebe tj. crnog. To je tek pocetak partije, probaj sa 2.. d6 pa onda imas niz novih mogucnosti za nastavak. U tvoj poslednjoj partiji mogao si igrati opusteno d5 josu 10 ili 11 potezu i da ga zacepis. Ja rado igram Alapinovu varijantu kad mi neko igra c3 i naravno sve dalje prihvati. Tada se kao crni brze razvijem iako imam cesto pesaka manje. pozdrav
Evidentirano

Diferencijalna jednacina prvog reda je koren svega !
loser
Skakač
*

Chesspect: +37

« Odgovor #32 na: 12-12-2013, 14:57:03 »
+3

Onako "na prvu loptu" - svakako umjesto 11...f5?! poželjnije izgleda 11...d5! uz rokadu itd...
Poslije te je "ishvatao" baš na tu rupu na d6...
Ovo je prva partija koju sam odlucio zapisati te analizirati ako izgubim opet
Sigurno je stara dva mjeseca  . E sad taj f5  i mene je kopkao poslije kad sam sam gledao partiju  a d5 mi stvarno nije pao na pamet  jer ga volim cuvati pogotovo kad zelim odgadjati rohadu  sto duze te mozda ici i na veliku rohadu  a pogotovo  kad je moj protivnik vec  dva boda zaostatka i prijeti mu  cijelo tjedno podbanje  ; ocekivao sam znaci njegov napad  te sam probao odgadjati rohadu sto vise.
 Ipak  hvala na sugestiji za taj d5 baš ću proigrati još jednom  da vidim što bi moglo iz  toga izaci  .

Evidentirano

Jedan potez  je ništa, samo niz točnih poteza  daje rezultat .
loser
Skakač
*

Chesspect: +37

« Odgovor #33 na: 12-12-2013, 15:02:06 »
+3

Mislim da si ti ipak sam sebe ubedio da je c3 potez poguban po tebe tj. crnog. To je tek pocetak partije, probaj sa 2.. d6 pa onda imas niz novih mogucnosti za nastavak. U tvoj poslednjoj partiji mogao si igrati opusteno d5 josu 10 ili 11 potezu i da ga zacepis. Ja rado igram Alapinovu varijantu kad mi neko igra c3 i naravno sve dalje prihvati. Tada se kao crni brze razvijem iako imam cesto pesaka manje. pozdrav
  Hvala  i vama na sugestiji za  d5  mozda bi stvarno to trebalo upaliti a mozda ste u pravu kad kazete da sam sebe ubedio  ali ne vjerujem u to jer sam dok on nije poceo igrati taj c3  imao jako dobar rezultat sa njim  bas u ajmo reci obicnoj  sicilijanki . Tj podjednako je bilo i poraza i pobjeda i remija  od kada  on igra taj c3 ja u najboljem slucaju izvlaccim remi evo prosli  vikend prva pobjeda istina njegovom greskom  iako je pozicija mirisala na remi .

Evidentirano

Jedan potez  je ništa, samo niz točnih poteza  daje rezultat .
Gulliver
Kralj
*

"Život je samo most. Ne gradi kuću na mostu."

Chesspect: +17739

« Odgovor #34 na: 23-08-2016, 14:38:36 »
+3

Može li se Sicilijanka - slušati ?!?!?  Huh?  biggrin

Naravno - i to kroz čitav album!     yes music good2

! No longer available

Nazivi pjesama? (tj.numera, album je kompletno instrumentalan):

1.  P-K4
 2.  P-B4
 3.  Kt-KB3
 4.  Kt-QB3
 5.  P-Q4
 6.  PXP
 7.  KtXP
 8.  Kt-B3
 9.  Kt-QB3
10. P-Q3   Grin

tj. Parsons se malo "poigrao" Sicilijanke (u staroj notaciji);  uzaludan_posao
u "prijevodu" na algebarsku notaciju imamo:

1. e4 c5
 2. Sf3 Sc6
 3. d4 cd4
 4. Sd4: Sf6
 5. Sc3 e6

* sicilian defense.png (1079.52 kB, 939x928 - (učitavanja: 279 ).)
« Zadnja izmjena: 23-08-2016, 17:01:10 od Gulliver » Evidentirano

\"Šah,poput ljubavi, poput glazbe, ima moć učiniti ljude sretnim\" .... S.Tarrasch

\"Istina je zemlja koja nema staze\" .... Jisshu Krishnamurti

\"Ego je ledeni brijeg. Otopite ga u dubokoj ljubavi, tada će on nestati, a vi ćete postati dio oceana.\"
Osho
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Copyright © 2010-2017 Šah.hr. Sva prava pridržana.

eMail
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!